Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Trondheim, 4-5.07.2015


xxx12345
 Share

Recommended Posts

Smulemor fikk råde grunnen alene når Audi var litt rufsete i pelsen og det gjorde hun på aldeles utmerket vis. Etter to års fravær fra utstillingsringen løp hun seg til topps og ble BIR med cacib :ahappy: Dommeren syntes det var veldig høy kvalitet på de sorte dvergene her, og da er det jo ekstra stas at han likte Smula best av alle. Han var veldig pratsom mens ringsekretæren gjorde unna papirarbeidet i BTK, og superlativene om Smula kom trillende på ei snor - beautiful, lovely, wonderful og så videre. Stas :D

Kritikken:

«Correct size. Beautifully balanced. Nicely square. Correct topline and tail set. Beautiful feminine head. Excellent eyes. Correct ears. Correct front and rear. Really harsh coat. So sound with correct reach and drive.»

IMG_1265.jpg

IMG_1251.jpg

Gruppedommeren plukket med seg bare store hunder.

  • Like 20
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så mye med Smula!

Mine er kun påmeldt spesialen i morgen, men jeg stilte en hannhund i dag for noen andre som ble nr 3 i klassen med ck og oppdretteren min fikk championat på den italienske importen sin som forhåpentligvis blir pappan til min neste valp :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi fikk også knall kritikk, men bare flat rød. Klør meg fremdeles litt i hodet over det, men jubler med Smula allikevel!

Dette er forøvrig kritikken vi fikk:

"Tall enough. Very handsome masculine boy. Excellent masculine head. Excellent eyes and expression. Correct ears. Well laid shoulder. Quite strong ribbcage. Well angulated in the rear. Sound in comming and going. Excellent harsh coat."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlig dag på Leangen i dag! Ganzie slo til med Exc, CK og 2.beste veterantispe, samt debuterte i Rallylydighet med en helt fantastisk runde. Dessverre må hun drasse på en idiotfører som greide det kunsstykket å få oss disket på første skilt :pinch: Men jeg er fornøyd, Ganzie var helt fabelaktig :D

Men Inya derimot :punk: Lille vimseguri, debuterte i konkurranseringen i dag med 2.premie og 4.plass (av 17!!) i rally! Kjempegøy! Kun fem poeng unna 1.premie, det kan man like. Må bare få litt mer sammenhengende kontakt, så blir det bra :D

11707508_865457506842734_775329923302466

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis til både Line og Ganzie og de andre fornøyde. :ahappy:

Igår hadde vi ikke helt dagen jeg og Bris, og gikk oss på vår 3 disk på rad i eliteklassen i rally. :P I dag gikk det meget bedre, og vi klarte å bikke oss inn på en 1.premie og dermed vårt første cert! :D

brisrallycert.jpg

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis til både Line og Ganzie og de andre fornøyde. :ahappy:

Igår hadde vi ikke helt dagen jeg og Bris, og gikk oss på vår 3 disk på rad i eliteklassen i rally. :P I dag gikk det meget bedre, og vi klarte å bikke oss inn på en 1.premie og dermed vårt første cert! :D

brisrallycert.jpg

Så utrolig gøy! Gratulerer så mye :bananas::bananas:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

En laaang tur til Trondheim føltes verdt det når resultatene ble så gode som de ble.

Karma, fôrtispa mi på 15 mnd som til daglig bor hos datter og svigersønn startet utstillingskarrieren forrige helg med å ta storcertet i Bodø for spesialdommer Maritha Östlund Holmsten. Denne helga dro vi til Trondheim og stilte for en fullstendig ukjent svenske, Jens Myrmann. Jammen tok ikke jenta storcert nr 2 på seks dager, da var jeg stolt må innrømmes :)

11222697_10152869443402105_5642798950696

Hennes bror, Rupert lå ikke langt etter. Forrige helg på NKK Bodø ble det vinner av juniorklassen med CK og reserve-CERT.
I Trondheim endte han opp med samme plassering.
11701351_10152872451167105_1318171007_o.

Karma er nå fullcertet og kan ikke motta flere cert før hun fyller 2 år. Rupert er fullcertet på småcert, men kan ta ett stort.

Jeg er så heldig å ha en fantastisk flink handler som gjerne stiller for meg. Det er GULL :D

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Siden Zuma depper etter at Amy dro til regnbuebroen, har hun heller ikke store matlysten. Hun vil helst sove eller være helt inntil oss og kooooose.

Så med en veldig slank hovawart hadde vi ikke store forventningene til noen superresultater. Men feil kan man ta! :wub:

Da hun skulle inn i klassen kommenterte dommer og elev (omtrent slik):
- Nu kommer gamla tanten!
- Hun er ikke en gammel tante.
- I veteranklass er man gamla tanten, og jag gillar gamla tanter!

Kritikken lød:
Trevlig eldre dam, Velformet vakkert hode med utmerket uttrykk. Utmerket proporsjoner. Kunne hatt nogot betre brøstparti. Utmerket ben og tasser. For alderen herlige rørelser. Kunne hatt nogot betre hold.

Resultatet ble excellent, ck, 2btk og beste veteran.

I bis veteran ble det takk og farvel. Dog er jeg superfornøyd med guttungen som gjorde en så flott jobb! Og i tillegg deltok han i juniorhandling for første gang og oppnådde 83 poeng (av 100 mulige)! Kun 8'ere og 9'ere på hele kritikkskjemaet, flinkeste junior det :wub:

Edit: Gratulerer til alle som er fornøyd etter helgen :)

Endret av Dratini
Lenke til kommentar
Del på andre sider

NORDJV-14 N UCH Izgara's Frost ble 3 beste hanne med res CACIB igår.

Han var litt for tynn og der er jeg veldig enig med dommeren.

Han har dessverre gått ned i vekt da samtlige av tispene jeg har passet har fått løpetid og 1 mnd med løpetisper setter sine spor.

Men vi er superfornøyd med en glimrende kritikk.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...