Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bruker dere belte med lomme til tur og trening med hund? Mine stakkars jakker lider under byrden av husnøkler, bilnøkler, bæsjeposer, godbiter og mobilen når jeg går tur med hund, så jeg vurderer å få meg et hundebelte som kan fungere som oppbevaring for en rull bæsjeposer, godbiter og kanskje mobilen. Men jeg er en gammel 80-tallsmodell, og jeg sliter litt med tanken på...tørr jeg si det? Magetaske/rumpetaske. Grøss! Jeg får med en gang et mentalt bilde av en glorete sak i gult, grønt, rosa og svart med en form for hip-hop stil. det gjør vondt langt inn i sjela!

Så da spør jeg dere, har dere belter med oppbevaring som dere kan ta på utenpå jakken, og som har godbitposen lett tilgjengelig? Linker eller bilder blir mottatt med glede!

Skrevet

Etter at jeg sydde meg treningslommer bruker jeg de stort sett både på tur og trening. Ellers er det jo flere merker som har belter med lommer til nettopp hundetrening.

De godbitposene jeg liker best har også en liten glidelåslomme på siden, jeg sørger for alltid å ha et par poser der, så da hekter jeg den i beltet eller har den i jakkelommen, når jeg ikke har belte.

Skrevet

Har dette til trening:

wspemu.jpg

Jeg bruker disse på tur jeg. :) Var dritt lei av å ha klissvåte, grusete leker, våte godbiter og mobiler og nøkler i skjønn forening i lommene på jakka, og når jeg ikke hadde jakke så fikk jeg liksom ikke med meg det jeg ville ha. Ser sikkert litt snålt ut, men det driter jeg i, det er praktisk, behagelig og i tillegg beskytter det litt dersom det er skikkelig møkkavær. Og jeg ser ikke ut som jeg er gravid fordi lommene er stappfulle.

Skrevet

Jeg har magebelte med krok foran og taske bak. Ser litt nerd ut men synes den er okei. Veldig god plass i den hvertfall!

:P

88012e9283e8e6fbc331b065656868ea.jpg

Siden jeg først er på jobb kikka jeg litt rundt og fant disse:

fb01a93410a56d54519bd2c44230c8bf.jpg

e007044181180ab428e774cb4b0de8ec.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Ooh, det så greit ut! Den ligger vel ganske flatt hvis lommene er tomme?

Ja, den ligger helt flatt. :) Jeg bruker ikke baklomma på tur, det ser litt merkelig ut, men har godbiter i en lomme, to baller i den andre og mobil/nøkkel/bæsjeposer i de små lommene.

  • Like 1
Skrevet

Ja, den ligger helt flatt. :) Jeg bruker ikke baklomma på tur, det ser litt merkelig ut, men har godbiter i en lomme, to baller i den andre og mobil/nøkkel/bæsjeposer i de små lommene.

Hvilket merke er det? Tror kanskje jeg må ønske meg ett slikt til bursdagen min :)

Skrevet

Den på bildet er vel Helsitar, det finnes noen varianter av dem. Om du har en symaskin og vet hvordan den virker så er det relativt enkelt å sy selv.

Det hadde selvfølgelig vært best å sy selv. Da kan man jo lage perfekt størrelse på lommene, og dersom man ønsker belter i flere farger så kan man jo det også, alt ut i fra hva slags jakker man bruker. Flaks for meg at jeg er glad i svart, for jeg kan ikke sy, til tross for at jeg har en maskin stående. :icon_redface:

Skrevet

En annen fordel med å sy selv er at man kan gjøre beltet som man vil. Jeg lagde spor hvor jeg har et regulerbart nylonbelte med klips, men kan forsåvidt bruke et vanlig belte der om man vil. Jeg synes strikk er upraktisk fordi lommene lett kan gli om man har litt vekt i dem.

Skrevet

@Justisia Kan ordne over helga. Den er relativt lik den på bildei form, bare i annen farge. Er i USA nå. Siden jeg er arbeidsledig kan jeg også sy på bestilling, men må sjekke pris på materialer og sånt før jeg kan gi noen pris på det. Om jeg faktisk skal tjene noe på det så blir det fort 400-500 kr for et belte.

Skrevet

@Justisia Kan ordne over helga. Den er relativt lik den på bildei form, bare i annen farge. Er i USA nå. Siden jeg er arbeidsledig kan jeg også sy på bestilling, men må sjekke pris på materialer og sånt før jeg kan gi noen pris på det. Om jeg faktisk skal tjene noe på det så blir det fort 400-500 kr for et belte.

Det er litt det jeg tenker på med å sy selv, for stoff, glidelåser, klips og metallringer koster penger det også. Og så må man kanskje lage 2-3stk for å bli fornøyd. Og brått så er det ikke så mye man sparer på å lage det selv ;) 

Skrevet

Det er litt det jeg tenker på med å sy selv, for stoff, glidelåser, klips og metallringer koster penger det også. Og så må man kanskje lage 2-3stk for å bli fornøyd. Og brått så er det ikke så mye man sparer på å lage det selv ;) 

Nei, man sparer ikke så mye på det, men man får det slik man vil ha det. Uten strikk, for eksempel. ;)

  • Like 2
Skrevet

Add pocket - synes det er perfekt om sommeren eller når jeg bare skal gå tur og ikke vil ha med meg så mye. Plass til lommebok, nøkler, hundeposer og godis eller ball/leke.
Går også godt under trekkbelte uten å være i veien.

 

addpocket.jpg

AddPocket_.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...