Gå til innhold
Hundesonen.no

Søndags tur - Dalsnuten


Hyener
 Share

Recommended Posts

I går tok vi oss en tur til Dalsnuten ettersom at det er en god og fin tur å ta , med nydelig utsikt. Voffsen greide seg fint med å klatre opp så der slapp vi å bære ham. Det var ikke så mange andre der , men han gikk rundt og hilste på folkene som var der og var med å tok noen bilder. Fikk også se en nydelig solned gang. Siden det holdt på med å bli mørkt da vi var på vei ned så var voffsen uten bånd så han sprangt nesten rett ned. Fikk også en skitten hund etter turen slikt at vi måtte bade ham litt.

DSC_0318_zpsbed24d45.jpg

DSC_0309_zps71f9381a.jpg

DSC_0282_zpsf94d5557.jpg

DSC_0280_zps2e96a87c.jpg

DSC_0281_zpsdb3b8c3a.jpg

DSC_0316_zps10927296.jpg

DSC_0341_zpsd77766d6.jpg

DSC_0340_zps5a023b21.jpg

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk skal du ha :)



Flotte bilder! :)



Tommelen kom ned da han ble skitten desverre, men ellers var det tommel opp :D



Tommel for pekingeser på topptur! :)



Takk skal du ha :D . Er ikke så ofte man ser en pekingeser ute heller



Stilige bilder :D Vet du, dette er den første gangen jeg ser bilde av en pekingeser utenfor utstillingsringen.

Endret av Kaja
Slått sammen poster
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ganske så nydeligt der oppe , prøvde å få litt flere bilder av utsikten fra Sandes og Stavanger området , men ble ikke så fint ettersom at det alltid var noen i veien , men ble noen da. Takk skal du ha ! Han var ganske fornøyd med turen speiselt når godbiter kom fram

For en nydelig plass! Flotte bilder :D Så ut som en veldig fornøyd hund :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
    • Ja, jeg har vært inne på tanken om medisinering kunne vært noe, for som du sier er det ikke noe poeng i å trene en hund som er så stresset at den ikke er mottakelig for læring. Min forrige hund var så lydsensitiv som det var mulig å bli, så hun gikk på angstdempende en periode for å få henne såpass ned at det var mulig å trene på (ikke at vi noen gang kom i mål med det da, hun ble døv før den tid...) Men det er heldigvis ikke angst med denne hunden, hun er bare skyhøyt i stress og tipper over bare av å se en fugl liksom...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...