Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går tok vi oss en tur til Dalsnuten ettersom at det er en god og fin tur å ta , med nydelig utsikt. Voffsen greide seg fint med å klatre opp så der slapp vi å bære ham. Det var ikke så mange andre der , men han gikk rundt og hilste på folkene som var der og var med å tok noen bilder. Fikk også se en nydelig solned gang. Siden det holdt på med å bli mørkt da vi var på vei ned så var voffsen uten bånd så han sprangt nesten rett ned. Fikk også en skitten hund etter turen slikt at vi måtte bade ham litt.

DSC_0318_zpsbed24d45.jpg

DSC_0309_zps71f9381a.jpg

DSC_0282_zpsf94d5557.jpg

DSC_0280_zps2e96a87c.jpg

DSC_0281_zpsdb3b8c3a.jpg

DSC_0316_zps10927296.jpg

DSC_0341_zpsd77766d6.jpg

DSC_0340_zps5a023b21.jpg

  • Like 3
Skrevet (endret)

Takk skal du ha :)



Flotte bilder! :)



Tommelen kom ned da han ble skitten desverre, men ellers var det tommel opp :D



Tommel for pekingeser på topptur! :)



Takk skal du ha :D . Er ikke så ofte man ser en pekingeser ute heller



Stilige bilder :D Vet du, dette er den første gangen jeg ser bilde av en pekingeser utenfor utstillingsringen.

Endret av Kaja
Slått sammen poster
Skrevet

Så gøy å se en pekingeser ute på tur (tror ikke jeg heller har sett det før :) ). Kjempefine bilder du har tatt, skikkelig stemningsfulle :)

Skrevet
Minner om at det ikke er lov å dobbeltposte. Dersom du vil sitere flere av gangen kan du bruke knappen "multisiter" :)
Moderator Kaja.
Kommentarer til moderering gjøres på PM
Skrevet

Er ganske så nydeligt der oppe , prøvde å få litt flere bilder av utsikten fra Sandes og Stavanger området , men ble ikke så fint ettersom at det alltid var noen i veien , men ble noen da. Takk skal du ha ! Han var ganske fornøyd med turen speiselt når godbiter kom fram

For en nydelig plass! Flotte bilder :D Så ut som en veldig fornøyd hund :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...