Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Meg: "Hei, Hei ja du skal kanskje å løpe maraton i morgen du også?"

*se opp fra papirene på en meget sint kompulent mann*

(10 før han jeg hadde snakket med skulle jo til Oslo Maraton, eller hadde akkurat vært i Berlin og løpt jo)

:icon_redface:

Hva betyr kompulent? :icon_redface:

Skrevet

Jeg har i perioder jobbet litt i en Rema. En dag jeg kom på jobb spurte jeg vaktsjef hvem andre som var på jobb i dag. Vaktsjef svarte "blablabla" og Kim. Han Kim som jeg hadde jobbet med tidligere var ikke der, men det var et ukjent fjes. Jeg antok at det var han som het Kim og kalte han det resten av dagen.

Flere ganger i løpet av dagen gjorde han ganske merkelig "utrop" når vi snakket sammen, og jeg antok at han hadde ticks eller noe..

Han heter Kai, det var det han svarte, relativt irritert, hver gang jeg kalte han for Kim. :lol:

:lol:

Jeg har konsekvent kalt den ene sommervikaren i bygg for Håkon..

Sånn type i hele sommer.

I går når en i ledelsen spurte hvem som var i bygg svarte jeg Håkon.

'Å? Ikke Knut?'

Eh.. Hvem knut? ? :|

Det rare er at han ikke har sagt et ord når jeg har kalt han det. Bare nikket og gjort det jeg har spurt om, og ellers virket åpen og spøkefull. Og INGEN av de faste har rettet på meg, i pur f tenker jeg *rødme*

  • Like 1
Skrevet

:lol:

Jeg har konsekvent kalt den ene sommervikaren i bygg for Håkon..

Sånn type i hele sommer.

I går når en i ledelsen spurte hvem som var i bygg svarte jeg Håkon.

'Å? Ikke Knut?'

Eh.. Hvem knut? ? :|

Det rare er at han ikke har sagt et ord når jeg har kalt han det. Bare nikket og gjort det jeg har spurt om, og ellers virket åpen og spøkefull. Og INGEN av de faste har rettet på meg, i pur f tenker jeg *rødme*

Jeg har en søster som ligner en del på meg. Jeg har opplevd å bli kalt Astri flere ganger, men om jeg ikke får anledning til å rette på personen de første gangene så gir jeg opp. Tenker det bare blir flaut for både meg og den som forveksler oss.
Skrevet

Jeg har en søster som ligner en del på meg. Jeg har opplevd å bli kalt Astri flere ganger, men om jeg ikke får anledning til å rette på personen de første gangene så gir jeg opp. Tenker det bare blir flaut for både meg og den som forveksler oss.

Jeg er litt sånn som stormer inn i avdelingen og maser masse før jeg fyker videre så han lurte sikkert på hvem i alle dager jeg var og hva jeg dreiv med første gangen stakkars :lol: Han kom sikkert ikke på å rette på meg. Stakkars gutt :P

Det er så mange sommervikarer rundt i bygget at jeg har liksom ikke orket å bli kjent med de. Jeg jobber jo ikke i avdeling og har egentlig ikke noe direkte med de å gjøre. Men navnene burde jeg lære meg :lol:

Skrevet

Tihi. Minner meg om en kollega i dyrebutikken. Hun er nordlending og sier gjerne han istedenfor den. Så har vi noen kunder. Et sånt erketypisk homofilt par som driver oppdrett av noen hunder. Superkoselige folk. Så hadde de bestilt en del fôr som de kom for å hente. Fôret står på bakrommet, og det enkleste da er å kjøre bilen bak og lempe det inn den veien. Så sier kollegaen min til han ene superhomofile kunden på god nordlendingsdialekt "kan du ikke bare kjøre han inn bak, så tar vibdet derifra". Åååh, som hun døde på seg da vi gjorde henne oppmerksom.på hva hun hadde sagt :D

  • Like 3
Skrevet

Hva betyr kompulent? :icon_redface:

korpulent = kraftig, overvektig ;)

:lol: Så først nå hva tlf klarte skrive. Hvorfor skriver iphonen min det da :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...