Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger flyburet mitt, brukt på 3-4 flyturer tur-retur. Ny pris 1159, gi bud. :) Toppen er hvit og bunnen er mørkeblå.

Kan hentes i Knapstad, evt. møtes i Ski/Askim. Kan også sende.

Skrevet

Googlet og ser ut som den kan passe bra til mellompuddel?

81x56x58.

Det vil jeg tro, den vil i hvert fall ikke få for lite plass. Har brukt det til lagotto og whippet. :)

Skrevet

Da er det i allefall ikke for lite! Kanskje en størrelse mindre hadde funket fint også, noen som vet?

@2ne ?

Hvor høy er hunden din da? Hvis du skal bruke det i fly er det et krav om at hunden skal kunne stå oppreist uten å bøye hodet :)

Skrevet

Jeg bruker den str til mine Siberians :-)

Kunne godt tenkt meg det, men må ha større bil først :-P

Denne størrelsen sin siberians? Da er de vel ikke innenfor reglene for plass i buret? At de skal stå med oppreist hode uten å vøre ani tak osv.
Skrevet

Da er det i allefall ikke for lite! Kanskje en størrelse mindre hadde funket fint også, noen som vet?

@2ne ?

Jeg trenger ikke så stort bur til mine mellom-frøkner i hvert fall :)

Skrevet

@2ne hvor høy er dine og hva er mål på bur du bruker? Og kan de stå oppreist etc, som kravene til fly er?

Albert er 41,5 cm.

Skrevet

@2ne hvor høy er dine og hva er mål på bur du bruker? Og kan de stå oppreist etc, som kravene til fly er?

Albert er 41,5 cm.

Jeg har aldri flydd med hund :) Leah er 38 cm, Ali er pr i dag ca 35 cm (hun skal forhåpentligvis vokse litt til, hun da). Husker ikke hvor store burene de har er, men hvis dette buret er stort nok til siberian, så er det nok stort nok til mellompuddel også ;)

Skrevet

Denne størrelsen sin siberians? Da er de vel ikke innenfor reglene for plass i buret? At de skal stå med oppreist hode uten å vøre ani tak osv.

Nei de er ikke store nok til flyselskapenes krav, men da må jeg ha den str som langt større hunder normalt sett bruker under transport. Jeg ønsker at hundene mine skal få mye støtte fra buret under biltransport, det får de ikke i et gigant bur (som de måtte hatt for å fylle flyselskapets krav). Men de ligger komfortabelt i burene sine og har god nok plass.

Skrevet

Er ikke bekymret for at det ikke er stort nok, tenkte heller at det kanskje var unødvendig stort ;-)

Skrevet

@2ne hvor høy er dine og hva er mål på bur du bruker? Og kan de stå oppreist etc, som kravene til fly er?

Albert er 41,5 cm.

Hvis det hjelper har jeg en whippet på ca 45 cm over skuldrene og jeg har Atlas 50 bur med målene 81x55,5x58. Pga oppbevaringsboksen i taket får hun ikke til å stå uten å bøye hodet bitte litt (men i bakkant uten boksen har hun en cm å gå på ellerno), men dette godkjente flyselskapet. Hun kan ikke ha noe større, og buret er romslig nok hva lengdexbredde angår :)

Ville hatt ett bur til fly og ett bur til bil

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Hvis det hjelper har jeg en whippet på ca 45 cm over skuldrene og jeg har Atlas 50 bur med målene 81x55,5x58. Pga oppbevaringsboksen i taket får hun ikke til å stå uten å bøye hodet bitte litt (men i bakkant uten boksen har hun en cm å gå på ellerno), men dette godkjente flyselskapet. Hun kan ikke ha noe større, og buret er romslig nok hva lengdexbredde angår :)

Ville hatt ett bur til fly og ett bur til bil

Flyselskapene er ofte ikke helt hysteriske på at de ikke skal ta i taket i det hele tatt :) Mine terver er egentlig for store for XL buret om de ikke skal ta oppi med ørene og toppen av hodet. Noen er jo hysteriske på de, men jeg har aldri blitt stoppa på det. Gigantburet er jo ekstremt stort og ikke alle fly tar med større bur enn xl (widerøe tar ikke større en large, så dem kan jeg ikke fly med i det hele tatt).

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...