Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går tok vi oss en tur til Dalsnuten ettersom at det er en god og fin tur å ta , med nydelig utsikt. Voffsen greide seg fint med å klatre opp så der slapp vi å bære ham. Det var ikke så mange andre der , men han gikk rundt og hilste på folkene som var der og var med å tok noen bilder. Fikk også se en nydelig solned gang. Siden det holdt på med å bli mørkt da vi var på vei ned så var voffsen uten bånd så han sprangt nesten rett ned. Fikk også en skitten hund etter turen slikt at vi måtte bade ham litt.

DSC_0318_zpsbed24d45.jpg

DSC_0309_zps71f9381a.jpg

DSC_0282_zpsf94d5557.jpg

DSC_0280_zps2e96a87c.jpg

DSC_0281_zpsdb3b8c3a.jpg

DSC_0316_zps10927296.jpg

DSC_0341_zpsd77766d6.jpg

DSC_0340_zps5a023b21.jpg

  • Like 3
Skrevet (endret)

Takk skal du ha :)



Flotte bilder! :)



Tommelen kom ned da han ble skitten desverre, men ellers var det tommel opp :D



Tommel for pekingeser på topptur! :)



Takk skal du ha :D . Er ikke så ofte man ser en pekingeser ute heller



Stilige bilder :D Vet du, dette er den første gangen jeg ser bilde av en pekingeser utenfor utstillingsringen.

Endret av Kaja
Slått sammen poster
Skrevet

Så gøy å se en pekingeser ute på tur (tror ikke jeg heller har sett det før :) ). Kjempefine bilder du har tatt, skikkelig stemningsfulle :)

Skrevet
Minner om at det ikke er lov å dobbeltposte. Dersom du vil sitere flere av gangen kan du bruke knappen "multisiter" :)
Moderator Kaja.
Kommentarer til moderering gjøres på PM
Skrevet

Er ganske så nydeligt der oppe , prøvde å få litt flere bilder av utsikten fra Sandes og Stavanger området , men ble ikke så fint ettersom at det alltid var noen i veien , men ble noen da. Takk skal du ha ! Han var ganske fornøyd med turen speiselt når godbiter kom fram

For en nydelig plass! Flotte bilder :D Så ut som en veldig fornøyd hund :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...