Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er gøy med badeglad pelshund :drool: en fullpelset en, dessuten :blink: Lurete derfor på om noen andre her med pelshund (spes. puddel) har prøvd diverse flokesprayer og hvilken synes dere er best?

Praktisk sommer- og badefrisyre er heldigvis snart på plass, men har litt jobb etter helgens badekalas kan du si..

Skrevet

Det er gøy med badeglad pelshund :drool: en fullpelset en, dessuten :blink: Lurete derfor på om noen andre her med pelshund (spes. puddel) har prøvd diverse flokesprayer og hvilken synes dere er best?

Praktisk sommer- og badefrisyre er heldigvis snart på plass, men har litt jobb etter helgens badekalas kan du si..

Jeg har alltid brukt Ice on Ice, den skal også ha solfaktor noe som er kjekt på nedklipte hunder og på pels som blekes i solen - spes brune hunder blekes jo lett i sola. Men det beste tipset jeg har er i grunn å klippe ned altså.. :fear: beklager. :) Jeg har friskt i minne en sommer på camping med saltvannsbading og sandstrandliv med en heller hårete puddel (riktignok i flokealderen) og det ble helt krise - selv om jeg skylte ut alt saltvannet hver dag og børstet etter evne. Så her i huset blir puddelen nedskrelt når sommeren kommer - det er så mye enklere for oss begge :)

Jeg bruker Ice on Ice på eget hår når det har blitt dreads av det, og på jentene når jeg skal gre dem, så de ikke skal bli så elektriske. :)

Haha, det gjør jeg også! :)

Skrevet

Takk for tips dere, skal sjekke ut :)

Han blir nok nok "skrellet" etter hvert tenker jeg, men foreløpig går vi for kortere sparefrisyre :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...