Gå til innhold
Hundesonen.no

Mirai og Fant, whippet og ulvehund.


Recommended Posts

Skrevet

I går hentet vi vårt lille knøtt i Älvdalen i Sverige, fra kennel Nemaz Problemaz :) . Egentlig skulle vi ha whippet neste sommer, men så plutselig var tidspunktet perfekt nå pga. en lengre sykemelding.

The Whippet Archives-stamtavle. Oppdretter sitt kullalbum på Facebook, med bilder av mor og far.

Hun er født 27. desember 2014 og er den minste valpen i kullet. Akkurat nå veier hun rett under 3 kg. Mamma Milla veier 10,5-11 kg så vi regner med at Mirai ikke blir så stor heller. Navnet hennes er japansk og betyr "fremtiden".

Vi sov hos pappa i Hamar på veien hjem og var veldig slitne alle tre da dagen var omme, etter å ha kjørt 6 timer fra Tønsberg og så tre timer tilbake fra Sverige. Vi så fire elg på veien, ny rekord for min del.

2015-02-27%2019.25.03.jpg

IMG_20150228_111158.jpg

Vanskelig å ikke tafse på henne hele tiden..

Innom mamma på vei hjem idag og hilste på onkel Fant, som bare skulle slurpe på henne! Hun ville leke men han ville bare sleike og sikle.

10986689_10153149427737813_1805559743099

Hufsa skjønte ikke at det var en hund, holdt på å le meg ihjel :lol: . Hun så ut som hun hadde vært med på noe ekkelt og forferdelig da hun plutselig innså hva som lå ved siden av seg.

1553520_10153149148667813_86649570696676

Nå sover hun ved siden av meg i sofaen.. i morgen skal vi i 50-årsbursdag! Pangstart.

Bilde%20tatt%2028.02.15%20kl.%2020.51.jp

  • Like 31
  • Svar 411
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I går hentet vi vårt lille knøtt i Älvdalen i Sverige, fra kennel Nemaz Problemaz . Egentlig skulle vi ha whippet neste sommer, men så plutselig var tidspunktet perfekt nå pga. en lengre sykemelding.

Bare fordi de er søte :

Kom til å tenke på at jeg skriver jo ikke så mye om de to raringene, jeg legger nesten bare ut bilder  .  For tiden holder jeg på med "prosjekt klippe klørne til Fant". Han har litt lange klør, men så

Posted Images

Skrevet

Jeg visste dere ikke kom tilbake tomhendt! :D

Grattis, og hun er kjempeskjønn! :wub: Så valpesjuk en kan bli da :icon_redface:VIL HA EN TIL/VALP MEN SITT PÅ FINRENE NÅ TUTLE

Skrevet

Kjempesøt! Og mange fine hunder bak seg. I slekt med min Miro - den aller beste hundevennen jeg har hatt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
    • Jeg har også vært her for mange år siden.
    • Hundene er ikke redd for torden og Lyn bortsett om det slår ned rett i nærheten. Er dere da hjemme om det er meldt torden og Lyn på yr.no?   Tenkte jeg skulle ett sted men dumt å dra da kanskje?
    • Liker å se gamle brukere savne aktivitet. Min første bruker fant sonen i 2010. 16 år, av og på, teller kanskje som gammel bruker jeg også   Tror kanskje flere søker tilbake til forum etterhvert pga økende misnøye med Big Tech data harvesting. Selv er jeg i ferd med å ta spranget fra Android til et nisje operativsystem som er upraktisk fordi Vipps og BankID ikke fungerer — men det er privat. Storebror får ikke registrert hvor mye flatulens jeg har produsert for å beregne neste ukes klimakvote. Andre deler villig alt og kommer kanskje aldri tilbake fra Facebook, Google, Alexa, Copilot og Siri. Jeg var forøvrig ikke aktiv på sonen i den dramatiske perioden alle snakker om som en andre verdenskrig. Da jeg pauset pga livssituasjon var dette et av de mest aktive forumene på norsk internett. Høyt tempo, høy temperatur. Det var trist å returnere til en spøkelsesby lik Levanger sentrum etter Magneten ble bygget.  Jeg blir like glad hver gang jeg ser aktivitet her, nær samme hva det dreier seg om, så vit at det gleder selv om det kanskje ikke kommer respons. Keep sonen alive🐾 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...