Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dette er over all forventning Så mange som vil være med! Jeg har laget en gruppe her: https://www.facebook.com/groups/478580285617565/ Bare å melde seg inn alle som vil være med og trene. Jeg sy

Jeg er muligens med, men motivasjonen er det så som så med om dagen..

Du kan jo hjelpe til med forslag og ideer om noen trener seg fast Lurer litt på om jeg kan få være passiv deltager, kanskje jeg får tilbake litt inspirasjon til lydigheten ved å følge dere? Tenkte

Skrevet

Dette kunne vært interessant, men jeg har ikke boken. Er det mulig å bli med som observatør først :lol: Også eventuelt kjøpe boken og bli med skikkelig om det er av interesse? :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Siden vi sansynerligvis får ha stue/kjøkken trening en stund framover melder vi oss også inn. Er ikke så greit å ha skadet tredeputene på begge forlabbene

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg vil gjerne bli med! (Om det ikke er for sent) har boken, men har ikke kommet skikkelig igang med den enda, og vil gjerne få litt pådytt til å jobbe med den. Har meldt meg inn i fb gruppa. Supert tiltak :)

  • Like 1
Skrevet

Er det noen aldersgrense/ nivågrense på fb gruppen? Blir mye hjemme trening om vinteren, så en online gruppe hadde vært gøy :)

Treningen passer for alle som vil trene hund og trener "positivt" :-) Alle tar ansvar for sin egen trening, og kommer med innspill til andres trening. Hvordan og hvor mye man deltar er helt frivillig, det eneste kriteriet er at man deltar og ikke bare er et usynlig medlem :) Håper du prøver det ut!

  • Like 1
Skrevet

Treningen passer for alle som vil trene hund og trener "positivt" :-) Alle tar ansvar for sin egen trening, og kommer med innspill til andres trening. Hvordan og hvor mye man deltar er helt frivillig, det eneste kriteriet er at man deltar og ikke bare er et usynlig medlem :) Håper du prøver det ut!

Faren er vel heller at jeg deltar for MYE :innocent:

Filmer mye av treningene våre og synes det er kjempe artig å se andres filmer/lese om andres trening så innbiller jeg meg at andre også liker å se/lese mitt *host* :icon_redface:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...