Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Snøen er borte og en kan finne frem sykkelen :) I år har jeg tenkt å sykle litt med hundene, så sant det ikke blir like varmt som i fjor sommer.

Vi har kickbike, men har nå kjøpt sykkelvogn (til babyen) så jeg regner med at det blir noen vanlige sykkelturer også.

Våre hunder trekker, så jeg liker ikke å bruke springer da de trekker skjevt (bruker det noen ganger).

Liker å la de løpe foran sykkel og trekke. Har tidligere brukt nomesele, men lurer litt på om vanlig y-sele er like bra? Trekkpunktet kommer jo ganske høyt opp selv om en har langt bånd med tanke på nomesele.

Noen tanker om dette?

Skrevet

Trekkpunktet blir jo omtrent likt som på kickbike da. Ved trekk mener jeg at sykkelsele osv. Ikke holder helt. Men kommer jo an på hvor mye de trekker og da. Er det mest løping i front så spiller det sikkert ikke så stor rolle.

Skrevet

Det er omtrent like stor høyde på min sykkel og kickbike, ikke så stor forskjell at det har noe å si i alle fall. Det er jo mulig du har veldig stor sykkel, slik at høydeforskjellen blir veldig stor, men jeg tviler egentlig på at det er en avgjørende forskjell i høyden.

Du kan eventuelt også kjøpe stang til sykkelen, eller veksle på hvor du bruker stangen. :)

Jeg ville aldri brukt en vanlig y-sele til trekk (om du snakker om y-seler ala hurtta). Halvnomer kan gå, men i de aller fleste tilfeller vil en nomesele (eller en tilsvarende sele) være bedre til den bruken.

Skrevet

Er godt fornøyd med nomesele til mine. :) Har ikke forsøkt y-sele annet enn på springer, og det var mislykket da den blir dratt opp halsen fordi mine trekker når jeg sykler.

Skrevet

Nomesele. Du skal lete lenge etter en y sele eller halvnome som faktisk er laget for å trekke i, samme hva produsent eller selger sier. Nå vet jeg ikke hvordan vinkelen blir med dine hunder, men blir den for høy så bare bruker du litt lengre line for å gjevne ut.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...