Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Misunner alle dere som "bare" kjøper. Må være utrolig deilig.

Jeg begynner å bli lei byggegreier allerede, føler det bare er tusen kostnader som kommer heele tiden.

Men blir jo fornøyd når alt er ferdig forhåpentligvis :ahappy:

Ohyes. Vi vurderte oppussingsobjekt da vi kjøpte hus (evt rehabiliteringsprosjekt), og jeg er usannsynlig glad for at det ikke ble det. Vi har pusset opp kjøkkenet, et bad, og malt et par rom, og i ettertid et påbygg. Og nytt gulv i år. Men altså, normalt vedlikehold, og det er mer enn nok!

  • Svar 158
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jippi! Vi er boligeiere!!!!!!!!!!! :D Link: http://www.finn.no/finn/realestate/homes/object?finnkode=51233823&searchclickthrough=true

Og vips har vi kjøpt vår første leilighet 72 kvm å boltre seg på. Deeeet blir en overgang

Shiiiit. I løpet av 24 timer vet vi om vi er eiere av leilighet for første gang i våre liv! kalde føtter, kalde føtter!!!! Stressa!! Vil bo hos mamma for alltid. Hilsen hun på 25 med separasjonsangst

Posted Images

Skrevet

Ohyes. Vi vurderte oppussingsobjekt da vi kjøpte hus (evt rehabiliteringsprosjekt), og jeg er usannsynlig glad for at det ikke ble det. Vi har pusset opp kjøkkenet, et bad, og malt et par rom, og i ettertid et påbygg. Og nytt gulv i år. Men altså, normalt vedlikehold, og det er mer enn nok!

Ja, er veldig glad for at jeg iallefall bygger fra grunn av, så jeg slipper å tenke på oppussing de neste ti årene iallefall :P

Skrevet

Ja, er veldig glad for at jeg iallefall bygger fra grunn av, så jeg slipper å tenke på oppussing de neste ti årene iallefall :P

Hah, det er det du tror det. Innen huset er helt ferdig så er det bare å begynne i andre enden igjen. Da vi flyttet fra barndomshjemmet mitt (i en alder av 18) var det fortsatt ikke helt ferdig. :P

Skrevet

Hah, det er det du tror det. Innen huset er helt ferdig så er det bare å begynne i andre enden igjen. Da vi flyttet fra barndomshjemmet mitt (i en alder av 18) var det fortsatt ikke helt ferdig. :P

Huff ikke si sånt da :P

Skrevet

Vi skal på visning i morgen på et ganske så perfekt hus, men har vist vært flere privatvisninger så det kan jo komme bud før vi i det hele tatt får kommet oss på visning :( Forstår ikke hvordan jeg skal overleve til i morgen, det kribler sånn i magen! :frantics:

  • Like 3
Skrevet

Vi har vært og handlet maling for over 2000kr i dag. Nå skal det males! Veggene i stua skal vi male i en farge som heter lys hamp, lys gråbeige. Soverommene skal freshes opp med eggehvitt, men en av veggene skal være kontrastvegg i en grønnblågrå farge. Også skal vi male taket hvitt og lister. Masse jobb, men tror virkelig det blir skikkelig pent! :D Vi var en times tid og kikket i leiligheten i dag :) Liker den så mye bedre i virkeligheten enn på bilder. Kjenner meg så klar for å få den nøkkelen om halvannen uke!

  • Like 1
Skrevet

Bad kan fint holde lenge. Vårt er vel 15 ish. Hatt litt lekkasje problemer men det var fikse med en dæsj silikon ved sluket, men må fylles på nå etter ca 6mnd fordi det er løsnet.

Problemet her er egentlig dårlig arbeid den gang badet ble bygget, så egentlig ikke slitasje.

Vi vurderer dog å bytte ut på sikt da vi ønsker å ha "bakkedusj" ikke kabinett. Estimert kostnad er vel ca 200.000. Da blir det spotter, glassbyggerstein og innfelt do eller hva det nå enn heter. Da kommer vi til å rive selv og få gode rabatter gjennom kjentfolk, allikevel koster det litt.

Skrevet

Bad så komer det ann på hvem som har gjort det og om det er gjort ordentlig og brken av badet. Har jo bodd på forskjellige plasser og en ting er sikkert. Badet mitt skal ha vindu for okke som hva dem sier om uttreksvifter så har ejg aldri møtt på en som er god nok. Også vil jeg ha dursjkabinett for det samler vannet selv med membran under så blir det stor slitasje. Membrann må vel være 15 -20 år siden den ble innført ved bygging? I hvertfall husker ejg tidligere veninne hadde det på badet da hun bygde og det er ca så lenge siden

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...