Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det var vel minst et par til her inne som var der, hvordan gikk det med dere? :)
 

Jeg hadde egentlig bestemt meg for å droppe utstillingen, men ble bestemt i siste liten at jeg ble med likevel og det er jeg SÅ glad for!

Vi hadde rasespesial på lørdag og kbhv på søndag, drøyt 60 påmeldte voksne bernere begge dager.
Vi reiste ned i håp om å få certet på Jäger for å utløse det danske og nordiske championatet, og vi fikk både det og mere til.
På lørdag vant han åpenklassen med ck og i bhk slo han alle juniorene, unghundene og championene, men det snek seg en veteran foran så han endte opp som 2 beste hannhund med det fryktelig sure reserve certet! Men det var jo en flott plassering tross alt :)
Heldigvis så gikk det veien på søndag, han vant igjen åpenklassen med ck og ble 4 beste hannhund, denne gangen med cert og kan dermed legge til titlene DANSK og NORDISK UTSTILLINGSCHAMPION foran navnet sitt :)

Nora hadde også en strålende helg. Jeg hadde ingen ambisjoner for henne der nede, hun er dansk champion fra før og var bare med siden vi uansett skulle nedover. Jeg hadde overhode ikke forventet at hun skulle komme hjem med en tittel hun også!
På spesialen vant hun først championklassen med ck, så gikk hun videre til å bli beste tispe med klubbcert og til slutt gikk hun jammen meg helt til topps og ble BIR :D
På søndag vant hun nok en gang campionklassen med ck og jammen ble hun igjen beste tispe, med cacib, og kan dermed titulere seg KØBENHAVNVINNER 2015 :D
Hun endte som BIM, og det var helt greit med den lange veien hjem.

Jeg var ikke hjemme før 01.00 i natt og føler meg i elendig form i dag, men det var sååå verdt det :D

 

Nora BIR lørdag:
12025690_10153658861629310_42567957_o.jp

Nora BIM søndag:
12049680_10207771946283050_6489129096343

Jäger ny dansk og nordisk champion:
champion.jpg

  • Like 20
Skrevet

Jeg fikk ikke vært med selv pga et 40 årslag, men sendte hundene nedover med ei venninne. Caroline hadde med seg mine 2 gutter og en egen tispe, som er halvsøster til min champion. Mens jeg satt panisk hjemme og oppdaterte on-line resultatlistene og bet negler så rulet de ringen der nede. Først ut var min irske junior Jace, han vant jr klassen og hanket inn sin første tittel KBHJV-15. Han fikk også med seg R-CERT! :) :) Nestemann av "våre" i ringen var min Ani på 6 år, han klinket like godt til og vant championklassen forran to av sine sønner. Gikk helt til topps og ble 1BHK og med det tok han sin 15. tittel!!! Og når de først var i siget sørget Caroline for å bli 1BTK med ikke mindre enn 4 nye titler på sin egenoppdrettede tispe Aaliyah. Ani trakk det lengste strået i BIR og BIM finalen. Jeg er stolt av å ha så gode venninner. Nina måtte steppe inn som handler i BHK og BIR/BIM, Marte viste Ani i gruppa, og Miriam tok med seg hundene hjem igjen til Norge. Da er det ikke noe problem å ikke kunne reise selv. :) :) 

bir bim kbhv.jpg

  • Like 17
Skrevet

Gratulerer så mye både Mona og Anilex :). Fantastiske resultater :). 
Og ja, veien hjem blir så himla mye lettere når man føler at man ikke reiste så langt forgjeves :). 

Jeg dro jo med meg begge mine hunder nedover i håp om å kanskje få med både et CACIB (som Yasmine trenger) - og gjerne en tittel eller to i tillegg :). 

Det var ikke så himla mange påmeldte - 12 briarder totalt, 8 hannhunder og 4 tisper. Willy hadde tre andre champions som konkurrenter i ringen, og selv om kritikken som dommeren ga ham var noe av det beste jeg har hørt, så ble han bare nr 3 i CHK med CK. I BHK ble han nr 4. Litt småstressa stod jeg der og ventet på ringsekretæren for å få den der grønne sløyfa for jeg skulle jo inn i ringen med Yasmine rett etterpå - hun var først ute av tispene. Hun var meldt på i unghundklassen, og jeg så at dommeren ble litt overrasket da ringsekretæren sa det var en unghund :). Hun ser nok litt mer voksen og velutviklet ut både i kroppen og pelsen enn en unghund :). 

Jeg hørte av kritikken at den åpenbart var dårligere enn den kritikken Willy fikk, så jeg var litt sånn.. .jaja... vi står vel som nr 4 i denne konkurransen (de andre tispene var alle internasjonale champions). Dommeren kom dog bort til meg og ville påpeke at jeg hadde en særdeles vakker tispe :). Det var jo noe, liksom :). Hun fikk sin CK og skulle dermed inn å konkurrere med to av de tre andre tispene (den siste var ikke helt i pels og kondisjon etter å ha hatt et valpekull for en stund siden). De to konkurrentene er to av de vakreste tispene jeg vet om - en finsk og en tyskimport boende i Sverige. Jeg har jo litt utfordringer med at Yasmine ikke helt liker seg i ringen når det kommer hunder bak henne, men på lørdag greide jeg å ha full kontakt med henne, hun løp og var avslappet og glad - og jammen gikk det ikke veien og hun ble 1. BTK med CERT og CACIB - og ny tittel :). Jeg var akkurat sånn passe glad da, må jeg innrømme *ler*. Jeg var kanskje aller gladest fordi hun var så avslappet i ringen - men det gjorde liksom ikke noe å få med det CACIBET og tittelen heller :D. Dansk cert har hun to av fra før, så det var liksom ikke det viktigste å få med seg :). 

12046619_10153568069320750_2952938958508

  • Like 20
Skrevet (endret)

En laaaang tur, men verdt det. For Espen Engh som dommer, fikk jeg med meg en junior vinner og en veteran vinner. 16 dobere påmeldt, o blåsløyfene haglet! Ingen juniorhanner med rødt, ingen hanner i det hele tatt faktisk, bortsett fra min veteran og en champion. Diezel fikk desvere ikke CK denne gang, så ingen tittel på ham. Men en fin kritikk, og ros for å ha en velholdt gammel herre! ? 

image.jpg

Endret av Calina
Ptte legge til tekst
  • Like 20
Skrevet

Flat rød på både Joff og Stina. Dita fikk vg, da hun var redd i ringen (hun ble flydd på av en hund dagen før, så hun var ikke helt i slaget). Ikke veldig fornøyd, men vi fikk en veldig fin tur  :)

  • Like 5
Skrevet

Ikke egeneid, men egenoppdrettet :) To år etter mammaen sin slo Spock til og ble beste hannhund med KBHV'15 tittel og cert, på sin første juniorutstilling. Ekstra gøy at han bor i et familiehjem uten peiling på slikt så for dem var jo dette her stooore greier :D

  • Like 12

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...