Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan fungerer dette med bevegelig jaktprøve?

Hvis det står at prøven er mellom 01.05 og 21.9, og påmeldingsfrist er 4 uker før, er det da 4 uker før 01.05? Og hvordan blir det da bestemt hvilken dato prøven skal være?

Skrevet

Normalt sett på en bevegelig prøve så er det en prøve innen et gitt tidsrom - alt fra et par måneder til et helt år. Jeg sysler med ettersøksprøver og regner med at det er sånn noenlunde likt med opplegget som for jaktprøver. (selv om vi opererer med mye kortere påmeldingsfrist da mye kan skje på en måned).

Kontakt dommeren og dere to blir enige om en dato som passer.

Skrevet

Bevegelig bk prøve kan kun gjennomføres med 3 eller flere deltagere, så det er vanlig at avdelingene samler opp påmeldinger og tar en kveld/dag en gang i blant. Husker ikke hvor mange det må være i AK/EK..

Jeg tenker at det logiske er 4 uker før fristen går ut, altså i ditt tilfelle 4 uker før 21/9.

Meld deg på via hjemmesidene og de sender mail når de har bestemt dato. Sånn er det ihvertfall i Østfold og Vestfold.

Skrevet

Takk, nå ble jeg litt klokere, tror jeg i hvert fall...

Fordi, etter litt nærmere undersøkelser, så jeg at avdelingen som skal arrangere den bevegelige prøven jeg nevnte i første post, har satt opp 25. og 26. juni som dato for denne prøven allerede. Det står på deres hjemmesider, men ikke i treminlista til NKK. Hva blir da forskjellen på en bevegelig og en "ikke-bevegelig" prøve? Hvorfor er ikke denne satt som en ordinær prøve, når dato allerede er bestemt?

Skrevet

He he, godt spørsmål. Eneste forskjellen som jeg ser er at de kan arrangere flere prøver på samme prøvenummer. Dvs at i tillegg til de datoene du nevner kan de sette opp flere prøver både før og etter. I tillegg kan man delta begge dager om man ikke får en 1. premie dag 1.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...