Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Helt enig, dere. De med springerne og labradorene er der hvert år, og det er alltid en herlig oppvisning. :ahappy:

Har fått veldig sansen for springeren etter at jeg flyttet hit til England. Ser nesten bare jaktspringere, og de er sjarmerende, aktive og veldige glade hunder. :ahappy:

  • Like 1
  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Skrevet

Er dette de oppdretterene som har vunnet mest i England i år eller?

Og jeg har poppet popcorn, og har rigget meg til for gruppen:)

Skrevet

Fant ikke noe godt bilde av BIR gordon setter, men her er et hodebilde fra den var ung:

l85008093.jpg

Veldig typisk for showgordon med et "tungt" uttrykk og mye lepper. Så den hadde mye mer pels i ringen, og ikke minst så var den ikke våt som på bildet. :P

Skrevet

For mye lepper og for mye pels på den engelske setteren. :aww:

Edit:

MariglenSnowdriftAtHayworth_zps92d4e18f.

BIR engelsk setter

Wow, den var skikkelig steintung i ansiktet! Enorme lepper, og rar hodeform? Skal de se sånn ut der borte? Er dette en hund som kunne hevdet seg her også?

Skrevet

For mye lepper og for mye pels på den engelske setteren. :aww:

Edit:

MariglenSnowdriftAtHayworth_zps92d4e18f.

BIR engelsk setter

Synes det var litt morsomt når de snakket om pelslengde på de amerikanske GS og at det var mye mer pels på de. :P Sånn i forhold til hva vi (Norge) vil ha som lengde på pelsen på setterne.

På den rød/hvite var det "normal" lengde?

Skrevet

Både labrador og golden var feite.

Jeg holder en knapp på Bracco, vizla.

Synes bare irsk rød og hvit setter var pen av setterene.

Og jeg tror ikke disse kunne hevdet seg her i landet.

Skrevet

Eeek! Han plukket ut irsk rød og hvit! :o Overraskende! Ikke videre imponert der handleren dro den bortover da den skulle stilles opp da. :aww:

Skrevet

4 av 5 favoritter shortlisted :D

Weimaraner, labrador, irsk vannspaniel og welsh springer!

Edit; Flat'en var også flott.

Skrevet

Tipper irsk setter, weimaraner, labrador og flat, ikke nødvendigvis i den rekkefølgen.

Jaja, to riktige i alle fall. :P Likte både pointeren og welshen bedre enn labradoren og den irske, så det gjorde ingenting. :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...