Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Haha, la oss satse på at alle kommer ut med hodene på! :D

Det får vi virkelig håpe på ja :P

Lykke til! :ahappy:

Når er termin sånn ca?

Ut fra første parring er det 17. Juni, men vi får se når de kommer nå da hehe :)

  • Like 1
  • Svar 311
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har vi fått beskjed om at alt har gått fint med Era!

Da er vi hjemme fra UL og Era er drektig Det kommer minimum 3 små prikkevalper ca 17. Juni <3 Ekstra spesielt var det å få se hjerteslagene på de små <3

Kom fram til hannhunden ca 18.30 og hadde parring med heng kl 20, så gikk litt fortere denne gang ?

Skrevet

Jeg kan aldri tenke meg at det bare er 5 inni der altså :P

Ikke jeg heller i grunnen :P Alle de 5 vi klarte å se, lå helt nede i buken, så er plass til mange valper sånn midt på haha

Skrevet

Satt opp valpekassen i sted og Era har bodd der siden. Hun var dog ikke fornøyd med innredningen, så hun har ommøblert den ett par tre ganger allerede. Nå hørte jeg at hun akkurat var inne i hundesengen på soverommet, så hun hentet sikkert et teppe til kan jeg tenke meg :wub:

  • Like 8
Skrevet

Da er vi på dag 60 fra første parring og Era er stor og tung. Hun blir fortere sliten og sover en hel del. Tempen svinger fra 38,5- 37,3. I dag ville hun ikke spise frokosten sin, men har spist litt nå i ettermiddag. Så tror ikke vi trenger å vente så veldig, veldig lenge.

  • Like 9
Skrevet

Ustabil temperatur her gitt ... Kl 01 i natt var den 37,3, kl 07 i morges var den 37,1 og jeg tenkte at nå er vi på vei ned, men kl 10 var den oppe på 37,8 igjen ... Jaja, vi får bare vente litt til da! :)

Skrevet

Temp nå er 37,5 og jeg synes hun er veldig rolig fremdeles. Småspiser litt, har tisset, men ikke bæsjet, tusler litt, sover litt osv

  • Like 2
Skrevet

Herregud, du må da bli helt gal av å vente! :frantics:

Det kan du si :blink: Nå har aldri Era vært en "A4-hund", så jeg er ikke forundret for å si det sånn :P

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...