Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Bø, 21.-22. februar


SandyEyeCandy
 Share

Recommended Posts

  • Svar 77
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det ser faktisk ut som at det IKKE blir snøstorm i Bø i år

Storm er påmeldt i åpen og vi jakter på storcertet

Nå må vi jo stille i championklassen Om oppdretteren kommer over melder vi nok på

Så spennende :D Krysser fingrene!!

Haha, takk. Ikke spesielt optimistisk, men jeg elsker jo å stille henne, så det får gå som det går. De fire norske VG'ene hennes er alle tatt på NKK-utstillinger, men jeg prøver å tenke på alle klasseseierne og BTK-plasseringene for å veie opp. :P

Heia Løsti! :cheer:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kuma og Tanuki (og meg) er eminent reisefølge. Begge to har mulighet for championat..trur jeg. T vet jeg, men siden K er ungarsk champion er jeg usikker på om han trenger ett eller tre norske cert. Uansett så jakter han på cert :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter å ha vært på ringtrening med dommeren, så frister det ikke veldig å stille noen, egentlig..

Noen som vet om det er valpeklasser der?

Pleier bare være på uteutstillinger,

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kuma og Tanuki (og meg) er eminent reisefølge. Begge to har mulighet for championat..trur jeg. T vet jeg, men siden K er ungarsk champion er jeg usikker på om han trenger ett eller tre norske cert. Uansett så jakter han på cert :P

Det skal holde med et stort cert i Norge, når han har championat fra annet land fra før av. Det er noen unntak på championat som ikke godkjennes, men et ordinært ungarsk championat er innenfor.

Vi har veldig trivelig dommer på berner, og han likte Foenix veldig godt på en stor spesial i Sveits da hun nettopp hadde fylt to år - når er hun tre og et halvt og vanligvis enda bedre. Men jeg tviler på at han kommer til å like henne nedrøytet, med hengepupper, dårlig overlinje og lite muskler etter å ha dedikert seg til morsrollen :D

Jeg har utstillingsabstinenser, men ikke så sterke at jeg melder henne på :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...