Gå til innhold
Hundesonen.no

Fjerne ekstra ulveklør?


Recommended Posts

Guest Klematis
Skrevet

Noen som har gjort det?

Jeg har hørt at dette ikke er lov å gjøre lenger med mindre hunden ødelegger seg fordi de er i veien, mens det hadde ikke dyrepleieren som klippet klørne hennes hørt om i dag.

På den ene bakfoten er de doble, de må klippes ofte, og den doble er vanskelig å komme til for å få klippet.

Dyrepleieren hintet litt om at de kanskje burde fjernes, for det kan nok være en viss fare for at de setter seg fast i skogen, spesielt siden hun har to rett ved siden av hverandre.

Jeg vet ikke, noen som har erfaring med dette?

Det kan jo ikke være store inngrepet eventuelt, den ene er veldig løs, den med doble klør sitter bedre.

Guest Klematis
Skrevet

Da hadde jeg hørt riktig. Det var jo litt underlig at en dyrepleier ikke hadde fått med seg det.

Skrevet

Da hadde jeg hørt riktig. Det var jo litt underlig at en dyrepleier ikke hadde fått med seg det.

Næsj, det finnes jo mange i den bransjen som først og fremst tenker på bunnlinja og ikke nødvendigvis hva som er rett i forhold til lovverket..

Guest Klematis
Skrevet

Jeg vet ikke jeg, hun virket oppriktig overrasket da jeg opplyste om at jeg hadde hørt at det ikke er lov å gjøre før det er et problem lenger.

Takk, da vet jeg hva som gjelder:-)

Skrevet

Vet at noen Får de fjernet hvis de kan være til skade for hunden.

At de bare henger der som en fille/ikke er leddet.

Frost har ulveklør, men de er leddet og ligger inntil beinet hans.

mange som mener de burde bli fjernet ved fødsel, men for meg har de blitt en del av personligheten hans :)

Guest Klematis
Skrevet

Den ene enkle er helt løs,den doble sitter bedre. Foreløpig har det gått fint,håper hun slipper å rive de opp og skade seg.

Guest Klematis
Skrevet

Med mindre de er i veien i terrenget og blir revet opp,så må de gjerne være der,Pringlen.

Skrevet

Flink har en ulveklo som hun fort skaper opp og får sår på når hun bader -som hun stort sett alltid gjør... Jeg har tenkt å få den fjernet, for det er jo ikke bra å gå med sår på bakbeina hele sommersesongen heller. Angret litt på at jeg ikke spurte når vi tok hd-bilde, for da var hun jo alt dopet.

Skrevet

Min har dobble bak, en som er leddet og en som ikke er leddet i noe. Vi har på 6 år, aldri opplevd noe skade rundt disse- eneste gangene jeg "legger merke" til de er når jeg klipper klørne. :)

Skrevet

islandshunden jeg hadde hadde doble ulveklør. Denne rasen SKAL ha det i hht standarden. Han rev dem opp et par ganger. Det hendte jeg satte en bandasje over dem etter det.

Skrevet

Jeg har hatt briarder i snart 25 år, de skal ha doble sporer på bakbeina. Kun en gang har jeg opplevd en skade, da brakk den ene kloa på en spore på en av hundene. Ellers helt uproblematisk.

Skrevet

Foenix har sine doble ulveklør intakt, og har aldri hatt noe problem med dem - selv om de ikke er av så god kvalitet. Det er ikke bein i de ytterste sporene, men hun har aldri hatt en eneste skade. Klørne slites ikke like mye som de andre, men det er også alt.

Det er heller ikke en eneste autorisert eksteriørdommer som vi har stilt for som har reagert på dem, selv om jeg på forhånd ble "advart" om at hun ville bli ansett som kuhaset og utvikle dårlige bevegelser. Men noen har litt vondt i endringsviljen sin...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...