Gå til innhold
Hundesonen.no

Dårlig service eller er det bare sånn det er?


Debbie
 Share

Recommended Posts

Jeg har nå flere ganger kjøpt ting i dyrebutikker. Og siden jeg sykler til butikken, og ikke har bil eller hentemuligheter- så har butikken selv sagt de kan levere.

Og her er saken:

Vi avtaler et tidspunkt, og dag- og de kommer ikke. Når jeg ringer og lurer så er det:

Oi, det glemte vi...jajaja. Er du hjemme...... Hvis jeg svarer benektende at det ikke svarer, så er det utrolig så vanskelig kunde jeg er.

Vi hadde en avtale da jeg faktisk var hjemme, og ventet og venter og ventet.

Nei, du kan helst ikke bare sette det på utsida av døra mi. Det er VARMT UTE, og jeg har bestilt rått kjøtt, og det er flere timer til jeg kommer hjem fordi jeg er på jobb. Det var en grunn til at jeg spurte om dere kunne komme den dagen, og det tidspunktet.

Er jeg så vanskelig eller det bare dårlig service. Jeg får jo varene etterhvert, men jeg må alltid vente, og ofte avlyse ting da jeg må vente på at de skal dukke opp for å levere.

Og når jeg kjøper for flere tusen kroner, og mange hundre kg for så er det jo faktisk innbringende for butikken..

Noen andre som har lignende erfaring?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spørsmålet er vel om denne butikken har levering av varer som en service de gjør normalt, eller om dette er helt spesielt bare for deg? Er dette normal service, eller du betaler ekstra for å få dette hjemkjrt, så er det dårlig av dem, men om dette er noe de gjør helt utenom normalen, så synes jeg kanskje ikke man skal være alt for kritisk?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sånn det høres ut, så har butikken tilbudt seg ekstra service til deg. Mest sannsynlig har de da ikke en vane/rutine på det, så noen der må kjøre det ut spesifikk for deg. Da tror jeg det kan være lett å glemme rett og slett, iom de sikkert har nok med ting å gjøre i butikk også.

Men klart, har de en avtale med noen, så bør de holde det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer jo litt an på butikken, og litt slingringsmonn må man ha. Men å be om at de kommer innenfor et tidsrom på et par timer burde være ok. Om det er noe de tilbyr som ekstraservice til deg så er det kanskje en litt annen sak.

Her leverer Dyresjappa innenfor faste tider (enten 13-16 eller 17-20, to dager i uka), og ringer om vi ikke er hjemme eller bare ikke svarer på døra. Men vi har tørrfôr da, så det får de sette utenfor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uansett om det tilbys til alle eller er en ekstra service så er det jo elendig kundeservice? Hvis man faktisk ikke klarer å gi kunden det man helt frivillig lover så bør man jo ikke love det?

Helt enig i dette, tilbyr de seg så får de klare å levere det de har lovet også. Veldig dårlig service og markedsføring av seg selv å holde på frem og tilbake med en kunde på den måten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nå skal ikke jeg skryte på meg å kunne kjempemasse om hverken Malle eller hollender, men mitt inntrykk og det andre sier er at det er så store variasjoner innenfor begge rasene at du kan få begge type hunder (f.eks. mer skapt vs mer sosial, osv)  i begge rasene.   Men basert på de individene jeg kjenner av begge raser (som stort sett da er avlet for IGP ol) så vil jeg ikke si at hollender er noe mer krevende eller noe skarpere enn malle. Heller ikke mer energiske. Av de jeg har sett har hollendere litt lavere terskel for stress og lyd, men jeg er nok farget av hun jeg har selv 😂 og jeg har jo sett 10x fler maller enn hollendere.   Og hun jeg har er ikke spesielt selvstendig. Eller altså, hun kan fint være selvstendig og der det kreves, men hun henger jo etter meg som en skygge i typ alle situasjoner vi er i 😂 hun vil helst gjøre ting sammen med meg dagen lang 😂    Men den typen du beskriver høres ut som en typisk KNPV hund, hunder avlet mot bruk i politiet i Nederland osv. og de er nok sånn. Men min oppdretter av hollender blander KNPV linjer med sportslinjer, hvor hundene ikke er fult så skarpe, mer sosiale og ikke så selvstendige. De fleste i Norge er mer sportsavla.  Ble  langt svar ja 😄 I og med at det er så mange fler malle oppdrettere enn hollender tror jeg det er lettere å finne en bra malle. Jeg er heldig og kjenner flere som kan masse om både schæfer og malle til IGP bruk, så jeg må spørre og grave litt rundt 🧐😊  
    • Tatt bilder av pliktfølelse i dag. Han pleier være flink til å bli sittende/stående/liggende når jeg står oppreist, ter seg som et skolelys, men somehow har han tolket det at jeg setter meg ned på huk som: "Kom!" Forståelig nok. Et ekstra håndsignal mens jeg setter meg ned var alt som skulle til for å fikse den, men når jeg tar frem mobilen virker det som han er redd den skal fange mamsen, og han klarer ikke holde posisjonen, men haster inn for å redde turen fra den gledesdreperen der.  En real tålmodighetsprøve for begge å få lov til å ta bilder av de flotte sitt/dekk/stå han vanligvis har, da vi ikke snakker samme språk og har vidt forskjellige oppfatninger av hva den der svarte, flate greia er for noe, men vi fikk det da til etterhvert. Tjue bilder av naturskjønne omgivelser forsøplet av en lilla gummisnor, noen av dem også med hale og rumpestump på lagt i søpla, og så presenterer vi oss som om vi har litt fotoskills og hverdagslydighet sånn noenlunde på stell. Å få tatt fine bilder med langlina skjult eller litt penere dandert får være neste mål.    BTW, han har fått seg en praktisk custom klipp. Korrekt riesen frisyre drar nemlig inn sånne MENGDER med sand, en blir tullerusk. Fra å være vant med korthårede hunder på asfalt og gress i bymiljø, ble jeg virkelig smågal av all sanden de nydelige riesenbeina dro inn fra gårdsveiene her. Dessuten er flared jeans silhuett SÅ 90's. Vi gikk for en 2020 women's jeans fashion silhuett istedenfor. Praktisk. Ørene klarer jeg ikke klippe før det blir virkelig varmt, for han er så nuskesnusk kosemose søt med sånn spanielpels på dem. Litt sånn Lady og Landstrykeren hybrid look nå. Gen Z synes sikkert han ser ut som en skikkelig kjekkas hen/them/they. 
    • Dette albumet har flere låter han liker. Artisten har gitt ut flere: https://music.youtube.com/playlist?list=PLQKkIV10JKf_ZFZxjvkB-LUc00Kyiifhz&si=Hc2-qFcJVQEsqZ_G
    • Om økonomien er stram låner man bøker på biblioteket. 100% positiv hverdagslydiget (eller Hverdagslydighet fra valp til voksen som den nye versjonen heter), På talefot med hunden, eller andre gode hundebøker. Men ta en titt på fra Bølle til bestevenn-seriene, Maren bruker mye metoden der med å få hunden til å legge seg og være trygg i sengen sin.
    • Jeg har ikke lyst til å beskrive metode å trene inn ro med tekst på internett. Kroppspråk, toneleie, timing og ikke minst følelser. Jeg anbefaler å leie inn en instruktør. Det er alltid det beste, fordi de ser en utenifra. En ser ikke sitt eget kroppsspråk, og når en har fokus på hunden og barna så er det fort gjort å glemme eget kroppsspråk. Alternativt, om økonomien er veldig stram: Dunbar Academy abonnement? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...