Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Der hun vil. Og det ender som oftes med å ligge i vår seng,i fotenden. I det siste har hun ofte sovet sammen med datter på 13 som sliter med mareritt. Så mye trøst i en varm og alltid kosete hundekropp?

  • Like 1
  • Svar 87
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Omtrent som alle andre mannfolk å sove sammen med altså

@Helianthus, du skulle hatt en litt småbarsk soveglad hund fra før til å lære små duraceller at i senga SKAL det være ro. Her sover begge biskene i seng ja.. og de ligger dønn rolig, no discussio

Hvor de vil. Dvs at Salo ligger på hodeputa mi (bra han er en liten dalmis, da), Stina oppå hele dyna foran beina mine, Dita ligger sånn ca på midten. Jeg ligger i sprekken inntil veggen (uten pute. o

Skrevet

I senga, under dyna selvsagt :queen: Det er folksomt i senga hos oss for tiden; to voksne, en baby og to hunder :teehe: Men der det er hjerterom er det husrom :sleep:

  • Like 3
Skrevet

På gulvet på sida senga vanligvis. Men det hender ho sniker seg til å sove i senga på gjesterommet. Bikkja sover veldig godt hvis ho får sove i senga, vi tobeinte gjør ikke. Utrolig hvor mye plass en cocker kan ta

Skrevet

Hvor de vil. Akkurat nå er det bare Tinka hjemme og hun ligger i senga mi. Når Scilos er hjemme, ligger han stort sett på gulvet (puter, teppe og hundeseng) ved sengen min når jeg sovner, men han ligger rygg mot rygg med meg når jeg våkner :D

Skrevet

I vår seng, eller i sofaen, hundesengen eller gulvet i stuen. Døra mellom soverom og stue står åpen om natten så han får velge selv. I sommer da det var så varmt lå han gjerne ute på terassen, med åpen dør.

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Han sover der han vil. Stort sett ligger han i sengen sin på soverommet på begynnelsen av natten, så hender det han flytter seg til sofa'n på soverommet eller ut på stuen i løpet av natten. På stuen har han hundeseng og to sofa'er å velge mellom, så han mangler ikke akkurat liggeplasser :P

Skrevet

Khela sover utelukkende i senga uansett. Sove uten mennesker i nærheten? Det er uhørt :P Når Tequila er inne bytter hun på, stort sett på gulvet.

Skrevet

Chicka sov endel i sengen før, men nå syntes hun det blir for varmt, så nå bytter hun på mellom sengen sin på soverommet, sengen på stua og gulvet mellom soverommet og badet hvor jeg har et teppe liggende, det er ikke hundeteppe, så det må selvfølgelig marineres GODT inn med hundehår :P

Hun har alltid fått lov til å sove hvor hun vil i huset, men hun har faktisk aldri sovet i sofaen om natten, den er hun kun oppi om jeg sitter der :)

Skrevet

Som ny valp: På madrassen sin som vi bar ned og la utenfor soverommet vårt i kjelleren. Jeg skulle egentlig sove sammen med henne på luftmadrass i starten, men den lakk så hun sov egentlig alene fra første natta av.. gikk helt fint! Da hun sov i kjelleren måtte vi bære henne ned trappa og etter hvert som hun ble tyngre og vi følte vi "vekket " henne med å bære henne ned, fant vi ut at vi skulle teste å la henne ligge oppe i 1. etasje. Første natta sov hun der et par timer, så pep hun og vi tok henne ned. Så sov hun nede en stund til. Så prøvde vi igjen, og denne gangen holdt hun halve natta før hun pep og jeg tok henne ned. Neste gang vi prøvde sov hun hele natta, og nå sover hun der fast. Hun er litt over 4 mnd nå. Så kan hun sovne for kvelden etter siste kveldstur uten å måtte bli vekket for å bli flytta, egentlig veldig greit. :)

Skrevet

Hvor hun vil bortsett fra når hun er alene med Mono..da får hun ikke sove på kjøkkenet.

Jeg har aldri hatt et eget sted hundene MÅ sove.

Hun har en seng, men det er egentlig bare et sted jeg samler lekene hennes..

  • Like 1
Skrevet

På eget hunderom. Det er naborommet til vårt soverommet. Men døra dit er altid åpen då de kan gå i gangen og slikt. Har ei enkeltseng der som de kan ligg i. Og seng på gulvet. Vi har aldri hatt hund i senga vår eller på soverommet.

Guest lijenta
Skrevet

Nå så sover han i bur på Kjøkkenet. Har en periode sovet på stua men da begynte han å varsle litt for mye. Sover han løs på kjøkkenet så lokker han opp dører og ender i gangen. Gangen er kald og kjøler da ned halve huset siden han ikke lukker igjen dørene etter seg. Tar seg også gjerne en tur på badet.

Skrevet

De ukene jeg er aleine sover de alltid inne på rommet med meg, på "sin" side av senga. De bytter på å sove oppe ved hodet mitt, men stort sett er det Aiko som får lov, for Imouto snorker så fælt når hun koser seg at det nesten blir litt mye å ha det rett inn i øret. :teehe: Aiko ligger også alltid helt rolig, mens Imouto gjerne vil være inntil eller ha en pote på meg, panna mot min eller aller helst ligge i skje, men da får ikke jeg noe særlig ro på meg.

Når jeg ikke er aleine, så sover de på stua. Der har de hver sin seng, to sofaer (hvorav den ene kalles "menneskesofaen", og da er det jo selvsagt ekstra stas å sove i den) og deilige, kalde fliser så de kan bytte på litt. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...