Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

link

"– Hunden min sto helt stille, men viste tydelig at den ville ha kontakt med den fremmede bikkja. De kom aldri nær hverandre. Plutselig tok den fremmede mannen tak i hundens nakkeskinn. Han ristet hunden min i løse lufta, og dengte den i bakken. Dette gjorde han to ganger, forteller kvinnen til Varden. "

Skrevet

Ikke for å bagatellisere, men jeg er såpass kynisk at jeg tror historien til mannen er litt annerledes enn historien til dama med løshund. Vi har bare lest hennes versjon av saken, det betyr ikke at det er korrekt hendelsesforløp.

Skrevet

Enig i at slik oppførsel ikke er greit uansett hva som egentlig har foregått. Men jeg stusser veldig på hvor hundene var i forhold til hverandre siden mannen har fått tak i bikkja. Var begge løse eller har mannen gått forbi den løse bikkja med sin hund i bånd? Noe som ikke stemmer her i mitt hode :P

Skrevet

Er det aldri greit? Med tanke på hvor vanlig det er at soniser (eller hundene deres) blir angrepet på tur av løshunder, så syns jeg det er litt interessant at "sånn oppførsel" (vi veit fortsatt ikke om det hun sier er sant) ikke er greit uansett hva som har foregått. Jeg kan tenke meg et par scenarioer der jeg gjorde sånt mot en møtende hund som truet mine, men jeg er kanskje overbeskyttende :P

Guest Christine
Skrevet

Uansett hendelsesforløp er det ikke greit å løfte, riste og denge en annen persons hund i bakken. Eller sin egen, for den saks skyld.

Nå vet vi jo ikke hva som egentlig har hendt i denne saken, men jeg kan som 2ne se for meg flere scenarioer hvor jeg kunne gjort det mot møtende hund. (Selvsagt aldri ut av det blå, men jeg har gått løs på annen manns hund jeg, og gjør det igjen om jeg må.)

Skrevet

Nå vet vi jo ikke hva som egentlig har hendt i denne saken, men jeg kan som 2ne se for meg flere scenarioer hvor jeg kunne gjort det mot møtende hund. (Selvsagt aldri ut av det blå, men jeg har gått løs på annen manns hund jeg, og gjør det igjen om jeg må.)

Alltid to sider av en sak ja. Jeg kunne sikkert havna i avisa hvis eiern av gordon setteren jeg tok tak i syntes jeg var et brutalt menneske. Setteren kom bort, begynte å stille seg over Blaze samtidig som den knurret og begynte å bite etter han. Jeg var i veldig dårlig humør den dagen og før jeg rakk å tenke noe særlig så tok jeg tak i sela på setteren, løftet han opp og bar han noen meter bort til eieren og satte han ned foran beina hans.

Skrevet

Nå vet vi jo ikke hva som egentlig har hendt i denne saken, men jeg kan som 2ne se for meg flere scenarioer hvor jeg kunne gjort det mot møtende hund. (Selvsagt aldri ut av det blå, men jeg har gått løs på annen manns hund jeg, og gjør det igjen om jeg må.)

Nei, vi vet ikke hva mannen tenkte og hvordan han opplevde det, men det blir vanskelig å diskutere hvis man ikke kan gå ut ifra at et hendelsesforløp i allefall er delvis riktig!

Nå står det jo at de aldri var nær hverandre, og at det skjedde to ganger, og jeg synes det høres unødvendig brutalt ut.

Skrevet

Kjenner jeg også er veldig skeptisk til historien. Den må jo ha vært helt innpå i å med at han fikk så kjapt tak i den?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...