Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonenmesterskap-trening-treff-istedenfor 26.oktober kl 12:00 Ekeberg


Recommended Posts

Skrevet

Hvem? Begge mine? Ja det kan de, men hadde tenkt å kun ha med Yoshi, for det er han som trenger treninga.

Har du mulighet til å komme deg til et E18-kryss? :)

  • Svar 124
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens. Jeg og @Marie inviterer til trening/treff med ringbånd, grilling og kake 26.oktober kl 12:00 på ekeberg istedenfor sonenmesterskap 2014 Håper folk kan og vil komme. Ta med engan

Det ble veldig bra og hyggelig, men litt forblåst. Rallyskiltene blåste bort, så vi fikk bare tatt noen små enkeltøvelser. Men tror de fleste fikk en rundt i lydighetsringen, og hundene fikk lekt litt

Ja, selvfølgelig. Jeg kjørte "uoff-stevne" på hundeklubben hjemme i Molde med et ti minutters lynkurs først, der de færreste hadde sett et rallyskilt før. Null problem! Kommer til å ta en grundig bri

Skrevet

Om noen kommer med tog så kan jeg plukke opp en person i sentrum. Har et ledig stort bilbur, og forsåvidt plass til å hive inn et reisebur ved siden av om nødvendig.

Skrevet

Trekker meg :P Våknet med alt for lite søvn innabords, og dermed ett humør jeg ikke under noen hund å ha med i ringen. Nix takler humør dårlig. Så da gjemmer jeg meg i skogen i stedet. OM det skulle bli bedre utover formiddagen, så kan det hende jeg dukker opp :)

Ida å våknet med litt svinn på humøret så vi drar til skogs vi :P

Skrevet

Håper det ble bra :)

Det var ingen vits å stikke innom med nylig sedert hund som nå ligger godt under dyna og sover så vi dro rett hjem.

Håper vi kan få til noe lignende fremover, alltid koselig med sonentrening :)

Skrevet

Det ble veldig bra og hyggelig, men litt forblåst. Rallyskiltene blåste bort, så vi fikk bare tatt noen små enkeltøvelser. Men tror de fleste fikk en rundt i lydighetsringen, og hundene fikk lekt litt.

  • Like 6
Skrevet

Takk for i dag, veldig hyggelig! Synd med vinden som blåste bort rallyskiltene, men fint å få en liten smakebit, i hvert fall!

Menattehæh? Er han en ESS? Det falt meg ikke inn at han kunne være noe annet enn en kleiner munsterlander... jaktvariant isåfall? Han ligner ikke på noen ESS jeg har sett, og jeg kjenner en god håndfull etterhvert. Men bare møtt en jaktvariant før da.

Skrevet

Menattehæh? Er han en ESS? Det falt meg ikke inn at han kunne være noe annet enn en kleiner munsterlander... jaktvariant isåfall? Han ligner ikke på noen ESS jeg har sett, og jeg kjenner en god håndfull etterhvert. Men bare møtt en jaktvariant før da.

Skrevet

Takk for kort og god innføring i rallylydighet @simira :)

Og jeg skjønte ikke før på slutten at hunden din var en springer Astrid :P vokst opp med spanielene, men ikke jaktutgavene av de...

  • Like 1
Skrevet

Takk for kort og god innføring i rallylydighet @simira :)

Og jeg skjønte ikke før på slutten at hunden din var en springer Astrid :P vokst opp med spanielene, men ikke jaktutgavene av de...

Skrevet

Jaktvarianten, ja! Alle andre tror også han er en kleiner munsterlander - men det er han altså ikke :)

så langt har noen trodd at Flink har vært: Kleiner Munsterlander, drentsche patrijshond (av en eller annen grunn), pointervalp, vorstehvalp, cocker (ikke sååå på jordet da) og selvsagt diverse blandinger av overnevnte raser. Jeg har opplevd at folk jeg har møtt på tur -som står og holder sin egen springer- lurer på hvilken rase jeg har. Jeg har opplevd at folk rundt raseringen på en utstilling har spurt åssen rase jeg har.

Jeg blir overlykkelig hver gang noen faktisk ser det :D Jeg har lyst å dele ut kaffe og kake.... sånn senest når jeg var i sikkerhetskontrollen på Vigra og den vekteren som stod der med en gang så at Flink var en jaktspringer og begynte å snakke jakt med meg :D Lykke!

Skrevet

Jeg blir overlykkelig hver gang noen faktisk ser det :D Jeg har lyst å dele ut kaffe og kake.... sånn senest når jeg var i sikkerhetskontrollen på Vigra og den vekteren som stod der med en gang så at Flink var en jaktspringer og begynte å snakke jakt med meg :D Lykke!

Et sjeldent medlem av den eksklusive jaktspringer-kjenner-klubben... Vi burde få oss pins! :)

  • Like 1
Skrevet

Holdt på å få en klem en gang av en slik en som dere jeg *ler* Spurt bare om de bruke han til jakt eller noe annet lurt. Damen: :blink: øh? Jeg: ja du har vel ikke kjøpt deg jaktlinjer for å ha den til pynt? Damen: :| *overfall av meg* Så hun har nok opplevd sin dose av slike kommentarer.

  • Like 2
Skrevet

Holdt på å få en klem en gang av en slik en som dere jeg *ler* Spurt bare om de bruke han til jakt eller noe annet lurt. Damen: :blink: øh? Jeg: ja du har vel ikke kjøpt deg jaktlinjer for å ha den til pynt? Damen: :| *overfall av meg* Så hun har nok opplevd sin dose av slike kommentarer.

Skjønner jeg godt. Jeg hadde kjøpt roser, bløtkake og kaffe til deg :D

Jeg syns det er rart at jeg blir så glad hver gang jeg møter noen som vet hva hund jeg har. Det er jo ikke sånn at jeg har kjøpt hun for å gå på utstilling, eller at jeg trodde dette var veldig viktig for meg. Men så oppdager jeg litt at hver gang noen spør om hun er sånn der nederlandsk jakthund eller.... så blir jeg litt sånn surkete og furten :P Nei, fortenk. Hun er jo verdens vakreste jaktspringer, hvordan kan du unngå å se det!?!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...