Gå til innhold
Hundesonen.no

Takk


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

I disse juletider fikk jeg lyst til å starte en liten takke-tråd. Noen på sonen du syns skriver bra, morsomme eller interessante innlegg, eller noen som bare fortjener en takk? Bruk tråden og takk de :)

- Takk til moderatorene som gjør en super jobb

- Takk til @Malamuten som tar seg tid til å svare i tråder vi har hatt flere ganger, og som skriver gode innlegg

- Takk til @Aya som startet julefortellingen, et herlig innslag i hverdagen

- Takk til @Marie som kommenterer de fleste trådene i "Min hund". (Har ikke sett en eneste tråd hun ikke har kommentert)

- Takk til @Belgerpia som svarer på det meste av spørsmål rundt NKK

- Takk til @ som "jobber" litt her inne og har blitt sonenlege

Ruller ballen videre til de som vil ta den i mot :)

Skrevet

Jeg vil takke alle dere som er på sonen (spesielt de som skriver i AN tråden) :flowers: Dere gir meg en følelse av å være endel av noe! Siden jeg er syk, og har vært det veldig lenge, så er det utrolig deilig å vite at hundesonen alltid er her. Det er flotte mennesker som tar seg tid til å svare og kommentere, legge ut fine bilder av fine hunder og dere er flink til å gi folk gode ord når det trengs

:)

Så takk for at dere skriver fine, triste, morsome og kjedelig innlegg i AN! Jeg setter så pris på det at hadde jeg hatt muligheten skulle jeg ha kjøpt en rose til alle sammen, og gitt dere en klem :ahappy:

  • Like 14
Skrevet

Så koselig tråd!

  • Takk til sonen som får meg til å flire mer enn en gang om dagen
  • Takk for de gode vennene jeg har fått via sonen. Det er godt og trygt å ha en bestevenn @Margrete og slett ikke fjortis i det hele tatt :heart:
  • Takk til @Marianne og @Kaja som vasket ut av møkkahuset utti Enebakk.
  • Takk til dere som gidder å være moderatorer for oss tullebukker.

Edit:

  • Jeg glemte jo rent å takke @SiriEveline for lykkepilla Tinka. Hun betyr så inderlig mye for både Ia og meg :heart:
  • Jeg vil også takke for at @madam mim har flyttet inn i nabolaget. Det er så koselig å ha en sonis å lufte innimellom :D
  • Like 10
Skrevet

Det er så vanskelig å takke enkelte synes jeg, noen føler seg utelatt og glemt, andre skjønner ikke helt hvorfor jeg takker. Så derfor takker jeg sonen for alt jeg har lært både negativt og positivt, både om hunder og mennesker.

Moderatorene fortjener en stor blomst for å holde ut med oss igjennom gleder, sorger og kriger. En blomst til dere hver og sjokolade til julebordet dere :D

Julestjerne%203.jpg

Risboller-375x390.jpg

  • Like 8
Skrevet

Så koselig tråd!!

@Christine - bare hyggelig, og tusen takk til alle dere som gjør julefortellingen til det den er med kommentarer, kapitler og engasjement!!

Takk til alle som støtter når noe er leit, oppmuntrer når noe er tøft og heier når noe går bra. Det er nesten litt trist, men også veldig bra - når noe går fint i livet mitt er det nesten sånn at det er dere soniser i AN jeg har lyst til å fortelle det til først, for der får jeg alltid så fantastisk koselige tilbakemeldinger :)

Takk til @Kangerlussuaq som alltid bidrar med et synspunkt i diskusjoner som jeg ikke har tenkt på før. Det er ikke alltid jeg er enig, men du får meg alltid til å se ting fra en annen side. Takk for at du står på for de som trenger det!

Takk til @ og @SoppenCamilla som alltid får meg til å smile (eller le rått).

Takk til alle dere soniser som på forskjellige måter gjør sonen til det den er! Da er ALLE medregnet :)

  • Like 2
Skrevet

Først og fremst vil jeg takke for den fantastiske venninna som jeg har fått gjennom sonen: @Kaja ! Aldri har noen kommet så fort nær meg på så kort tid, og få jeg tør å være så ekstremt meg selv med og ærlig mot, så takk Kaja, for at du har kommet inn i livet mitt :D:heart:

Så vil jeg egentlig bare tanke den generelle sonenbefolkning for all kunnskap, råd og ris og ros på alle mulige forskjellige områder, dere er en fin gjeng alle som en :wub:

  • Like 1
Skrevet

Vil takke @ida fordi hun alltid kommer med fornuftige tanker og innlegg, spesielt om man sliter med noe. Husker da jeg for noen år siden hadde tråden om Laikas problemer. @ida fikk meg til å åpne øynene litt, og slutte med alle unnskyldninger. Vet ikke hvordan jeg skal forklare det, men synes alltid du skriver fornuftig, ikke alltid hva folk ønsker å høre/lese,men når alt kommer til alt så har du som oftest et godt poeng :)

Og ellers til resten av sonen. Føler jeg kjenner alle litt, selv om det er de færreste jeg har møtt. Når man har lite venner er sonen god å ha; her kan man få hjelp til det man lurer på,man kan få støtte om det trengs, ros om det trengs osv. Sonen er best! :)

  • Like 4
Skrevet

Henger meg på Margrete oppi her ^^

Og så vil jeg gi en stor takk til @Mari som oppigjennom årene har kommet med vanvittig mange fantastiske historier om hverdagen sin og hundene hennes. Du har gitt meg mang en god latter!

  • Like 1
Skrevet

Skulle bare mangle @ida, selvom jeg ikke fikk gjort stort mer enn ett rom ;P

Jeg vil også takke @Khela, for et fantastisk menneske som holder ut med meg, haha :wub: Jeg gruer meg aller mest til å flytte fra deg, men du vet hvor du finner meg, og all den andre finheten som finnes der, you know what i mean :lol:

  • Like 1
Skrevet

Takk til moderatorene som hjelper til med å "holde sonen i ørene" :flowers:

Takk til alle dere som klarer å svare konstruktivt og saklig selv om dere er uenig i noe! :)

Takk til alle dere som bidrar med kunnskap på "deres felt", er støttende, har godt humør, samt kommer med morsomme innspill og kommentarer. Soniser :heart:

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...