Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Snøen er borte og en kan finne frem sykkelen :) I år har jeg tenkt å sykle litt med hundene, så sant det ikke blir like varmt som i fjor sommer.

Vi har kickbike, men har nå kjøpt sykkelvogn (til babyen) så jeg regner med at det blir noen vanlige sykkelturer også.

Våre hunder trekker, så jeg liker ikke å bruke springer da de trekker skjevt (bruker det noen ganger).

Liker å la de løpe foran sykkel og trekke. Har tidligere brukt nomesele, men lurer litt på om vanlig y-sele er like bra? Trekkpunktet kommer jo ganske høyt opp selv om en har langt bånd med tanke på nomesele.

Noen tanker om dette?

Skrevet

Trekkpunktet blir jo omtrent likt som på kickbike da. Ved trekk mener jeg at sykkelsele osv. Ikke holder helt. Men kommer jo an på hvor mye de trekker og da. Er det mest løping i front så spiller det sikkert ikke så stor rolle.

Skrevet

Det er omtrent like stor høyde på min sykkel og kickbike, ikke så stor forskjell at det har noe å si i alle fall. Det er jo mulig du har veldig stor sykkel, slik at høydeforskjellen blir veldig stor, men jeg tviler egentlig på at det er en avgjørende forskjell i høyden.

Du kan eventuelt også kjøpe stang til sykkelen, eller veksle på hvor du bruker stangen. :)

Jeg ville aldri brukt en vanlig y-sele til trekk (om du snakker om y-seler ala hurtta). Halvnomer kan gå, men i de aller fleste tilfeller vil en nomesele (eller en tilsvarende sele) være bedre til den bruken.

Skrevet

Er godt fornøyd med nomesele til mine. :) Har ikke forsøkt y-sele annet enn på springer, og det var mislykket da den blir dratt opp halsen fordi mine trekker når jeg sykler.

Skrevet

Nomesele. Du skal lete lenge etter en y sele eller halvnome som faktisk er laget for å trekke i, samme hva produsent eller selger sier. Nå vet jeg ikke hvordan vinkelen blir med dine hunder, men blir den for høy så bare bruker du litt lengre line for å gjevne ut.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...