Gå til innhold
Hundesonen.no

"Lise (32) ville trene, men fikk nei på grunn av førerhunden"


Recommended Posts

Skrevet

D'oh, treningsstenteret "skylder" på allergikerne, når allergikerne er helt vant til situasjonen. Jeg har da ikke sagt at noen andre har beskyldt allergikerne for å være bak noe som hlest.

Med andre ord nøyaktig det samme som vi andre har sagt? Allikevel er det 2ne og du som får tonnevis med likes mens det vris til at "vi andre som har skrevet i tråden er feil/teite/har sagt noe galt"? I dont get it, men fint at alle er enige, det er i grunnen det viktigste.

Skrevet

Med andre ord nøyaktig det samme som vi andre har sagt? Allikevel er det 2ne og du som får tonnevis med likes mens det vris til at "vi andre som har skrevet i tråden er feil/teite/har sagt noe galt"? I dont get it, men fint at alle er enige, det er i grunnen det viktigste.

Nå får du gi deg, jeg må jo få lov til å kommentere hva JEG mener i en tråd, selv om andre har sagt det samme? Jeg har da forøvrig ikke sagt NOE SOM HELST om hva andre i tråden har ment om saken, jeg har kun sagt at treningsenteret har laget et problem ut av ingenting. Såvidt jeg ser har jeg ikke fått en eneste like, så jeg skjønner ikke hva du henger deg opp i.

Skrevet

What. Nå henger jeg ikke med på reaksjon ifht det som er skrevet. At all. Enter: man-mode... O_O

Skrevet

Man må være ekstremt allergisk hvis man får problemer av å gå forbi en hund i resepsjonen. Altså å passere en hund innendørs, eller å oppholde seg max et par minutter i samme rom som en hund. I tillegg er det snakk om et sted som vaskes ofte.

Skrevet

Jeg tror også allergiker-kortet blir spilt litt for ofte, uten at det har noen mening bak det. Allergi absolutt skal og burde respekteres, men det er mulig å gjøre tiltak, som i denne saken ble foreslått. På den annen side så er det bra at leder faktisk tar tak i det, og innrømmer at en feil har skjedd.

Jeg kan ta eksempel ved skolen vår. Vi er ikke tillatt å ha hunder inne på klasserommene, selv ikke om det er godkjente arbeidshunder eller hunder i trening, utelukkende på grunn av allergi. Ved skolen vår, som praktisk talt er en veldig stor gård, har vi over 70 kyr, 30 sau, titalls høns, 2 griser, titalls kaniner, 70 hester, samt katter, våre hunder og andre smådyr som er på dyreklinikken. Både naturbruk (med hund, dyrepleie osv), landbruk og toppidrett hest er linjer ved skolen. Folk løper rett fra fjøset, kennelen eller stallen og inn på klasserommene, disse rommene deles mellom alle klassene på skolen, ingen har faste klasserom. Jakker og tøy ligger på pulter, under pulter, i hjørner, skap og vandrende på folk - ergo er der allergener over alt, alltid.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...