Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har dette eller har prøvd det? Lurer på om det er stort/lite i str og om det passer best til veldig brede hunder eller litt smalere hunder? Xxl har tilbud (om flere er intr, 299 pr dekken) og jeg lurer på om jeg skal bestille 60 eller 65 til varga, evt om jeg skal droppe det om det ikke kommer til å passe. Hun er 62 i ryggen så bør antagelig ha 65, men det er så forskjelli fra dekken til dekken, dessuten så er det noen som blir alt for dårlig passform, spesielt i 65 fordi hun blir alt for smal type til å fylle ut dekkenet.

Skrevet

Var på Xxl i dag og lurte på akkurat det samme. Jeg sjansa og kjøpte ett så får vi se om det passer. Kan oppdatere når jeg har gjort meg opp en mening.

  • Like 1
Skrevet

Var på Xxl i dag og lurte på akkurat det samme. Jeg sjansa og kjøpte ett så får vi se om det passer. Kan oppdatere når jeg har gjort meg opp en mening.

Ja, takk :) Jeg får jo forsåvidt byttet str da så det er jo egentlig ikke krise, men viss det ikke kommer til å passe uansett så orker jeg ikke bestille.

Skrevet

Jeg har 60 til Alba og syns det sitter veldig bra på. Hun bruker 55 til vanlig, så jeg ville valgt 65 om jeg var deg :)

Hun kunne nok vært ganske mye breier også, for jeg har mye å gå på rundt livet. Den er strammet ganske godt inn :)

Skrevet

Jeg har 60 til Alba og syns det sitter veldig bra på. Hun bruker 55 til vanlig, så jeg ville valgt 65 om jeg var deg :)

Hun kunne nok vært ganske mye breier også, for jeg har mye å gå på rundt livet. Den er strammet ganske godt inn :)

Men dekkenet blir ikke for bredt? Hvilken rase er hun? Har hurtta sitt varmedekken i 65, og det er greit i lengden, men hun svømmer jo i bredden og den mageklaffen blir ikke akkurat tett på kroppen. Mister jo ganske mye varme der og det kommer lett snø inn, og det blir litt ekkelt å bruke på tur, men greit nok i bil og i pauser og slikt.

Skrevet

Nei, det syns jeg ikke. Når jeg har det strammet inn stroppene rundt magen, så sitter det ganske tett. Det er jo et dekken som passer godt for smalere hunder.

Hun er en korthåret collie, ca 19 kg.

Jeg kan legge med noen bilder, må bare finne dem :)

  • Like 1
Skrevet

Eneste stedet den kan være løs er akkurat rett bak albuene, men den går såpass langt ned at jeg ikke legger spesielt godt merke til det. Er det dypt snø så kan det bli problematisk, men nå har Alba ett dekken som er 5cm større enn vanlig, det vil jo "bare" være 3 cm på Varga :)

post-10771-0-40034000-1422884853_thumb.j

post-10771-0-22708800-1422884882_thumb.j

post-10771-0-33135400-1422884892_thumb.j

post-10771-0-93018000-1422884900_thumb.j

post-10771-0-33986000-1422884909_thumb.j

Skrevet

Det der så veldig mye bedre ut enn Hurtta Ultimate (som blir alt for vidt for hunden min selv om det passer i lengden). Tror jeg også skal bestille et slikt dekken. Takk for tipset!

  • Like 1
Skrevet

Det der så veldig mye bedre ut enn Hurtta Ultimate (som blir alt for vidt for hunden min selv om det passer i lengden). Tror jeg også skal bestille et slikt dekken. Takk for tipset!

Ja det ser helt annerledes ut. Mye tightere.

Skrevet

Det så fint ut! Men kan ikke rettferdiggjøre flere dekkenkjøp :P

Klart du kan! :D Salo sier at en dalmis aldri kan få nok dekken, så det så (han måtte forresten opp fra 65 til 70 cm)!

Skrevet

Albert, mellompuddel, er ca 40 cm i rygglengde. Bruker både 40 og 45 alt etter som. Kjøpte dette dekkenet i 40, og var redd for at det ble lite basert på deres erfaringer som har gått opp en str. Men det så ut til å sitte bra, kunne kanskje ha vært noe lengre, menmed 45 hadde magestykket antagelig gått over tissen

tissen. Kanskje jeg stikker innom i lunsjen i morgen og kjøper 45 og prøver, for å være helt sikker, men tror nok det blir 40 :-)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har jo tispe så det gjør ikke noe om det evt går litt langt bak, egentlig bare greit så lenge det sitter bra ellers :) Bestilte 2 stk, et i 65 til Varga som jeg regner med sitter perfekt og bestilte et i 60 som jeg håper passer valpis til neste vinter :)

Skrevet

...og der bestilte jeg også ett dekken :icon_redface: .

Tidligere har jeg kjøpt hurtta i str 45, som ble for kort, så da prøver jeg med 50 i dette, bare i tilfelle.

Her er det egentlig ikke snø som bør beskyttes mot, men vind (og muligens regn).

Skrevet

Er det vanntett?

Vannavisende rip stop materiale står det.. Muligens kanskje mer for vinter enn regn da? Men aner ikke. De påstår det skal holde hunden varm og tørr.

  • Like 1
Skrevet

Vannavisende rip stop materiale står det.. Muligens kanskje mer for vinter enn regn da? Men aner ikke. De påstår det skal holde hunden varm og tørr.

Hvor kjøpte du? Hadde de mange strl igjen?

Skrevet

Er det vanntett?

Relativt vannavstøtende, men ikke vanntett. Det er ikke et regndekken, men bikkja blir ikke våt av litt duskregn eller snø. Det meste preller av.
Skrevet

Er det noen som har dette dekkenet til whippet eller hund med ca samme størrelse?

Det må vell være perfekt til felix? tight fit og dekker godt nedover bena og oppover halsen :)

Guest Christine
Skrevet

Det var billig! Sto å så på det i forrige uke da jeg har ønsket meg det en stund. Til den prisen må jeg bare handle :P

@Tonje - ikke noe problem å ta med hunden å prøve dekken på varehusene :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...