Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg pleier generelt å like engelske hundenavn, men leker nå med tanken om et norsk hundenavn på neste hund. Listen med aktuelle engelske hundenavn er lang, men listen over norske er helt tom. Kanskje noen her inne kan gi meg noen gode ideer?

Det kan godt være et norrønt navn, og det kan gjerne være litt morsomt eller et "menneskenavn". Liker ikke så godt de mest vanlige typiske hundenavnene.

Ja, og så må det være hannhundnavn. :)

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fetter

Prøver du å si at Onkel og Nevø enkli heter noe annet...? Noe ...engelsk...?

Mange artige forslag her, men Charter-Svein blir det ikke!

Skrevet

Neste gang jeg skal ha en hund (om 10 år, tidligst), skal han hete Truls.

Hvorfor? Vet ikke :P men jeg synes det er et veldig koselig navn, og alle jeg har møtt som har hett det har vært hyggelige :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jeg har nå en Nils i mitt kull, hva jeg mener om det navnet skal jeg ikke si *host*

Men disse finnene valgte det da for det var veldig Norsk for dem :P

Skrevet

Hallooo. Thorvald :ahappy:

Vi liker navn best menneskenavn, heldigvis er både jeg og samboer enig der :P Vi endte opp med Thorvald, men gode kandidater kan jo være: Truls (ene bestekompisen til Thorvald, en bedlington terrier :D ), Svein, Torbjørn, Stig, Reidar (møtte en keeshund som het Reidar). Etc etc.

Norrøne navn er jeg ikke så inne i, men det er det nok mange andre som er, er jo hakket mer vanlig opplever jeg.

Skrevet

Hallooo. Thorvald :ahappy:

Vet du, jeg skrev egentlig i startinnlegget at jeg likte veldig godt navnet Thorvald som du har på din hund, men slettet det før jeg postet innlegget. :P:D

  • Like 2
Skrevet

Vet du, jeg skrev egentlig i startinnlegget at jeg likte veldig godt navnet Thorvald som du har på din hund, men slettet det før jeg postet innlegget. :P:D

LIKER :D:lol:

Skrevet

Jeg har også menneskenavn på hunden min. Niri er et lokalt mannsnavn. Siden du har tid på deg så kan du ta en tur på kirkegården og finne gamle spesielle menneske navn til hunden. Morsomste jeg har hørt i det siste er Kanelia og det var en mann som het det

Skrevet

Jeg like Sigurd jeg! (Jeg prøveroper "siiigurd, Sigurd kom da. KOM HIT SIGURDLURV") hørtes bra it i hodet mitt ;):P Men hvilken rase? Det har jo litt å si :D

  • Like 1
Skrevet

Å det er så rasebetinget for at det skal klinge skikkelig. Var borti en leonberger en gang som het Andersen. kult på leonbergern men mange andre raser det ikke passer på

Skrevet

Eskild :heart:

Åsmund :heart:

Amund

Vemund

Thormod

Ludvig

Brage

Brede

Sølve

Styrk

Storm

Gard

Viljar

Iver

Ingvald

Skrevet

Takk for mange artige forslag. Keep 'em coming. :lol:

Noen av dem blir utelukket fordi venner eller familiemedlemmer har samme navn. Blir litt rart å kalle hunden det samme som noen du kjenner godt, hehe. :P

Er ikke så veldig mange norrøne navn jeg liker egentlig, men kanskje noen vet om noen jeg ikke kjenner til/husker på? Lijentas etternavnhundenavn var også artig.

:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...