Gå til innhold
Hundesonen.no

Takk


Guest Christine
 Share

Recommended Posts

Guest Christine

I disse juletider fikk jeg lyst til å starte en liten takke-tråd. Noen på sonen du syns skriver bra, morsomme eller interessante innlegg, eller noen som bare fortjener en takk? Bruk tråden og takk de :)

- Takk til moderatorene som gjør en super jobb

- Takk til @Malamuten som tar seg tid til å svare i tråder vi har hatt flere ganger, og som skriver gode innlegg

- Takk til @Aya som startet julefortellingen, et herlig innslag i hverdagen

- Takk til @Marie som kommenterer de fleste trådene i "Min hund". (Har ikke sett en eneste tråd hun ikke har kommentert)

- Takk til @Belgerpia som svarer på det meste av spørsmål rundt NKK

- Takk til @ som "jobber" litt her inne og har blitt sonenlege

Ruller ballen videre til de som vil ta den i mot :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil takke alle dere som er på sonen (spesielt de som skriver i AN tråden) :flowers: Dere gir meg en følelse av å være endel av noe! Siden jeg er syk, og har vært det veldig lenge, så er det utrolig deilig å vite at hundesonen alltid er her. Det er flotte mennesker som tar seg tid til å svare og kommentere, legge ut fine bilder av fine hunder og dere er flink til å gi folk gode ord når det trengs

:)

Så takk for at dere skriver fine, triste, morsome og kjedelig innlegg i AN! Jeg setter så pris på det at hadde jeg hatt muligheten skulle jeg ha kjøpt en rose til alle sammen, og gitt dere en klem :ahappy:

  • Like 14
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så koselig tråd!

  • Takk til sonen som får meg til å flire mer enn en gang om dagen
  • Takk for de gode vennene jeg har fått via sonen. Det er godt og trygt å ha en bestevenn @Margrete og slett ikke fjortis i det hele tatt :heart:
  • Takk til @Marianne og @Kaja som vasket ut av møkkahuset utti Enebakk.
  • Takk til dere som gidder å være moderatorer for oss tullebukker.

Edit:

  • Jeg glemte jo rent å takke @SiriEveline for lykkepilla Tinka. Hun betyr så inderlig mye for både Ia og meg :heart:
  • Jeg vil også takke for at @madam mim har flyttet inn i nabolaget. Det er så koselig å ha en sonis å lufte innimellom :D
  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er så vanskelig å takke enkelte synes jeg, noen føler seg utelatt og glemt, andre skjønner ikke helt hvorfor jeg takker. Så derfor takker jeg sonen for alt jeg har lært både negativt og positivt, både om hunder og mennesker.

Moderatorene fortjener en stor blomst for å holde ut med oss igjennom gleder, sorger og kriger. En blomst til dere hver og sjokolade til julebordet dere :D

Julestjerne%203.jpg

Risboller-375x390.jpg

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så koselig tråd!!

@Christine - bare hyggelig, og tusen takk til alle dere som gjør julefortellingen til det den er med kommentarer, kapitler og engasjement!!

Takk til alle som støtter når noe er leit, oppmuntrer når noe er tøft og heier når noe går bra. Det er nesten litt trist, men også veldig bra - når noe går fint i livet mitt er det nesten sånn at det er dere soniser i AN jeg har lyst til å fortelle det til først, for der får jeg alltid så fantastisk koselige tilbakemeldinger :)

Takk til @Kangerlussuaq som alltid bidrar med et synspunkt i diskusjoner som jeg ikke har tenkt på før. Det er ikke alltid jeg er enig, men du får meg alltid til å se ting fra en annen side. Takk for at du står på for de som trenger det!

Takk til @ og @SoppenCamilla som alltid får meg til å smile (eller le rått).

Takk til alle dere soniser som på forskjellige måter gjør sonen til det den er! Da er ALLE medregnet :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Først og fremst vil jeg takke for den fantastiske venninna som jeg har fått gjennom sonen: @Kaja ! Aldri har noen kommet så fort nær meg på så kort tid, og få jeg tør å være så ekstremt meg selv med og ærlig mot, så takk Kaja, for at du har kommet inn i livet mitt :D:heart:

Så vil jeg egentlig bare tanke den generelle sonenbefolkning for all kunnskap, råd og ris og ros på alle mulige forskjellige områder, dere er en fin gjeng alle som en :wub:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil takke @ida fordi hun alltid kommer med fornuftige tanker og innlegg, spesielt om man sliter med noe. Husker da jeg for noen år siden hadde tråden om Laikas problemer. @ida fikk meg til å åpne øynene litt, og slutte med alle unnskyldninger. Vet ikke hvordan jeg skal forklare det, men synes alltid du skriver fornuftig, ikke alltid hva folk ønsker å høre/lese,men når alt kommer til alt så har du som oftest et godt poeng :)

Og ellers til resten av sonen. Føler jeg kjenner alle litt, selv om det er de færreste jeg har møtt. Når man har lite venner er sonen god å ha; her kan man få hjelp til det man lurer på,man kan få støtte om det trengs, ros om det trengs osv. Sonen er best! :)

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skulle bare mangle @ida, selvom jeg ikke fikk gjort stort mer enn ett rom ;P

Jeg vil også takke @Khela, for et fantastisk menneske som holder ut med meg, haha :wub: Jeg gruer meg aller mest til å flytte fra deg, men du vet hvor du finner meg, og all den andre finheten som finnes der, you know what i mean :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk til moderatorene som hjelper til med å "holde sonen i ørene" :flowers:

Takk til alle dere som klarer å svare konstruktivt og saklig selv om dere er uenig i noe! :)

Takk til alle dere som bidrar med kunnskap på "deres felt", er støttende, har godt humør, samt kommer med morsomme innspill og kommentarer. Soniser :heart:

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...