Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 111
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Aaaaaw... verdens fineste små høner og nusselige lille hane Bikkjene er mer "Se de har satt super-middag i bur, sikkert en Nina Ottesen leke, bare å finne ut av hvordan man får tak i godsakene"! Få

Vi har hatt en del raser etter hvert, bl.a. skånske blommehøns, sussex i vanlig og dverg, dvergaustralorps, dvergkochin, brun italiener, plymouth rock, silkehøns, minorka, hvit italiener, lohmann etc.

Fikk du deg høner? Ble nysgjerrig -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Fant ikke anne

Posted Images

Skrevet

Rugeegg sendes til oss imorgen :D

Gleder meg.

Å så spennende :D hva slags raser? Kunne også tenke meg å prøvd å ruge ut egg selv men det får bli litt lengre inn i fremtiden :)

Skrevet

Rugeegg sendes til oss imorgen :D

Gleder meg.

Åh hallo! Trenger mer info enn det! Rase (r ) antall, rugemaskin, farger - alt!

Skrevet

Hvor får man kjøpt høns/kylling? Jeg kjøpte på auksjon for snart over 15 år siden, men det var nokså spontant og ikke den sorten jeg nå ønsker meg.

Skrevet

Hvor får man kjøpt høns/kylling? Jeg kjøpte på auksjon for snart over 15 år siden, men det var nokså spontant og ikke den sorten jeg nå ønsker meg.

Er du på fb så er det forskjellige hønsegrupper der. Ellers annonseres det noe på finn.no, og så kan du høre med folk som har den rasen du ønsker deg. Enkelte har oppegående hjemmesider enda.

Skrevet

@Raksha Er medlem av gruppen Høner i hagen, that's it. Noen flere hvor de kan selge? Blir ikke folk lei av at "alle" skal etterspørre å kjøpe? Har sett gjennom finn nå, veldig lite seriøst ser det ut som.

Skrevet

@Raksha Er medlem av gruppen Høner i hagen, that's it. Noen flere hvor de kan selge? Blir ikke folk lei av at "alle" skal etterspørre å kjøpe? Har sett gjennom finn nå, veldig lite seriøst ser det ut som.

"høner og andre fjærfe"

"norsk fjærfe annonsetorg"

"kjøp og salg av rugeegg og fugl"

Er vel også en auksjonsgruppe for rugeegg, men den finner jeg ikke igjen. Og helt sikkert enda flere grupper. Ikke sett noen som har reagert negativt på at folk ønsker å kjøpe.

  • Like 1
Skrevet

Her øker hønsebestanden stadig :P

14 voksne (1 hane, 7 unghøner, resten voksne høner som legger egg. 1 sussex, 3 Faverolles, 5 Maran tverrstripet og resten mix av Faverolles/Sussex) 16 kyllinger, Mix av Maran x Sussex/Faverolles, 4 Mix unghaner og 2 kalkuner.

Alle hanene blir mat etterhvert, mix hønekyllingene selges eller beholdes :)

har en kalkun hane- Truls, og en kylling- om kyllingen er høne beholdes hun, er det hane, slaktes nok eldstemann og kyllingen blir værende..

Trivelig med fjærkre :)

  • Like 5
  • 2 weeks later...
Skrevet

Står en kan lyse fra dag 8. Dag 9 idag. Men tror ikke det blir idag altså.

ja, mener jeg leste dag 11. var optimalt en eller annen plass. Jeg har aldri lyst egg som ruges i maskin da, kun som hønene ruget ut selv.

Ååååååh jeg er så misunnelig :wub:

  • Like 1
Skrevet

ja, mener jeg leste dag 11. var optimalt en eller annen plass. Jeg har aldri lyst egg som ruges i maskin da, kun som hønene ruget ut selv. 

 

Ååååååh jeg er så misunnelig :wub:  

Lyste noen få egg, og var liv i 3 av de :D
  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...