Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som bruker kosttilskudd for ledd? Jeg har brukt det siden høsten 13, og tør ikke slutte! :icon_redface: Men nå er boksen tom, og nettbutikken jeg kjøpte den i selger ikke samme type mer. Hvilken type bruker du; pris, merke, link..? Selv har jeg brukt ExtraFlex HA til hest (!), og synes det har fungert bra. Har i alle fall ikke merket noe til stive ledd, men målet er jo å forebygge. Så lenge hunden spiser det også (grønt pulver), har det ikke noe å si om det er til hest eller hund eller menneske, bare dosen blir riktig. Tips og erfaringer å dele?

Skrevet

Jeg bestiller fra Svenska Djurapoteket. Jeg hadde tenkt å kjøpe grönleppad mussla og MSM, men valgte heller produktet Senior som inneholder glukosamin, grönleppad mussla, msm, spirulina, kondroitin ++. Tablettform, så veldig enkelt å gi. Det koster 489,- for 200 tabletter.

Edit: link

Skrevet

Jeg kjøper grønnleppe mussling fra Norske dyreapoteket :) Det er det samme som det Svenske, men de har egen "avdeling" her i Norge, bestiller enkelt å greit på melding på FB :)

Skrevet

Jeg kjøper grønnleppe mussling fra Norske dyreapoteket :) Det er det samme som det Svenske, men de har egen "avdeling" her i Norge, bestiller enkelt å greit på melding på FB :)

Jeg kjøper også MSM og grønnleppemusling fra dyreapoteket, via Facebook.

Link? Jeg finner ikke noe når jeg søker.

Skrevet

Jeg bruker absorbine flex +max, i utgangspunktet til hest, men det kan også brukes til hund. Har 4kg+ liggende og bikkja skal kun ha 3 gram i døgnet. Så joda. xD (Får muligens solgt litt av det til ei i stallen nå da, hun har en schäfer med leddissues)

Fornøyd med det til nå, men har kun brukt det i 1-2 måneder da. Det er i pellets, og bikkja er ikke videre interessert i å spise det alene. Gir frokosten hans med en desj vann, tilskuddet og omega 3 olje fra obersten. (Og litt kokt ris for øyeblikket, for å se om han blir noe bedre i magen av det)
EDIT: Og når det er blandet inn slik så går det altså ned på lik linje med alt annet. Matvrak av en annen verden :P
EDIT 2: fås selvfølgelig kjøpt i mindre forpakninger enn 4,5kg, bare jeg som var heldig og fikk kjøpt en slik stor en grisebillig. (Billigere enn en mindre forpakning, inkludert frakten)

Skrevet

Heter det Norske Dyreapoteket bare "Dyreapoteket" på facebook?

Jeg kjøper Glucosamin fra dyrlegen, men kunne virkelig tenkt å fått tak i noe like bra til lavere pris, slik at jeg kan gi det forebyggende til flere hunder uten å bli ruinert......

Skrevet

Gir cosequin DS. Merker egentlig ikke noe til det ene eller andre må jeg innrømme, han har verken blitt bedre eller verre. Eller litt bedre har han blitt, men det tror jeg er pga. typen aktivitet han får nå, ikke pga. kosttilskudd. Men kommer aldri til å tørre slutte :P Når denne boksen er slutt kommer jeg til å bestille denne http://www.iherb.com/Pet-Naturals-of-Vermont-Hip-Joint-Extra-Strength-For-Dogs-120-Chicken-Liver-Flavored-Chewable-Tablets/17758#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=cosequin&rc=7&sr=null&ic=1 skal visst være akkurat det samme, bare billigere (koster 800 for en boks med 250 tabletter hos dyrlegen).

Edit. jeg ser at de ikke inneholder helt det samme, den fra iherb har færre ingredienser. Cosequin har flere typer flavors tilsatt, men har og noen ting jeg ikke skjønner hva er som den fra iherb har. Noen som vet?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Lillestrøm hest og hund ville jeg ikke kjøpt noe fra. Jeg prøvde å bestille fra dem, og fikk raskt en bekreftelse på bestilling. Etter to-tre uker uten å høre noe mer sendte jeg mail og etterlyste varen. Ikke noe svar. To uker til, jeg sender ny mail. Ikke noe svar. Samme gjentar seg og til slutt sender jeg en mail hvor jeg skriver at jeg avbestiller varen pga ekstremt lang leveringstid og umulig å få kontakt med dem. Da får jeg raskt svar med spørsmål om jeg fortsatt vil ha varen, for nå kan de sende den og en kjapp beklagelse for at det tok litt tid. Eh nei, sorry. Sånne nettbutikker støtter jeg ikke. Det tar ikke to måneder å sende en liten vare og skal man drive butikk må man kunne svare på henvendelser før de avbestilles.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...