Gå til innhold
Hundesonen.no

Mulig apportkurs (splittet fra treningstråd)


Recommended Posts

Skrevet

Jeg kan arrangere et rent apporteringskurs om dere samler 4-5 stykker. Apportering på en helg. Send Pm eller mail.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg kan arrangere et rent apporteringskurs om dere samler 4-5 stykker. Apportering på en helg. Send Pm eller mail.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Hvor holder du kursene dine? :)

Skrevet

Apportering kan jeg ikke uttale meg om.

Det er min nemesis. Jeg har ikke klart å lære en eneste bikkje en skikkelig apport ( med apportbukk, alt annet apporterer de prektig, hadde tilmed en pusekatt som apporterte små baller ) , men jeg kan anbefale kurs med Gråtass.

MYE for pengene!

Skrevet

Hvor holder du kursene dine? :)

Jeg kommer dit folk bestiller meg. Men om jeg har de her jeg bor er det utenfor Kongsvinger.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg og Aiko vil være med på apportkurs! (Eller burde jeg kanskje komme med den hunden som faktisk apporterer, men som ikke kan noe som helst annet? Og som jeg aldri kommer til å starte konkurranse med?) Nå er det jo bare 3 år til Aiko er 8 år, som er spådd alder for henne til å være rolig og sansa nok til at jeg kan starte konkurranse igjen! :lol:

Skrevet

Apporteringskurs hadde vært noe, ja... og jeg stiller i samme klasse som Mud - jeg suger på å lære mine hunder apportering :aww:.

Jeg slipper å forholde meg til det med moppen, den skal ikke brukes til noe og jeg HATER apport :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg slipper å forholde meg til det med moppen, den skal ikke brukes til noe og jeg HATER apport :P

Heldig :D. Vel - jeg tror kanskje ikke Yasmine kommer til å bli brukt til stort annet enn selskapsdame og turhund heller - jeg blir bare dårligere og dårligere på å trene hund, kjenner jeg :lol:

  • Like 2
Skrevet

Hvis noen påtar seg å arrangere et kurs, altså få 4-5 påmeldte og avklare et sted, så kan jeg alle helger før jul med et par unntak.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Hvis noen påtar seg å arrangere et kurs, altså få 4-5 påmeldte og avklare et sted, så kan jeg alle helger før jul med et par unntak.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Pris? :3

Skrevet

Pris? :3

Det kommer an på opplegget. Om noen tar på seg å arrangere så tar jeg 5000kr, kost, losji og reise. Om jeg arrangerer så tar jeg 1800 pr ekvipasje fredag- søndag.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Ikke for å kuppe tråden helt. Men jeg er særdeles interessert i apportkurs. Sliter skikkelig med å komme videre selv og nå er jeg bare redd for å ødelegge mer enn jeg allerede har gjort.

Skrevet

Jeg kan arrangere et rent apporteringskurs om dere samler 4-5 stykker. Apportering på en helg. Send Pm eller mail.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Jeg kunne faktisk vurdert å reise østover bare for dette! Apport altså, hvorfor skal det være så vanskelig!? :gaah:

Jeg har begynt å bare dikte opp egne måter å trene apport nå med Tidi. Hun elsker å bære på ting, hvis jeg kaster apportbukken så henter hun den og istedenfor å ta belønning hos meg, løper hun rundt med apportbukken som belønning. Men det å trene hold fast rolig foran meg er blæææ. Jeg forstår henne godt. Så jeg har egentlig bare begynt baklengsmarsj hvor hun skal følge etter meg foran og holde fast et objekt til jeg klikker og er fornøyd. Jeg har også begynt å ta henne med litt inn i fri ved fot med en gjenstand i munnen. Så får vi se hvor vi kommer.

Skrevet

Fast nyinnlæring eller nivå etter ekvipasje? Ren bukk eller åpent for andre gjenstander?

Keo apporterer, men vi trenger hjelp med opptak og flere knapper å trykke på for å få apport til å bli en fantastisk morsom øvelse. Hvis det ikke blir svindyrt så hiver vi oss kanskje med.

Skrevet

Jeg og Odin er interessert i apportkurs om det blir i nærheten av Oslo. Helsa tillater dessverre ikke å kjøre til Kongsvinger for to lange dager på rad, evt om det er overnattingsmuligheter i nærheten så går det jo greit. Og så har vi relativt få ledige helger før jul, så er litt avhengig av når det evt blir.

Skrevet

Kurs er nivåbasert og egenvalgt gjenstand. Muligheter for overnatting i nærheten på hotell eller campinghytter. Det er 1 time og 15 minutter reisevei fra oslo s til kursplassen.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...