Gå til innhold
Hundesonen.no

hvorfor ble hunden så liten?


chain
 Share

Recommended Posts

Tja, blandingshunder er uforutsigbare, man vet aldri hvordan de ender opp:) Border collie er jo ikke så store, så kanskje hun har fått mye fra den ene siden til mor? Og du er sikker på blandingsforholdene her?

Har du bilde? Lettere å se om hunden har dvergpreg da.

Tviler på at hunden din er dverg da, har den normale proporsjoner sånn bortsett fra at den er "liten"?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En hund på ett år er ikke ferdig utvokst, så den kan fremdeles bli større. Jeg vil tro mine har lagt på seg rundt en ti kilo etter at de fylte et år.

De er for ordens skyld berner sennenhunder, altså ikke så veldig avvikende fra rottweiler i tyngde og masse. Kroppsbredde tar tid å få på plass, selv om hundene ikke blir høyere med årene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

ut fra bilde ville jeg si at den ser fin ut og ville tippe at den ville legge seg litt ut i bredden. HVor mye kommer som sakt ann på gener. Men tiden får bare vise hva den har plukekt av hvilken rase

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er nok ingen dverg :) Tipper den har fått størelsen etter border collien. Mulig den vil legge seg litt ut den neste tiden. Så utrolig pen den så ut til å være :D

Jeg har en som er blanding av scæhfer, labrador, border collie og lundehund. Veier 22 kg og er veldig nett. Han er 10 mnd. Tenker han er ferdig med å vokse i høyden, men muligens legger seg ut noe mer

10615384_10152197528757581_2209121608935

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fin hund :) Synes ikke den ser liten ut jeg :). Hadde den vært blanding mellom to store raser ville størrelsen blitt mye større, men i og med at det er Border collie i han så regner jeg med at han ikke vil bli noe større men han vil nok som de andre sier bli litt bredere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hunden din har litt BC i seg, disse får du jo i alt fra 14ish kg og opp til 30ish kg selv om 18-22kg er vel foretrukket. Min er ren BC og veier 21kg så din er fremdeles tyngre enn min, han er samme alder og blir nok ikke så mye tyngre. Men en hund på 1 år med slike raser bak seg kan jeg lett se for meg at den legger til noen kg innen 1-2 år :) Den skal jo enda legge seg ut og bli voksen i kroppen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Etter 3 ganske intensive dager (pga at jeg har hatt tannlegetimer og diverse surr så jeg vil han skal være sliten) hvor han har fått sine 11-12 km hver dag så skal han ha hviledag i dag, dvs vi går en tur over jordet og lar ham løpe litt fritt (som han pleier å gjøre, men når jeg går ved siden av så pleier han å løpe litt i skogen her borte) også kaster vi litt ball og trener litt på kommandoer + biltur som han ivertfall før satte veldig stor pris på men nå tar som en selvfølge, men det er ivertfall et avbrekk. Lengre løpetur på grus må vente litt til da grusveien i skogen er klissvåt. Så det er kanskje 5 km grus, og 7 km asfalt, korter vi ned blir det kanskje 5 km grus og 3 km asfalt eller bare 5 km bare grus men det blir veldig kort for ham. Det er vanskelig å finne så mye andre steder her for ham å løpe. Har hatt ham hos dyrlegen til sjekk for sikkerhets skyld og alt er tipp topp. Han hopper høyt i været av glede når han skal på tur, så det feiler ham ikke noe men av en eller annen grunn bekymrer belastningsskader meg veldig for jeg vet hvor viktig turene er for ham og han er bare 3 år.
    • Det regner stadig, men oppunder taket energi inne, det tillater ikke Ede's forplan å holde orientert mot noe konstruktivt hele dagen, så tur må vi gå, tenkte Maskot. På med regndekken og potesokker for å holde ham så komfortabel som mulig. Etter 10 minutter forkastet vi planer om å gå i 30, og tok bussen resten av veien til posten istedenfor, for å hente flere par sturdy Fjällräven bukser til å berge muttern gjennom Ede's pågående wannabe a mondio star fase.  Det bebreidende blikket forteller alt.  ..og våtere skulle han bli, for det var et stykke å gå mellom bussen og posten også, og det begynte bøtte ned. Ede tråkket i en dyp dam og fikk vann i tre av sokkene, hvilket han ble så kald av at han skalv da bussen tilbake endelig kom etter 15 min venting på holdeplasen. Helt ok å gå tom for Nom Moms minuttet før bussen kom, for no reward var nødvendig for å bekrefte Edes kjærlighet til den deilig tørre og varme bussen. Ede var allerede så glad i å reise med buss at han trekker mot bussholdeplasser og ser forventingsfullt på bussene når de kommer, og er skuffet når de passerer. I dag skled 'liker buss' over i 'elsker buss'.  ..og mutteren elsker sine nye, solide bukser som tåler wannabe ringsportstjerne valp. 
    • Takk for svar! Ja så klart miniatyrrase! 🙈😂 Mor fikk løpetid når hun var 8 mnd og var eneste tispe i kullet, halvsøsken som jeg vet om har hatt vanlig løpetid. Har vært på årskontroll, alt var normalt da ☺️
    • 6 kg er en miniatyrrase. Manglende løpetid kan skyldes alt fra genetikk, stress, sykdom eller andre ting. Hvordan var moren? Evt. søsken? Hvis det var melketann hun mistet så kan hun jo bare være sent utviklet, men du kan jo ta en tur til dyrlegen å få sjekket det ut og snakke med dem, det er jo uansett tid for årskontroll og helsesjekker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...