Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Altså, hunden må jo ut og tisse, men jeg hadde ikke gått tur med en våt hund (dvs våt til skinnet). Bader jeg hunden på vinteren, så blåser jeg den tørr, evt tar på badekåpe i mikrofleece.

Skal du bevege deg ute over lengre tid, ville jeg hatt på dekken.

  • Like 1
Skrevet

Det vil jo være mange variabler her alt ettersom hvilken type hund, pelstype, vær og temperatur, hvor lenge du skal være ute og hva du gjør mens du er ute. Men hunder som er våte til skinnet vil jo ha større sannsynlighet for å fryse og evt bli syk om de blir tatt med ut i kulden over lengre tid. Skal du på langtur så bør du ta dusjen etter tur. Er det kaldt, hunden er ikke helt tørr og du skal på luftetur for kvelden feks så hiv på et dekken, gjerne med fleece eller ull inn mot huden.

Skrevet

Har du vasket hunden med shampoo i dusjen så er faktisk hunden våt til skinnet gjerne... da ville jeg ikke gått tur i minus før hunden var tørr ;-)

  • Like 1
Skrevet

Planlegger alltid slikt, bader hunden sent på kvelden rett før leggetid og har tatt siste luftetur før det.

Har hendt at han plutselig har måttet gå ut allikevel før han har vært helt tørr, men da har jeg passet på at det har gått veldig fort for seg.

Skrevet

Jeg hadde ikke gått lang tur med gjennom våt hund, hadde gått luftetur og hatt på hun et dekken.

Hun har badet ute noen ganger på vinteren, da har jeg passet på å holde hun i bevegelse (ikke så vanskelig :P ) og som oftest på vinteren så har jeg med meg et dekken over armen til å ha på hun før hun blir varm på begynnelsen av turen, når hun har badet så har jeg pleid å ha på hun dekkenet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...