Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby og barnetråden - 2015


Recommended Posts

Skrevet

Du har min fulle medfølelse @Mud her våknet hun 4. Sendte pappaen for å hente siden jeg har ulmemigrene på andre døgnet.  Men hun var ferdig hun. Halv syv fikk hun telefonen min med Netflix.  Gav opp 7. Heldigvis ikke standard her da. 

  • Like 1
  • Svar 6.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Daaa hopper jeg inn i gravidklubben  Lille reka bosatte seg nesten med en gang, så er 12 uker i dag, nettopp vært hos legen og hørt hjertelyd  Var også på ultralyd for halvannen uke siden og da var og

I dag ble vi foreldre til verdens nydeligeste Kaisa Etter 38 timer med rier kom endelig frøkna på 50 cm og 3120 g til verden

I dag har vi vært på ultralyd, og det kommer en liten jente hit i mars/april (termin 2/4).  Såå koselig!

Posted Images

Skrevet

Det er tidlig og man blir litt utafor,..

vi har den siste uka starta dagen kl 4,.. I dag var den 5 igjen.. 

Det tullete her er jo at når kl da er 8 på morra er hun klar for dupp, og da sover hun i 3 timer ute i vogna :p

Skrevet

Duppen på dagen redder oss og. Ikke så tidlig som 8 heldigvis :lol: 

 

"Sitte på benken og se på fisken!" Ja ok :wub: 

Nydelig vær ute, så pakke ungen i varme klær og luske seg ut, se om det hjelper å slite henne ut skikkelig. :lol: Litt kaldt da, finne kuldekremen til kinna hvertfall. Bare vente til sola kommer over fjellet. 

 

 

Skrevet

Gratulerer Krutsi :D Kan vi ikke lage en kjapp liste over hvem som har termin fremover? Jeg har mistet oversikten. Copy and past:

Soelvd - 04. juni 

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, soelvd skrev:

Gratulerer Krutsi :D Kan vi ikke lage en kjapp liste over hvem som har termin fremover? Jeg har mistet oversikten. Copy and past:

Soelvd - 04. juni 

Sitter på mobil, så blir bare tull hos meg.. 

Men Krutsi - 22. Juni (tror jeg det var :P ) 

Skrevet
1 minutt siden, Krutsi skrev:

Er jeg virkelig sist? :P hmm.. Det kan vi ikke ha noe av.. Her blir det født for tidlig ja gitt :lol: 

Hittil ja!  Men sånn som det avles på sonen for tiden dukker det sikkert opp flere etterhvert :lol: 

 

Når hadde @Aya termin igjen?  

  • Like 3
Skrevet
1 time siden, Krutsi skrev:

Er jeg virkelig sist? :P hmm.. Det kan vi ikke ha noe av.. Her blir det født for tidlig ja gitt :lol: 

Plutselig kommer det en stakkar med termin enda senere :lol:@Helene vi må få deg på lista og :)

Skrevet

Veldig stolt frøken som er ute å rusler helt selv nå, må bare støtte seg litt på flyet sitt da :ahappy: 

0F78C684-15BB-47B8-A7DE-65A27AB826C6_zps

litt over en uke til hun blir 10 mnd i dag :) 

  • Like 8
Skrevet

Jeg drømte at jeg var gravid i natt, fødte aldri, men vannet gikk og jeg hadde vondt i magen (rier?) og greier. :lol: Var svær som en hval! Lengste drømmen jeg har hatt på lenge. Veldig koselig da, utenom når legen ikke trodde på at jeg var gravid. :lol: 

Tror underbevistheten min prøver å fortelle meg noe. :aww: 

  • Like 2
Skrevet
34 minutter siden, Rocket skrev:

Jeg drømte at jeg var gravid i natt, fødte aldri, men vannet gikk og jeg hadde vondt i magen (rier?) og greier. :lol: Var svær som en hval! Lengste drømmen jeg har hatt på lenge. Veldig koselig da, utenom når legen ikke trodde på at jeg var gravid. :lol: 

Tror underbevistheten min prøver å fortelle meg noe. :aww: 

Er du ikke ekte hundemenneske eller? Du må jo drømme at du får valper :P 

  • Like 1
Skrevet
42 minutter siden, Rocket skrev:

Jeg drømte at jeg var gravid i natt, fødte aldri, men vannet gikk og jeg hadde vondt i magen (rier?) og greier. :lol: Var svær som en hval! Lengste drømmen jeg har hatt på lenge. Veldig koselig da, utenom når legen ikke trodde på at jeg var gravid. :lol: 

Tror underbevistheten min prøver å fortelle meg noe. :aww: 

Hadde masse sånne drømmer før jeg ble gravid :teehe: 

  • Like 1
Skrevet

Snuppa mi :wub:

22780341087_9a38b6ddc7_b.jpg

Mye enklere å ta bilder av tre gale hunder enn ett barn. :aww:  

Og ikke blunke, dere som er gravid, for brått har barnet blitt to år :o 

 

 

  • Like 12
Skrevet

Bøllefrøken - 7. februar

Marianne - 14. mars

Helene - 16. april

Aslan - 19. mai

Soelvd - 04. Juni

Krutsi - 22. Juni

 

La til bøllefrøken og :)
Blir en liten sonenbabygjeng i 2016 og altså :D 

Skrevet

Tenner er slitsomt! Det vil si jeksler. M har de siste døgnene vært skikkelig plaget, både dag og natt :( Stakkars lille våkner hver halvtime og gråter fra hun legger seg på kvelden.. Dentinox hjelper til en viss grad en liten stund, men inatt kommer jeg til å gi henne paracet hvis det fortsetter å være like ille for henne. Hun har nesten ikke spist noe de siste par dagene heller, bare snur seg vekk og dytter alt vekk.

Men på torsdag prøvde vi akebrett for første gang, det var stas :)

 

image.jpeg

  • Like 5
Skrevet
4 timer siden, soelvd skrev:

Er du ikke ekte hundemenneske eller? Du må jo drømme at du får valper :P 

Haha! Kan godt hende det var valper inni der, kom jo aldri noe ut! (Er det tegn på at når jeg engang blir gravid kommer til å gå lenge over termin mon tro? :lol: )

Skrevet
5 timer siden, Krutsi skrev:

Jeg har aldri hatt graviddrømmer jeg :P 

jeg har derimot hatt flere drømmer der M bare dør for meg.. Det ekke like koselig :( 

Samme her, grusomt!!

Idag fikk C grøt for første gang, både pappa og gutt storkoste seg (han har spist endel annet altså, ink grøtlapper).

Men akkurat som jeg trodde så sover de ikke nødvendigvis lenger om natten av det som så mange sier, men nå har jeg ihvertfall prøvd det. Heldigvis har ikke jeg noe problem med å stå opp og amme flere ganger om natten, hadde vært verre om jeg var drittlei.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...