Gå til innhold
Hundesonen.no

Imbriani's Akira - Belgisk fårehund Tervueren


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Ja da tenkte jeg at det var på tide og starte en egen tråd for jenta mi som kommer om 11 dager. 

Og når jeg mener jenta mi så er det en av disse jentene som blir min 

84ECEF07-D096-4B4F-B8DE-53D78BC270B4_zps

Pr idag står valget mest mellom frøken Sort

E04985F1-2462-467D-96CE-F4A0D60CFE70_zps

Eller frøken rød

07E8D2F6-61D8-48EA-9A6D-3834B2B6388D_zps

 

 

Valpetesten blir tatt til helga og jeg er så spent  

Så inntil videre er valget litt åpent, men vil komme med hvem Som bli Akira om 1 uke 

Mamma er N UCH Izgara's Daphne (Yanah) 

Hun er ei utrolig flott tispe som trener LP og litt feltsøk på hobbybasis. 

E9E021BB-B929-49C9-8C43-7BE0A7BB4AF6_zps

Faren er TJH (ptrh) Thunderwolf's Braveheart 

Han er en utrolig flott hund som driver med rundering, søk, LP og er tjenestehund i heimvendte med sin eier i Sverige 

154A12E4-0955-492F-A851-E5FC77728BDA_zps

08E70FCF-F8D5-4AF1-A758-AF608A756B0D_zps

 

Endret av Belgerdama
Mer info
  • Like 8
  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja da tenkte jeg at det var på tide og starte en egen tråd for jenta mi som kommer om 11 dager.  Og når jeg mener jenta mi så er det en av disse jentene som blir min  Pr idag står valget mest mellom

Etter valpetesten og en dag med de små er valget falt på frøken Sort.  Hun gjorde en veldig flott test.  Ble såååå glad for at det ble henne da hun har stått høyt på lista lenge.  Så så jeg ønsker vår

Lille bølla har snart vært hjemme en uke og har blitt varm i trøya.  Hun er frempå og er nysgjerrig på det meste. Møte med barna mine gikk veldig fint og hun er sååå glad når de står opp om morgenen 

Skrevet

Pr idag står det mellom frøken rød og frøken sort for meg. 

De har det jeg ser etter i en valp, men bestemmer meg etter valpetesten er gjort

syntes sort ser mer sammensatt ut, men de forandrer seg hele tiden 

 

B5ED7D94-687E-457F-8BFF-38FCD170EDEB_zps

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Helhetlig synes jeg sort ser mer sammensatt ut, men samtidig er det noe jeg liker bedre ved rød.. Aner ikke hva det er, men noe er det..

Søte begge to da :wub:

Skrevet

Helhetlig synes jeg sort ser mer sammensatt ut, men samtidig er det noe jeg liker bedre ved rød.. Aner ikke hva det er, men noe er det..

Søte begge to da :wub:

Samme her! Men samtidig ser det ut som rød krummer seg litt mer i ryggen enn sort!
Uansett liker jeg rød best :D

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet
Samme her! Men samtidig ser det ut som rød krummer seg litt mer i ryggen enn sort!

Uansett liker jeg rød best [emoji3]

Ja! Jeg tror forresten det er fronten til rød jeg liker bedre. Den ser bedre ut for meg da.

Skrevet

Rød har stått hakket over sort på lista så blir spennende. 

Sort ligner veldig på mor som er ei tispe jeg liker veldig godt og er veldig flott eksteriørt også. 

Får se om jeg får noen bedre bilder. Er ikke lett å få fine bilder når de er så all over the place og man bare er en:lol:

Guest Belgerpia
Skrevet

Basert på hodebildene så ville jeg foretrukket brun tispe - absolutt det vakreste uttrykket :)

Skrevet

Basert på hodebildene så ville jeg foretrukket brun tispe - absolutt det vakreste uttrykket :)

Ja hun er nydelig. 

Og står nok øverst på oppdretter sin liste :D

Guest Belgerpia
Skrevet

Ja hun er nydelig. 

Og står nok øverst på oppdretter sin liste :D

Tja...... vet ikke jeg, kanskje du skal dra den jeg dro når jeg skulle ha meg groenendael. Jeg dro å så på valpene, falt for en valp - som også var oppdretters favoritt - og så sa jeg bare at får jeg ikke den så skal jeg ikke ha noen *ler*

Skrevet

 

Tja...... vet ikke jeg, kanskje du skal dra den jeg dro når jeg skulle ha meg groenendael. Jeg dro å så på valpene, falt for en valp - som også var oppdretters favoritt - og så sa jeg bare at får jeg ikke den så skal jeg ikke ha noen *ler*

Hahaha, ja den går kanskje an å bruke. :ahappy:

 

Guest Belgerpia
Skrevet

 

Rød - sånn i forhold til kroppen. Det beste hadde vært å få rød med hodet og uttrykket til brun - rød er kortest og ser ut til å ha litt bedre front enn de andre.

Skrevet

Tervvalper! :wub:

Jeg likte best grå tispe jeg da. Skikkelig feminin i uttrykket. (Mulig det er fordi jeg nå har gått over på mudi og mine tisper er überfeminine :innocent:)

Grå er ei utrolig flott tispe, men dessverre har hun en loten haleknekk. 

For meg som skal bruke henne i div sporter og eventuelt avle hvis hun blir bra nok faller henne bort :icon_cry:

Skrevet

:wub:Blå hanne. Av tispene så holder jeg en knapp på rød. :ahappy: Spennende å se hvem som blir din! Noen som skiller seg ut personlighetsmessig? 

Skrevet (endret)

Etter valpetesten og en dag med de små er valget falt på frøken Sort. :wub:

Hun gjorde en veldig flott test. 

Ble såååå glad for at det ble henne da hun har stått høyt på lista lenge. 

Så så jeg ønsker vårt nye familiemedlem Imbriani's Akira:cheer:

E04985F1-2462-467D-96CE-F4A0D60CFE70_zps

Endret av Belgerdama
  • Like 7
Skrevet

Haha jeg er nok litt treig, men jeg oppdaget nettopp at du og en FB-venn av meg har hentet ifra samme kull.. Hun sto imellom din (sort) og lilla vistnok :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Haha jeg er nok litt treig, men jeg oppdaget nettopp at du og en FB-venn av meg har hentet ifra samme kull.. Hun sto imellom din (sort) og lilla vistnok :P

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hihihi 

Se der ja. 

Det var jo artig da.  Verden er ikke stor:D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...