Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp å rapportere Dog Fighting side på Facebook!


Recommended Posts

Skrevet

Noen troll har oppretta Facebooksiden "Dog Fighting": https://www.facebook.com/pages/Dog-Fighting/284056811763481 (vær oppmerksom på svært grafiske bilder).

Jeg rapporterte den i går og Facebook svarer følgende:

"Facebooks hjelpeteamTakk for at du tar deg tid til å rapportere noe du mener bryter med våre standarder. Slike rapporter bidrar til å gjøre Facebook til et trygt sted der man føler seg velkommen. Vi har gjennomgått siden du rapporterte for skildringer av voldshandlinger. Vi mener at den ikke bryter våre Nettsamfunnets standarder."

Hvilket er helt absurd! :sint_01:

Jeg oppfordrer dere alle til å gå inn der og rapportere dette svineriet! Jo flere som rapporterer, jo større er sjansen for at Facebook revurderer de latterlige standardene sine.

Drittsekkene bak siden har skrevet at de skal lukke den, men den er fortsatt oppe å går og liksene stiger. I går kveld var det litt i overkant av 1000, nå er det snart 8000.. :x

Vær snill å rapportere siden! Klikk på knappen med tre prikker ved siden av "Melding".

Skrevet

Jeg får ikke lagt til bilde, men det går nå en farsott i denne sammenheng om at man ikke må rapportere dette fordi politiet bruker disse sidene til å holde kontroll på hundekampmiljøene og se hvem som er involvert i dette.

Hvorvidt dette stemmer vet jeg ikke.

post-11567-0-61856800-1416214061.jpg

Skrevet

Har rapportert en lignende side for ikke så lenge siden. Det som kan hjelpe er å rapportere bilder i stedet for siden.

Har rapportert bildene uten nytte... samme svar fra facebook da!

Skrevet

Har rapportert bildene uten nytte... samme svar fra facebook da!

Merkelig...

Jeg rapporterte bildene nå, men har ikke fått noen tilbakemelding.

Sist fikk jeg tilbakemelding om at siden i seg selv ikke gjorde noe i mot facebook sine regler, men da jeg rapporterte 3-4 bilder/videoer fikk jeg tilbakemelding om at de var i mot facebook sine regler og at siden ble fjernet.

Skrevet

Jeg får ikke lagt til bilde, men det går nå en farsott i denne sammenheng om at man ikke må rapportere detteikke fordi politiet bruker disse sidene til å holde kontroll på hundekampmiljøene og se hvem som er involvert i dette.

Hvorvidt dette stemmer vet jeg ikke.

men så lenge dette sprer seg så er jo vitsen borte igjen, de får jo ikke inn kriminelle om de sier ifra på forhånd.. dessuten så får vell gruppen stå uansett hvor mange som rapporterer så lenge de har en avtale på det så da er det bedre å rapportere for sikkerhets skyld enn å la det være og kanskje ta feil.

Det hjelper å rapportere, de svarer alltid at de ikke tar den vekk i starten, men når nok rapporteringer kommer inn så tar de den vekk likevel.

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

Lurer på om den er tatt vekk nå? Har trykt på linken to forskjellige steder og kommer bare til tom side på mobilen og på pc blir jeg bare sendt til newsfeeden min :)

Samme her,,

Guest Klematis
Skrevet

Jeg rapporterte i går, fikk ingen tilbakemelding. Men, det er jo supert hvis siden er stengt.

Skrevet

Den plakaten om at man ikke skal rapportere slike sider synes jeg er rar, da må jo det samme gjelde for sider for overgripere og alle andre typer kriminelle også? Å rapportere ting på FB faller dermed helt bort.

  • Like 2
Skrevet

Fikk svar fra FB i går om at de hadde behandlet rapporteringen, men at siden ikke bryter med deres standarder... Lurer virkelig på hva som gjør det da.

Skrevet

Det gikk en underskiftskampanje for å få fjernet den siden også. I følge nyheter fra den er siden fjernet, men det er uvisst om den ble tatt ned frivillig eller om det var pga rapportering/underskriftskampanjen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...