Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er på utkikk etter turbukse! Den må gjerne finnes i kort lengde, tåle noe regn, vått buskas og sånt, må tåle vind og være litt isolerende og tykkere i stoffet enn de lette sommerbuksene. Sånn at man ikke trenger longs når det er 8 grader og vind liksom :) Det vanskeligste kravet er vel størrelsen, jeg er ikke akkurat slank. Bergans XL passer, men kunne ikke vært noe mindre, så de bør finnes i strl xl og evt xxl.

Noen tips?

Skrevet

Stormberg har et ganske godt utvalg i bukser, men er nok best å finne en butikk så du får prøvd dem, siden passformen varierer endel. :) Herremodellene er ofte større en damemodellene og har for min del vært et godt alternativ flere ganger.

Kan dessverre ikke anbefale en spesifikk modell da jeg foretrekker tynne bukser hele året. :)

  • Like 1
Skrevet

Vi har ei på jobb som flere har kjøpt for å bruke nå på våren, men jeg husker ikke merke eller noe. Har fått tilbakemeldinger fra et par stykker som er veldig fornøyd :)

Den er tynn, men ikke supertynn. Og den føles veldig myk :)

kan prøve å huske på å sjekke merke osv i morra, men jeg lover ikke at jeg husker det. kan gjerne minne meg på det mellom 10.00 - 17.00 om du ikke hører noe fra meg :D

  • Like 1
Skrevet

Ingen som vet om noen som har i "short" da? Har sett på bergans sine, men det er ikke mange :P finner de selvsagt ikke i butikk :( Herrebukser er håpløse, De er lange de!

Skrevet

http://www.stormberg.com/no/dame/bukser/bjerke-d-turbukse-hoved.html#17495

Jeg er glad i min bukse av denne typen! :) Den er ganske så stor i størrelsen og har mye stretch. Jeg er litt "kort i lortfallet", som min bestefar sa, og pleier å brette den litt opp (5 cm kanskje) når jeg kommer hjem fra tur for å ikke tråkke på den, men ute merker jeg ikke noe til det :)

Skrevet

Slår et slag for Stormberg, jeg har mine turbukser derfra og de er veldig gode. Men for å finne en modell som sitter godt på deg anbefaler jeg deg å prøve. Mamma er litt kortere og litt slankere enn meg og har litt flatere rumpe, og bukser som sitter som et skudd på meg passer ikke henne i det hele tatt.

Skrevet

Hva er det nå de heter. Bergans og så tilpassa de litt rundere av oss.breheimen! Vind og vanntett. Tufto damebukser fra Bergans er romslige og har stretch, ikke superlange (156 cm Kokospaniel tråkker ikke på de)

Men hvorfor oppgir aldri produsenter lårvidde???

  • Like 1
Skrevet

Ingen som vet om noen som har i "short" da? Har sett på bergans sine, men det er ikke mange :P finner de selvsagt ikke i butikk :( Herrebukser er håpløse, De er lange de!

Breheimen til Bergans har en shortmodell. Litt usikker på om de har short til herre, men i alle fall til dame. Jeg har en sånn bukse, det er den andre, den forrige ble sikkert ti år og ble brukt MYE. Hele året.

  • Like 1
Skrevet

Ingen som vet om noen som har i "short" da? Har sett på bergans sine, men det er ikke mange :P finner de selvsagt ikke i butikk :( Herrebukser er håpløse, De er lange de!

Bergans har kortere bein på de fleste av damebuksene sine. Sjekk nettbutikken deres, det går jo fint å returnere hvis de ikke passer :)

Xxl har også noen ganger inne de korte utgavene.

Skrevet

Den digger jeg også. Har den i Keb Gaiter så man kan ta av beina til shorts.

Passer fint til meg med korte ben (er totalt 164cm høy).

Keg er omtrent i samme størrelse ;) passer supert!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Stormbergbukser er typisk lange og smale. Passer somregel ikke så godt på oss stutte og butte.

Ellers følger jeg tråden for jeg er på jakt etter det samme!

Skrevet

@Krutsi men hvordan er den i fasongen? Smal? Vid?

Jeg har både rumpe og lår og passer meg helt greit.. Så det er laget for kvinner og ikke strekmenn vil jeg tro :) men hvis du vil så kan jeg måle bredden på låra på buksa.. Jeg har str 40.. De har rumpestørrelsen på kartet sitt fjellreven :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Norrøna sine er fine. Jeg er liten (158 cm) og har noen kg ekstra på hofter og lår, men går allikevel fint inn i small. Finnes i forskjellige tykkelser. :)

Skrevet

fjellravens alta, har hatt den i åresvis. loveit.

Fjellrevens fasong er helt håpløs om man har hofter og lår. Skal jeg få plass blir den kjempelang på beina. Og jeg er normalt en medium.
Skrevet
Fjellrevens fasong er helt håpløs om man har hofter og lår. Skal jeg få plass blir den kjempelang på beina. Og jeg er normalt en medium.
Da kommer det an på buksa (modellen), for den som ble linket til her (bare keb gaiter versjon) passer meg supert og blir ikke for lang i bena. Og jeg er L (eller 44 i den buksa).
Skrevet

Da kommer det an på buksa (modellen), for den som ble linket til her (bare keb gaiter versjon) passer meg supert og blir ikke for lang i bena.

Men du er vel ganske mye lenger enn meg? :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...