Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I alle dager.. Og DET bruddet også. Hvordan kan noe slikt skje uten at det er påført kraft? Hvordan i all verden kan de IKKE se på hvilken rolle de selv/deres drift kan ha hatt i en slik stygg skade under deres varetekt? Jeg synes kennelen fremstår som toppen av ansvarsfraskrivelse ut fra hva som står i artikkelen. Ikke bra! :no:

Skrevet

Jaja, da vet man hvor man ikke skal sette vekk hunden. En ting er at skader kan oppstå og uhell kan skje, men da tar man ansvar og gjør opp for seg! Uansett hva som skjedde, så er det skammelig at de frasier seg alt ansvar og opptrer pådet viset.

  • Like 5
Skrevet

En ting er at det skjer uhell, men da får man jammen stå for det. Vet man ikke hva som har skjedd, nei, da sier man at man ikke vet. Og så beklager man. Godt at det kommer frem i media, sånn at man kan holde seg unna.

Skrevet

Jeg har kun lest saken, men det ekke noe rart at de ikke vil uttale seg nå etter han har truet med rettslig gang på det..

Men det er jo veldig unødvendig at det ble en slik sak i utgangspunktet..

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Ja, hvordan er det egentlig med ansvar i slike saker? Pensjonatet setter hunden i en normal hundegård. Hva som skjer, vet vi ikke, muligens blir den helt hysterisk, trer beinet gjennom nettingen og napper til (elns.) Trolig kunne de ikke gjort noe anderledes (med mindre det er en annen hund som har påført skaden..) er de i såfall økonomisk ansvarlig for skader hunden evt har påført seg selv?

Skrevet

Jeg har kun lest saken, men det ekke noe rart at de ikke vil uttale seg nå etter han har truet med rettslig gang på det..

Men det er jo veldig unødvendig at det ble en slik sak i utgangspunktet..

Nei, men når du har bestemt deg for å ikke uttale deg, så er det passe tåpelig å møte media? De sa jo ja til å snakke med tv2 Hjelper deg, men de ville ikke uttale seg. Hva er poenget da, liksom?

---

Jeg tipper det ville vært billigere for dem å betalt for skaden til Felix enn å få dårlig omdømme pga denne saken. Det er vel flere enn meg som tenkte at pensjonat ikke er aktuelt etter å ha sett dette, og særlig ikke det pensjonatet.

Skrevet

Nei, men når du har bestemt deg for å ikke uttale deg, så er det passe tåpelig å møte media? De sa jo ja til å snakke med tv2 Hjelper deg, men de ville ikke uttale seg. Hva er poenget da, liksom? 

 

---

Jeg tipper det ville vært billigere for dem å betalt for skaden til Felix enn å få dårlig omdømme pga denne saken. Det er vel flere enn meg som tenkte at pensjonat ikke er aktuelt etter å ha sett dette, og særlig ikke det pensjonatet. 

Det er jeg helt enig i ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jo, men forsikringselskapet mener at det ikke er deres feil. Forstå det den som vil

Fantastisk. Hva i all verden er vitsen med en forsikringsavtale da? :huh:

Skrevet

Uansett om hunden var forsikret - pensjonatet hadde hunden i sin varetekt, og det er deres forsikring so skal dekke skaden! Dårlig reklame for dem , dette her. Mine hunder skal aldri dit.

Skrevet

Nu är det väl som jag förstår det inte pensionatet som tagit beslutet att de inte skall stå för kostnaden utan deras försäkringsbolag?

Tar ingens parti i detta, men tycker kanske att man skall fundera en gång extra innan man dömer. Varje historia har ju en förmåga att ha minst 3 sidor.

Guest Liquorice
Skrevet

Utrolig at de ikke tar ansvar for en skade som er oppstått mens hunden var under deres omsorg...

...også at eier måtte betale 12000,- for å i det hele tatt få ta med seg hunden derfra??? :|

Skrevet

Jeg har kun lest saken, men det ekke noe rart at de ikke vil uttale seg nå etter han har truet med rettslig gang på det..

Men det er jo veldig unødvendig at det ble en slik sak i utgangspunktet..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Joda, men eieren står jo der, klar for å finne en løsning og gjøre opp. Sammen med TV2 hjelper deg. Det ville nok vært mye glupere å si at de uansett dekker kostnaden. Så slipper de dårlig reklame, de slipper å måtte gå rettens vei og de "slipper" å fremstå som så skrekkelig arrogante på TV.

Skrevet

Nå veit ikke jeg hvilke vilkår denne plassen har. Men det som gå igjen og igjen på stort sett alle dyrepensjonat er at dyret bør være forsikret. Det er også opplyst at forhold som har skjedd før, under og etter opphold ikke kan belastes dyrepensjonatet på svært mange dyrepensjonat. Det står også som regel at syke / skadede dyr blir tatt med til dyrlege på dyreeiers regning, og dette betales ved henting før man får ut dyret. Ved bestilling godtar man disse vilkår som oftest.

Tragisk situasjon.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...