Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva sager dere VH med?

Endelig har vi funnet noen her i byen som selger store pølser uten det sinnsyke påslaget som tropehagen skal ha.

Men de kapper ikke, så da må vi ha noe å kappe med!

Forslag?

Skrevet

Jeg har brukt en gammel brødkniv på 5 kg's pølsene. De ligger en stund på benken til de blir myke utenpå da er det enkelt å dele opp i passe biter. Har aldri hatt behov for sag eller annen redskap enn den gamle brødkniven.

  • Like 1
Skrevet

Ta pølsa helt bunnfrossen ut av fryseren - legg en kniv med tjukt blad tvers over (f.eks morakniv) og slå et par slag med hammer på toppen av knivbladet til den har gått gjennom - veldig enkelt. Men viktig å legge knivbladet på TVERS over, som om du skal sage med den, ikke med tuppen nedi som jeg trodde først, det tar vesentlig lengre tid og er veldig skummelt for fingrene :P

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Går det greit med kniv på de 20kg også? Tror sagt kan bli gris, hvertfall om samboeren skal gjøre det :P

Det går ihvertfall greit med øks på 20 kg blokk :) blir ikke like rett kutta som med sag, men du slipper alt kjøttsponet ihvertfall :) bør gjøres utendørs da :P

Guest lijenta
Skrevet

HAr bare hatt 20 kg blokker og da brukt jeg en kniv med vinkel mellom sagbladet og handtaket og tagger på bladet. Nå så ville jeg gjerne fortsatt ha de taggene skulle jeg valgt kniv til blokkene.

Bruker bajonettsag nå

Skrevet

Jeg bruker øks på både pølser og blokker. Hogger opp i passa stykker og slenger rett i fryseren - ikke noe klin og dogsa digger å renske bakken etterpå. :D

Skrevet

Bruker 5 kgs pølse, lar de tine "sånn passe" på benken og bruker vanlig kniv og makt. Hae brukt sag/øks litt ute, men syns det bare blir flis og søl. Viktig å ikke la den tine for lenge, da blir det klissete og renning, men sånn passe :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...