Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en tispe her hjemme som venter valper. Hun hadde termin i går og i natt (ca 18 timer siden) begynte hun å bli veldig urolig. Begynte å grave i sengen sin, pese og stresse. Hun er egentlig et matvrak, men ville ikke ha mat. Temperaturen har gått opp og ned mellom 36-37 grader. Dette fortsatte frem til tidlig i kveld. De siste, fire timene har hun vært helt rolig og spist som normalt, som om alt har stoppet opp.

Tidligere valpefødsler jeg har vært med på har det bare gått få timer fra oppblokking til veene starter. Nå begynner jeg å bli litt usikker på hva som skjer.

Guest Belgerpia
Skrevet

Niks. Ingen valper enda...

Da ville jeg tatt en telefon til veterinær. Vi opplevde det med vårt første kull, alt startet og så ble det stille - vi ringte veterinær og fikk beskjed om å komme. Det ble tatt keisersnitt og da var allerede en valp død.

Skrevet

Takk for innspill, alle sammen! Jeg jobber på dyreklinikk så vi får god oppfølging :) Nå slapp jeg heldigvis å ta med tispen på jobb, for her er det nå kommet fire, velskapte valper så godt som uten hjelp :D

  • Like 15
Skrevet

Takk for innspill, alle sammen! Jeg jobber på dyreklinikk så vi får god oppfølging :) Nå slapp jeg heldigvis å ta med tispen på jobb, for her er det nå kommet fire, velskapte valper så godt som uten hjelp :D

Flott! Gratulerer! :D

Skrevet

Skulle veldig gjerne lagt ut bilder, men det er ikke min tispe, så jeg har fått beskjed om å ikke poste bilder noe sted :/

Skrevet

Skulle veldig gjerne lagt ut bilder, men det er ikke min tispe, så jeg har fått beskjed om å ikke poste bilder noe sted :/

Kjipt :( Tegne en tegning? :P

Du får kose deg med de små :wub:

  • Like 1
Skrevet

Kjipt :( Tegne en tegning? :P

Du får kose deg med de små :wub:

Haha, kanskje det kommer en tegning :P Men ja, skal kose meg med dem til i morgen. Da reiser de hjem til eieren sin :(
  • Like 1
Skrevet

De var noen skikkelig pene nurk! :wub:

Den sorte på toppen, er det en veldig sort blue merle? :)

Takk :D Ja, det er en blue merle med mye sort. Det kom fire blue merle og en black bi. Men på bildet ligger den sorte under de fire andre :)
Skrevet

Takk :D Ja, det er en blue merle med mye sort. Det kom fire blue merle og en black bi. Men på bildet ligger den sorte under de fire andre :)

Spennende!

Du må gratulere eier/oppdretter, skjønninger! :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...