Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Får vel presentere den lille frøkna,her inne :)

Lilly er ei Alaska Husky tispe, født 08.05.15.

Jeg hentet henne hjem igår,fra Fagerlund Husky,på Geilo :)

Hun er etter Blue og Tundra.

Tundra kommer fra Mona Kolstad, og samboeren min eier kullbror til Tundra, altså onkelen til,Lilly :)

Blue er fra Søren Sørensen. (Om jeg ikke husker helt feil)

Lilly, er eneste tispe fra et kull på 5valper.

De er født og oppvokst i hundegård,så jeg var veldig spent på hvordan hun ville reagere på å komme inn i hus.

Vi hentet henne igår i 20tiden,og hun ble litt bilsyk på vei hjem.

Da vi kom hjem,fikk hun hilse på en og en hund,noe som gikk helt uten problem.

Hun gikk inn i stua med største selvfølgelighet og sovnet på gulvet :D

Vi la oss ved 01.30 tiden,og hun lå i bur ved siden av sengen hele natta.. helt til klokka var 10 idag tidlig, da jeg løftet henne ut av buret,og ut på do :wub:

Første natta gikk mao knirkefritt :)

Hun er ei veldig forsiktig frøken,og er ikke så opptatt av hverken meg,samboer eller mennesker generelt :P

Så den første tiden jobber jeg myyye med å få meg selv interessant :P

Idag tok vi en liten kjøretur,og det gikk kjempefint ^^ Hun var med på dyrebutikken også,da jeg hadde halsbånd som var altfor stort,så vi trengte et nytt :P

Der fikk hun hilse på 2 valper på 11uker,og det gikk helt fint :)

Hun satt mest på armen,da hun var veldig trøtt etter bilturen :)

Etterpå reiste vi på kafè,og vi satt ute litt..da lå hun å sov bak stolen min.. Med traffikert vei rett nedenfor, folk frem&tilbake,hund som bjeffet ++

Null problem ;)

Nå er det innlæring av navn,og innkalling som står på agendaen,og vi har et veldig godt utgangspunkt,iallefall :D

Gleder meg bare masse til å bli kjent med frøkna :wub:

Navnevalget er litt spesielt.. Vi lette og diskuterte maaaange inuitt/alaska navn, men ble aldri helt fornøyd.

Før samboeren min spurte om jeg ikke hadde noen jeg ville kalle henne opp,etter.

Tenkte først på min hjertehund, og bestemor.

En god blanding,og jeg tenkte lenge på Billie.

Men så fant jeg ut at folk sin første tanke da,vil være hannhund :P

Derfor valgte jeg bestemor sitt navn, full&helt.

Rett og slett fordi bestemor betydde ubeskrivelig mye for meg i oppveksten,og hun ble brått borte.

Legger ved noen bilder av frøkna,og gleder meg til veien videre med den lille vakre :wub:

(De fem siste bildene er fra første tiden i nytt hjem ;) )

post-1321-1436226227,3139_thumb.jpgpost-1321-1436226246,2445_thumb.jpgpost-1321-1436226259,705_thumb.jpgpost-1321-1436226283,7451_thumb.jpgpost-1321-1436226305,0559_thumb.jpgpost-1321-1436226315,7745_thumb.jpgpost-1321-1436226325,1637_thumb.jpgpost-1321-1436226420,9372_thumb.jpgpost-1321-1436226463,1383_thumb.jpg

  • Like 12
Skrevet

Tusen takk :wub:

Jeg er forelsket :wub:

Er ikke noe problem med valp,når de sover hele natta,fra dag 1 :D

Propellen i henne har startet og jeg ler meg skakk avogtil.. :D

Har begynt å rope navnet hennes,og lokke henne til meg i langline nå..og massemasse skryt.. avogtil kommer hun uten drahjelp, andre ganger kommer hun nært, smeller ned,og har et "du kan ikke ta meg" blikk :P haha.. morsom frøken, allerede :P

  • Like 1
Skrevet

Som eier av en hund fra Sørensen krever jeg at du legger ut no mer stamtavle på Blue, altså! Sånn siden stamtavla.no er nede.... ;)

(Grattis!!)

Skrevet

Som eier av en hund fra Sørensen krever jeg at du legger ut no mer stamtavle på Blue, altså! Sånn siden stamtavla.no er nede.... ;)

(Grattis!)

Hehe..mtp at den sida er nede akkurat,nå..så har jeg ikke så mye info.

Blue er en helt fantastisk fin hund på ca 2år :) Kjempelykkelig og hoppende glad :P

Skrevet

Tusen takk for fine kommentarer :D

Jeg er selvfølgelig helt enig i at hun er nydelig :wub:

Nå har Lilly, vært her en uke,og hun var 9uker nå på fredag :)

Vi trener innkalling daglig,og kontakt.

Hun er flink,men forventer ikke så altfor mye enda.

Det merkes at hun bodde de første 8ukene utendørs, selvom jeg syns det har gått over all forventning,å være inne :)

Nettene er et mareritt,og jeg kapitulerer stortsett på sofaen 1-2t hver dag på ettermiddagene :P

Hun sutrer endel,men herregud..det kommer seg det,og :D

Hun vekker meg også,når hun må ut på do :)

Vi har startet alene-trening, og vi legger henne på soverommet i buret sitt alene, et par ganger om dagen, hver dag.

Har døra litt på gløtt,og nå er det et par minutter med sutring,før hun sovner.

Neste skritt blir å lukke døra :)

Jeg hadde glemt hvor mye jobb det er,men det er mye latter&glede,og.. og vi storkoser oss :wub:

Ørene lyver litt da..de er opp,ned & alle veier, enda :P

post-1321-1436688374,9413_thumb.jpgpost-1321-1436688463,0193_thumb.jpg

post-1321-1436688522,0728_thumb.jpg

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...