Gå til innhold
Hundesonen.no

Vaskeanvisning for din rase


bardmand
 Share

Recommended Posts

Pigg ble badet med såpe for første gang idag. Han forsøkte å rase forbi Turbo i stor fart, mens Turbo listet seg rundt kanten på en leiredam. Pigg sklei da gjennom hele leiredammen på skinka - i tillegg tok vi en pause på en liten bålplass og da la han seg midt i et gammelt bål og tygde kull...

Det var så deilig å bære ham siste biten hjem når han var sliten :P

Så da ble han torturert i badet - bivirkning av badet var at pelsen ble så glatt at han sklei ned av sofaen når han sovna ;)

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nakenhunden blir ikke skitten, min unngår t.o.m. våt asfalt som pesten. :lol:

Den andre er det verre med, vasser igjennom alt av søle. Hun liker heldigvis ikke bekker. Vasking består av å dra eller bære hunden inn i dusjen. Når vi er ferdige avslutter hund med å tørke seg på alt av møbler, tepper, senga mi og selvfølgelig bortover veggen!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Papillon:

Putt i dusjen og få den til å se ut som en miserabel, mishandla nakenhund, søl litt shampoo når du prøver å både holde dusjhodet, hunden og shampooflaska, skyll av og fnis litt av drep-meg-blikket, gjenta med balsam. Hold klart håndkle og la nakendyret få raptus inni det før du frotterer og ler av hvor teit hunden din ser ut. La enten hunden lufttørke og få 80's sveis, eller føn og børst ut til fluffball med silkehår :D

Husky: Ut i skauen! Tequila skal få sitt første bad evurr i morgen (teller da ikke med bading i vann o.l. (meget ufrivillig!!!!)) fordi hun har fått en plutselig røyting som klør litt + skikkelig ekkel fettepels (så ekkel og røytete at hun har fått karantene av mamma og forvist til hundegården under låvetrappa :P ), så tar henne med i fjøsgangen i morgen og spyler av henne med litt grønnsåpe ellno :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...