Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi hadde vårt årlige sommertreff i helga. Vi har jo verdens minste rasemijø, så vi er ikke så mange på disse treffa våre, men vi har det iallfall veldig hyggelig! :) Her er litt bilder. De fleste hundene på bildene er unghunder (14 mnd fra samme kull).

IMG_5520_zpsfyoqktqy.jpg

IMG_5469_zpsyloussmq.jpg

IMG_5454_zpskiox34cq.jpg

IMG_5451_zpsze4ruvdj.jpg

IMG_5165_zpsiqnewwzm.jpg

IMG_5163_zps09taewkb.jpg

IMG_5160_zpsgqefbpzj.jpg

Bestemor til de andre :ahappy: (og søster til min hund).

IMG_5149_zpstkxnsifx.jpg

IMG_5136_zpsbavlurbt.jpg

IMG_5117_zpsx1xkub2d.jpg

IMG_5111_zpsetziyqgc.jpg

IMG_5087_zpsfcytulwm.jpg

IMG_5051_zpshct5btl3.jpg

IMG_5031_zpso5ulinlr.jpg

IMG_5009_zpsyq8scxcm.jpg

IMG_4992_zps9ramq4na.jpg

  • Like 10
Skrevet

Neste år får jeg ordne meg fri fra jobben noen mnd i forkant, Damir (og meg) synes det var teit vi ikke fikk dratt! :P

Fine bilder av flotte hunder :)

  • Like 1
Skrevet

Neste år får jeg ordne meg fri fra jobben noen mnd i forkant, Damir (og meg) synes det var teit vi ikke fikk dratt! :P

Fine bilder av flotte hunder :)

Det må du gjøre, hadde vært koselig å møtt dere :)

  • Like 1
Skrevet

Hvordan går det med så mange "sånne" hunder løse sammen? Er det ikke litt samkjønnsaggresjon og slikt på de?

De du ser løse sammen er en hannhund og to tisper som kjenner hverandre først, og en hannhund og en tispe. Hannhunder går så og si aldri bra sammen etter at de blir kjønnsmodene, det hender tisper går sammen med ukjente tisper men det er heller sjeldent. Disse er jo 14 mnd da, så kan hende det hadde vært litt med stivt mellom dem om de hadde vært eldre. Men jeg er faktisk overraska over at det gikk såpass bra som det gjorde, for det var leker innvolvert og :)

På alle treffa vi har så tuller vi alltid med at vi skal slippe alle hundene løse sammen og se åssen det går :D

  • Like 1
Skrevet

Så mange fine bilder! Selv om vi ikke var så mange så hadde vi en innmari koselig dag :) Masse hyggelige folk og hunder.

Og @Ozzy, vi får huske å minne deg på treffet noe tidligere enn jeg greide denne gangen...

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...