Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dette er over all forventning Så mange som vil være med! Jeg har laget en gruppe her: https://www.facebook.com/groups/478580285617565/ Bare å melde seg inn alle som vil være med og trene. Jeg sy

Jeg er muligens med, men motivasjonen er det så som så med om dagen..

Du kan jo hjelpe til med forslag og ideer om noen trener seg fast Lurer litt på om jeg kan få være passiv deltager, kanskje jeg får tilbake litt inspirasjon til lydigheten ved å følge dere? Tenkte

Skrevet

Dette kunne vært interessant, men jeg har ikke boken. Er det mulig å bli med som observatør først :lol: Også eventuelt kjøpe boken og bli med skikkelig om det er av interesse? :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Siden vi sansynerligvis får ha stue/kjøkken trening en stund framover melder vi oss også inn. Er ikke så greit å ha skadet tredeputene på begge forlabbene

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg vil gjerne bli med! (Om det ikke er for sent) har boken, men har ikke kommet skikkelig igang med den enda, og vil gjerne få litt pådytt til å jobbe med den. Har meldt meg inn i fb gruppa. Supert tiltak :)

  • Like 1
Skrevet

Er det noen aldersgrense/ nivågrense på fb gruppen? Blir mye hjemme trening om vinteren, så en online gruppe hadde vært gøy :)

Treningen passer for alle som vil trene hund og trener "positivt" :-) Alle tar ansvar for sin egen trening, og kommer med innspill til andres trening. Hvordan og hvor mye man deltar er helt frivillig, det eneste kriteriet er at man deltar og ikke bare er et usynlig medlem :) Håper du prøver det ut!

  • Like 1
Skrevet

Treningen passer for alle som vil trene hund og trener "positivt" :-) Alle tar ansvar for sin egen trening, og kommer med innspill til andres trening. Hvordan og hvor mye man deltar er helt frivillig, det eneste kriteriet er at man deltar og ikke bare er et usynlig medlem :) Håper du prøver det ut!

Faren er vel heller at jeg deltar for MYE :innocent:

Filmer mye av treningene våre og synes det er kjempe artig å se andres filmer/lese om andres trening så innbiller jeg meg at andre også liker å se/lese mitt *host* :icon_redface:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...