Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Jeg prøver å få tak i en så kalt 'nail grinder' (aner ikke hva det heter på norsk), en elektronisk neglfil til hund. Men jeg klarer ikke finne ut av hvor jeg kan få tak i det? Har så langt bare alternativet å bestille fra utlandet, men håper det finnes et annet alternativ. :)

Noen som har erfaring, eller vet hvor jeg kan få tak i en?

Skrevet

Et spesielt merke?

Vet at vertfall Oster og Furminator har neglefil, så en dyrebutikk som har de produktene inne vil nok kunne ta den inn, om de ikke har den allerede :)

Skrevet

Har den fra Clas Ohlson, funker fint den :) kan nok være litt i svakeste laget dersom man bare filer og det er snakk om store tykke negler. Her klipper vi tipper, og filer til slutt for å komme godt inntil nerve, og samtidig slippe skarpe klør :) har du en liten BC, så kan jeg absolutt anbefale Clas Ohlson sin. Billig er den og!

Skrevet

Det burde være å få fatt i, i en velassortert dyrebutikk. Selv har jeg Andis sin,og er storfornøyd ! Etter 6 mndr med 3 hunder slipt en gang i uken, har jeg enda ikke skiftet "sandpapir rullen". :)

  • 10 months later...
Skrevet

Var på vei til å kjøpe, men så sa de på dyrebutikken at det var ikke no bra.

Grunnen var at det var mange som hadde sagt at svupp så hadde de fila langt inn på nerva!

Er det så vanskelig å bruke den? :icon_confused:

Når jeg klipper svarte klør, ser jeg der jeg har klippet hvor nærme nerven jeg er, kan man fortsatt det på sllipern?

Skrevet

Aldri opplevd og aldri hørt om. Men jeg har vært veldig oppmerksom på at kloen kan ubehagelig varm hvis man filer for lenge av gangen, så jeg har alltid vært påpasselig.

Akkurat det samme kan jo være et argument mot klosaks, så jeg lurer litt på hva de anbefalte :unsure:

Skrevet

Den fra chlas olson tar ikke en dritt på min hund iallefall... da må jeg isåfall ha den på VELDIG lett, bare såvidt berøre kloen, og sette av de neste ti årene for å få noe resultat.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...