Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Haha :lol: ! Har selvrensende her også, eventuelt kan man vaske med klut hvis det er ekstrem EKSTREM krise. Er som regel ren før vi kommer hjem uansett.

Skrevet

Pigg ble badet med såpe for første gang idag. Han forsøkte å rase forbi Turbo i stor fart, mens Turbo listet seg rundt kanten på en leiredam. Pigg sklei da gjennom hele leiredammen på skinka - i tillegg tok vi en pause på en liten bålplass og da la han seg midt i et gammelt bål og tygde kull...

Det var så deilig å bære ham siste biten hjem når han var sliten :P

Så da ble han torturert i badet - bivirkning av badet var at pelsen ble så glatt at han sklei ned av sofaen når han sovna ;)

  • Like 6
Skrevet

Vaskeansvisninger for puli er så lange at de kommer som egne kapitler med instruksjonsvideo.

Det innebærer definitivt ikke skogstur :aww:

  • Like 6
Skrevet

Boxer: vent til den tørker;)

Er det ekstra ille; ta den med på en luftetur når den er tørr(eller børst av med en håndduk/børste/hende ol.)

  • Like 3
Skrevet

Nakenhunden blir ikke skitten, min unngår t.o.m. våt asfalt som pesten. :lol:

Den andre er det verre med, vasser igjennom alt av søle. Hun liker heldigvis ikke bekker. Vasking består av å dra eller bære hunden inn i dusjen. Når vi er ferdige avslutter hund med å tørke seg på alt av møbler, tepper, senga mi og selvfølgelig bortover veggen!

  • Like 2
Skrevet

Papillon:

Putt i dusjen og få den til å se ut som en miserabel, mishandla nakenhund, søl litt shampoo når du prøver å både holde dusjhodet, hunden og shampooflaska, skyll av og fnis litt av drep-meg-blikket, gjenta med balsam. Hold klart håndkle og la nakendyret få raptus inni det før du frotterer og ler av hvor teit hunden din ser ut. La enten hunden lufttørke og få 80's sveis, eller føn og børst ut til fluffball med silkehår :D

Husky: Ut i skauen! Tequila skal få sitt første bad evurr i morgen (teller da ikke med bading i vann o.l. (meget ufrivillig!!!!)) fordi hun har fått en plutselig røyting som klør litt + skikkelig ekkel fettepels (så ekkel og røytete at hun har fått karantene av mamma og forvist til hundegården under låvetrappa :P ), så tar henne med i fjøsgangen i morgen og spyler av henne med litt grønnsåpe ellno :P

  • Like 1
Guest Dratini
Skrevet

Hoffe: La ligge i entré i halvtimes tid etter tur, støvsug etterpå :D Er det skikkelig ille bruk pelsblåsa :D

Skrevet

Det skal innrømmes at også lundehunden får et "skikkelig" bad når hun er i den verste fellinga. Men også da bidrar en skikkelig skogstur. Rulling i lyng er aldeles utmerket pelspleie! :-)

Skrevet

Flaten kan bare sitte i gangen på en matte i 10 min, også er all møkk borte.

Cavalieren bruker en dag på å tørke og hvis den ikke vaskes rett etter en møkkete tur, så drysser det sand av den i flere dager :P

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...