Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er på sele jakt! Hvilken sele fungerer bra på aussie?

Selen skal brukes til kjettingtrekk, sykling, jogging og tur. Den skal ikke ha bryststolpe som går på tvers, og hunden skal ha god bevegelses frihet. Forslag?

Skrevet

Jeg har brukt helnome og halvnome til våre tre aussier og synes de fungerer aller best. Ei venninne av meg har brukt det samme til sine to aussier og jeg har forstått det sånn at også hun er fornøyd.

Har brukt det til spor også og er da spesielt fornøyd med helnome til det.

DSC_0203.jpg

DSC_0209.jpg

DSC_0216.jpg

Skrevet

Takker for svar :)

Jeg har fått tips om denne til trekking med lavt trekkpunkt http://www.seleverkstedet.no/produkter/seletoy/pinnesele

Jeg er bare skeptisk til å kjøpe sele uten å prøve først hehe, noen som har erfaring med dette?

Den på bildet funker bra til feks lettere kjettingtrekk ja :)

Jeg ville absolutt prøvd den på, det er viktig at seler sitter ordentlig! Men det går vel ann å returnere?

Skrevet

Norsk hundeutstyr sin sele i str "liten elghund-tispe" sitter som et skudd på My iallefall. Synd den ble mistet på ferie... Men iallefall. Det er en sånn halvnome og det virker som trekkpunktet blir veldig bra fra "holde-båndet-i-hånden-på-tur" og sykkel-høyde. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...