Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vet ikke helt hvor jeg skal legge denne tråden, så beklager om det ble helt feil.
Jeg husker vi har hatt en runde på hva startinnlegg burde inneholde, og at flesteparten ønsket informative startinnlegg, så tenkte dette var greit å ta opp.

Jeg lurer på om det er mulighet til å sette opp rettningslinjer/mal til hva og hvordan emner i Hundesaker i media skal fremstilles gjennom overskrifter og introinnlegg?

Jeg finner det frustrerende at overskrifter og introinnlegg sjeldent er nøytrale nok til at man kan lese gjennom artikler eller se videoer uten å ha allerede blitt presset i en retning eller synsvinkel, enkelte ganger føles det som om det regelrett trøs ned i halsen og at du ikke har noe i den tråden å gjøre om du ikke er enig. Det er vanskelig å holde det objektivt og konstruktivt videre i tråden. Jeg mener ikke at TS ikke skal få uttrykt sin mening om saken, dog bare at dette kan få komme frem etter at saken er lagt frem objektivt og saklig og i et annet innlegg. Det er mulig det bare er meg, men tenkte bare nevne det.

Litt tankespinn på kvelden :flowers:

  • Like 2
Skrevet

Tja, jeg tenker som så at når man lager en tråd så skal man selv få velge hvordan man legger tingene frem og... så jeg er ikke enig. Synes denne tråden var ganske unøytral egentlig, føler meg presset til å mene at tråder bør være nøytrale :(

  • Like 4
Skrevet

Den dagen mediene selv setter objektive overskrifter.... Inntil da forbeholder jeg retten til å lage den overskriften jeg vil ihht ytringsfriheten og det jeg anser som fornuftig.

Skrevet

Tja, jeg tenker som så at når man lager en tråd så skal man selv få velge hvordan man legger tingene frem og...

Disse trådene er til for å være informative. Det var ikke forslag at TS ikke skal få ytre sin mening om saken, men at informasjonen om den skal holdes nøytral slik at andre medlemmer ikke føler seg støtt.

Resten orker jeg ikke kommentere engang.

Skrevet

I retningslinjene står jo følgende:

§1.2
Benytt en beskrivende tittel på tråden din. På denne måten kan man allerede før man har lest innlegget vite hva den omhandler. En tittel skal dog ikke erstatte trådens innhold. Trådens formål/problemstilling beskrives tydelig. Oppdaterte lenker og vesentlig informasjon skal alltid stå i første innlegg. Legges dette inn senere, skal det redigeres inn i første post. Bruk tid på å formulere posten din, så vil også medlemmene bruke tid på å svare og hjelpe deg.

Det burde jo dekke det?

  • Like 2
Skrevet

Dette er vel et diskusjonsforum, og jeg synes da det er helt greit at man ikke bare forholder seg nøytralt til noe som er skrevet ett eller annet sted sånn i utgangspunktet?

  • Like 2
Skrevet

Disse trådene er til for å være informative. Det var ikke forslag at TS ikke skal få ytre sin mening om saken, men at informasjonen om den skal holdes nøytral slik at andre medlemmer ikke føler seg støtt.

Resten orker jeg ikke kommentere engang.

Vi er på et diskusjonsforum og forumet er til for diskusjon av engasjerende hundesaker/dyresaker i media. Hvis man føler seg støtt av at noen skriver hva de mener, så får man enten rapportere det, gå i seg selv og se om man kanskje er litt hårsår eller skrive et engasjerende motinnlegg.

Ingenting du leser er nøytralt, all tekst er farget av den som skriver den. Hadde du bedt en SV-er og en Frp-er om å skrive en nøytral tekst om innvandring ville du ha fått to vidt forskjellige tekster.

Skrevet

Nå tror jeg folk må lese hva jeg skrev én gang til.

Det var ikke ment som at trådstarter ikke skulle få ytre sin mening, men at denne kunne komme i neste innlegg eller nedenfor etter at saken var blitt lagt frem, det kalles informasjon og innledning, det er hva jeg ønsker. Når verken startinnlegg eller overskrift er informative uten å renne over med personlige meninger og usaklig språk, så sies det vell seg selv st disse ikke innleder til en god diskusjon eller åpenhet rundt temaet. Når saker ikke kan framlegges konstruktivt nok til at andre medlemmer føler at de kan gjøre sin egen mening om en sak de ikke vet noe om i utgangspunktet, for så å bli dyttet i en retning og nedkjørt om man er uenig. Jeg har ikke sagt at jeg føler meg støtt, så det nytter lite å skal 'gå inn i meg selv', jeg sa "medlemmer føler seg støtt". Nå blir dette bare vas på telefon uten strøm, men likevel.

Dette var rettet til én liten brøkdel av forumet, som er ment skal være informativt.

  • Like 1
Skrevet

@maysofie - du mener altså at det burde være egne retningslinjer for posting i underforumet for hundesaker i media slik at TS ikke uttrykker egne meninger i første post? Jeg må si jeg ikke helt skjønner hvorfor det skal være nødvendig.

  • Like 5
Skrevet

Er det ikke en viss fare for at startinnlegget blir så kjedelig at man ikke gidder å gå inn i en debatt om det er nøytralt.

Tidligere har klagen vært at kun en link til saken presenters, og at det ikke gir noen et godt utgangspunkt til å debatere. Om ett synspunkt legges frem fra starten av har man i det minste noe å ta utgangspunkt i, utover informasjonen artikkelen kommer med.

Jeg ser verdien i at startinnlegget og overskriften ikke ytrer veldig krasse synspunkter, men noe ekstra rundt hva TS mener bør jo komme med.

  • Like 3
Skrevet

Jeg syntes sakene blir mye mer engasjerende å lese hvis overskriften er personlig / spennende eller hva jeg skal si. Det er ofte det som gjør at jeg klikker meg inn.

Skrevet

Jeg er litt enig med deg, men litt ikke. Jeg har vært litt lei av ukritiske tråder under "Hundesaker i media" der det blir lagt ut nye linker i tråd etter tråd, uten art TS ser ut til å ha et kritisk øye for hva som legges ut, i det hele tatt. Vi har jo alle tilgang på nettaviser og det er lite interessant å bare lese artikler, uten å få et innblikk i hvorfor TS har lagt ut linken. Litt refleksjoner er fint, ellers blir det ganske meningsløst, spør du meg. Samtidig er det jo fint å kunne være uenig med TS, uten å bli beskyldt for å drive med hersketeknikker og mobbing :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...