Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk ;)

Har vært på første kurskveld!

Og sååå gøy! Aldri hatt en hund som tar ting så fort. Hun skjønte alt - med en gang.

Kjempeflink instruktør også. Lærte mye som jeg ikke har lært på tidligere handlerkurs og utstillingstreninger.

  • Like 1
  • 2 weeks later...
  • Svar 67
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Rase: Toypuddel Stamtavlenavn: Vickys Summer Daglignavn: Mocca Født: 02.03.14 Import fra Danmark Her er da Mocca! Hentet henne i Danmark (Hirtshals) på onsdag 18.06, så har bare hatt

Hipp hurra! Mocca er 1 år idag!

BIR valp med fantastisk kritikk! Lovely baby with beat. temperament and nice attitude in the ring. Elegant head, excellent proportions, nice expression, nice l of neck, correct topline, well developed

Posted Images

Skrevet

De kledde jo hverandre godt. :) Tilfeldig at også puddelen ble lever?

Jeg foretrekker brune pudler fremfor hvite og sorte. Var tre tisper i kullet, hvorav en brun og tre sorte. Så da vi dro på besøk hadde vi på forhånd sett oss ut den brune. Og falt helt for væremåten og personligheten hennes. Så da ble det brun gitt ;)

Skrevet

Oj, så flott hun ble etter klipp. Rart at pelsen blir så forskjellig. Er den bare gredd på en annen måte? Hun var nesten litt dreads-aktig før, kult det og da :)

Enig i at brune pudler er fint. Selv liker jeg godt sølv også :)

  • Like 1
Skrevet

BIR valp med fantastisk kritikk! Lovely baby with beat. temperament and nice attitude in the ring. Elegant head, excellent proportions, nice expression, nice l of neck, correct topline, well developed body for age. Correct angulation, correct tailset, nice typical movement, nice coat quality and color for age. Nice presented. Very promising.

  • Like 7
Skrevet

BIR valp med fantastisk kritikk! Lovely baby with beat. temperament and nice attitude in the ring. Elegant head, excellent proportions, nice expression, nice l of neck, correct topline, well developed body for age. Correct angulation, correct tailset, nice typical movement, nice coat quality and color for age. Nice presented. Very promising.

  • 1 month later...
Skrevet

Mocca vokser og vokser. Veier nå 3,2 kg og er 7 mnd gammel.

Trakk tenner på henne for ca 3 uker siden, da det var tre hjørnetenner som ikke falt ut.

Går fremdeles på valpekurs, og hun er kjempeflink.

Nå har vi meldt på valpeshow igjen :) I november.

  • 1 month later...
Skrevet

Mocca BIR og BIG3 på sitt siste valpeshow :)

10393771_10154684951410538_5656799846006

Kritikk:

Feminin tispe av meget god type. Mørke øyne. Godt hode med bra snuteparti. Bra hals, bra benstamme. Bra overlinje og kryss. God vinkling. Tilstrekkelig forbryst. God pels og farge. Beveger seg meget bra. Trivelig temperament.

  • Like 7
Skrevet

Hun er jo helt nydelig :wub:

Tuusen takk! Koselig å høre :)

Gratulerer! Alltid hatt sansen for henne :D

Takk :) Så koselig å høre!

Er veldig fornøyd med henne selv, og kjempemorro at det går så bra på utstilling. Blir spennende når hun entrer juniorklassen til våren.

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...