Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har vurdert styggemann som turmål i sommer faktisk, men da som en todagers-tur pga han kortbente. Hvordan var terrenget?

Så ut som en flott tur! :D

Skrevet

Vi har vurdert styggemann som turmål i sommer faktisk, men da som en todagers-tur pga han kortbente. Hvordan var terrenget?

Så ut som en flott tur! :D

Vi gikk til Skrimfjellet da, rakk ikke Styggemann på en dag. Det var superbratt der det ikke var flatt :P Kan tenke meg ca 300 meters stigning pr km.

Skrevet

Luksuswhippet :teehe:

Ser ut som en kjempefin tur :)

Hihi! Hun legger seg i lyngen heldigvis, men mor syns det er hyggelig med teppe.. :aww: også skal det lite vind til før hun blir kald, så greit å ha noe å pakke rundt.

Så ut som en herlig tur :) Liker at rosa gikk igjen i begge hundene, tepper osv.

Fine hundene!

Litt ubevisst, det er fort gjort at mye ender opp som rosa gitt :P .

Vi har vurdert styggemann som turmål i sommer faktisk, men da som en todagers-tur pga han kortbente. Hvordan var terrenget?

Så ut som en flott tur! :D

Jeg gikk til Styggemann med klassen i fjor, jeg ville absolutt tatt det som en todagers tur ja. Vi gikk innover fra Ivarsbu og overnattet i telt nede ved en liten arm som stikker ut fra Store Stølevann, og da brukte vi hvertfall fem timer på å gå til Styggemann og tilbake til leirplassen. Det er en annen parkeringsplass du kan gå fra også, kanskje det er kortere derfra :) . Det er veldig mye opp og ned frem mot toppen, men litt variert terreng med både litt åpent midt på, urskog og vanlig skog. Vi fikk tåke på toppen selvfølgelig.. :lol:

Så ut som en fin tur med fine hunder!

Ja, det var det! Møtte ikke mange andre heller :) .

Skrevet

Hihi! Hun legger seg i lyngen heldigvis, men mor syns det er hyggelig med teppe.. :aww: også skal det lite vind til før hun blir kald, så greit å ha noe å pakke rundt.

Skjønner jeg egentlig godt. Jeg har tatt med varmt dekken etter en spesielt kald og tåkefull fjellturopplevelse, med islag av sludd midt på sommeren. Det er bare smart å være forberedt :) (liten fryspinn av en hund = ekstra ræl å drasse på)

  • Like 1
Skrevet

Jeg trodde skrimtoppen og styggemann var ca samme turen jeg :lol:

Vi vandret rundt på skrimfjellet i fjor , og det var virkelig nydelig der. Var på store stølevann.

Skikkelig fjellfølelse og fine fiskevann.

Da begynte vi å fable om Styggemann i år, men det er muligens minst like hyggelig å holde seg til fisketur der oppe.

Ingen av oss er topptur mennesker :P

Slitsomt jo :|

Så ut som en nydelig tur da!

Skrevet

Jeg har også fryktelig lyst på Styggemannen og overnatte på toppen, men så så jeg at man må innom Tønsberg i åpningstidene til turistforeningen der for å få tak i nøkkel, og det er mildt sagt litt omvei for meg.... Men har veldig lyst, så får se om vi får det til i ferien :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...