Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Skrevet

Når det står dommerendring; er det for rase eller gruppebedømmelse? For på PM står den opprinnelige dommeren på rasebedømmelsen men det er en annen på gruppa.

Guest Jonna
Skrevet

 

Når det står dommerendring; er det for rase eller gruppebedømmelse?For på PM står den opprinnelige dommeren på rasebedømmelsen men det er en annen på gruppa.

 

Kun dommerendring i rasen varsles. Gruppen er i teorien uoffisel.

Skrevet

Men da skjønner jeg ikke... for jeg er hund nr 76 eller noe i ring 5 for dommer X og skal i følge dommerendringen har dommer Y som er i en helt annen ring. Da stemmer ikke pm og ringoppsett da?

Guest Jonna
Skrevet

 

Men da skjønner jeg ikke... for jeg er hund nr 76 eller noe i ring 5 for dommer X og skal i følge dommerendringen har dommer Y som er i en helt annen ring. Da stemmer ikke pm og ringoppsett da?

 

Da hadde jeg tatt kontakt med klubben (og først dobbeltsjekket at jeg så på rett dag, jeg har tabbet meg ut på det :lol: )

Skrevet

Har kun fått PM for lørdagen så her er det dobbelsjekket :) Skal ta kontakt med dem. Det står også på startlappen at bedømmelsen starter kl 09 - på PM-en står det kl 10.

Skrevet

Da har jeg byttet ring fra 5 til 3 på lørdagen og fått ny oppmøtetid. Godt jeg så det for ellers hadde jeg kommet i seineste laget... (halvannen time i forskjell på oppmøte).

Har også fått dommerendring på søndagen men det står ikke oppført i PM.

Kjenner at jeg gleder meg til neste helg :)

Skulle jeg på et eller annet vis stå med to hunder som skal inn i ringen samtidig så hadde jeg satt stor pris på en ekstra handler :)

Skrevet

Her har Cajsa fått løpetid SELVFØLGELIG. Santos ser ikke til å bry seg enn så lenge, skal ha de sammen på onsdag, og hvis han fortsatt ikke bryr seg kommer jeg med alle 3. Ellers må 1 av de trekkes.

Hun er jo tidlig, så det er ingen fare for noe parring. :P

Skrevet

Her har Cajsa fått løpetid SELVFØLGELIG. Santos ser ikke til å bry seg enn så lenge, skal ha de sammen på onsdag, og hvis han fortsatt ikke bryr seg kommer jeg med alle 3. Ellers må 1 av de trekkes.

Hun er jo tidlig, så det er ingen fare for noe parring. :P

Hvorfor må en av de trekkes?

Skrevet

Jeg kommer lørdag og søndag (rasen stiller ikke på fredag). Jeg har klart å få dommerbytte begge dager, og er litt skuffet over det, siden jeg meldte på for å få stilt for en bestemt dommer. Men forfall får en ikke gjort noe med. Andre gang jeg forsøker å stille for den dommeren, og får dommerbytte. Alle gode ting er tre?

Skrevet

Hvorfor må en av de trekkes?

Litt slitsomt for meg å reise alene med de to når Santos pleier å bli manisk på løpetisper. :P

Så får se imorra hvordan dommen blir.

Skrevet

Vi reiser til Sverige og prøver noe nytt... :-)

Vi reiser også til Sverige i år for å prøve noe nytt, skal dere på tvåårker ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...