Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nei ingen linker, men har jobbet opp mot akkurat dette ;) Generelt fake produkter, og GODE fake, florerer i hele verden-uten unntak.

Skrevet

Det er pga kvikksølv innholdet som er direkte dødelig. Andre produkter kommer gjerne "bare" utenfor EU krav og/eller "bare" er skadelig.

Det er jo en grunn til at slike produkter er "langt mer effektivt" en t.o.m legemiddel utskrevet av lege. Det bør ringe en bjelle da.

Skrevet

Og jeg som syns jeg er flink når jeg husker å ta på dagkrem.... :aww:

Da er vi i samme liga. :lol: husker jeg maskara på jobb så er det verd kryss i taket. Pudder så er det omtrent stående ovasjon. :lol:
  • Like 1
Skrevet

Jeg elsker Biotherm, så bruker mest derfra.

Rens er 3i1 Micellaire, den renser bra og fjerner evt makeup. Lettvindt og greit.

Ansiktskrem, har i det siste brukt Skin Best og liker denne godt. Akkurat nå prøver jeg en ny som heter Aquasoruce Cocoon

Har også en rens fra BareMinerals som jeg har i dusjen. Veldig fornøyd med den.

Skrevet

Og jeg som syns jeg er flink når jeg husker å ta på dagkrem.... :aww:

Haha jeg og! Blir helt fascinert av å lese om alt man kan gjøre med huden sin her jeg :D Jeg eier EN stakkarslig liten rosa boks med ansiktskrem fra the body shop, og jeg bruker den kanskje en gang i uka :lol:

Skrevet

Jeg er 47 og har vel aldri vært særlig flink til å ta vare på huden min. Bruker alltid sminke, men er ikke flink til å rense huden eller bruke andre kremer enn sånn BB dagrem fra kolonialen.

Men, jeg kjøpte en sånn elektrisk ansiktsbørste fra Clinique i sommer, og den er så deilig. Med rensemelk eller ansiktssåpe på blir huden så utrolig ren. Den anbefales.

http://m.clinique.com/product/12516/31047/Skin-Care/Cleansing-Brush/Clinique-Sonic-System-Purifying-Cleansing-Brush

Skrevet

Jeg hadde nok ikke vært så flink hadde det ikke vært for at jeg sliter veldig med huden, og vet hvordan den blir om jeg ikke følger en hudpleierutine..

Så dere som har flott hud uten - dere er heldige!

Skrevet

Jeg blir også helt imponert over hvor mye dere bruker! Jeg utviklet atopisk eksem på ungdomsskolen, så ettee et års tid med eksem har jeg i flere år ikke brukt noe, hverken sminke, hudpleie eller noe, har en krem fra avene jeg bruker sporadisk, men ellers er det bare vann i fjeset mitt :) men tror det er mest takket være ingen sminke at jeg har ålreit hud uten da :)

Skrevet

Jeg har i alle år hatt forferdelige underjordiske svære kviser, stygg rødlig hud og mye prikker her og der. Blank nese og direkte forferdelig hud.

Hadde jeg kunnet sove 15 min lengre for å droppe hudpleierutinen og sminken hadde jeg gjort det. Men etter jeg begynte med alt dette har huden min blitt helt fantastisk. Jeg kan gå ut uten å skjemmes over at jeg har minivulkaner i hele ansiktet.

Nå har min søster som har atopisk eksem begynt med det også. Spennende å se om hennes hud bedrer seg :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...