Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En veterinær kan jo ikke pr telefon avgjøre hva behandlingen vil koste - de må jo sjekke dyret først. Da må de jo tenke verst tenkelige scenario når de skal oppgi pris, for tenk den huskestua det ville blitt om de hadde sagt en tusenlapp og det viste deg å bli mye mer omfattende.

Skrevet

Men det er jo ikke prisen som er problemet her, det er jo at hundeeieren ikke kunne få faktura, men måtte betale på stedet?

Skrevet

Men det er jo ikke prisen som er problemet her, det er jo at hundeeieren ikke kunne få faktura, men måtte betale på stedet?

Vet ikke hvordan det er ved akuttilfeller, men ingen av mine tidligere og nåværende veterinærer godtar noe annet enn betaling på stedet.
  • Like 1
Skrevet

Men det er jo ikke prisen som er problemet her, det er jo at hundeeieren ikke kunne få faktura, men måtte betale på stedet? 

Men på veterinærenes svar, så høres det ikke ut som det er helt det som skjedde

Skrevet

Vet ikke hvordan det er ved akuttilfeller, men ingen av mine tidligere og nåværende veterinærer godtar noe annet enn betaling på stedet.

Ved våre to akuttilfeller (operasjon ene gangen, kun blodprøver ol. andre gangen - to forskjellige veterinærkontorer) har jeg ikke måttet betale noe på stedet. Men jeg har forsikring da, så da har de fikset med forsikringsselskapet førstkommende virkedag også har jeg fått faktura i posten.

Men på veterinærenes svar, så høres det ikke ut som det er helt det som skjedde

Nei, det blir jo ord mot ord...

Skrevet

Det er vel ingen veterinærer som gir ut faktura lenger, kanskje med mindre du er en godt kjent, god kunde. At det har blitt sånn har jo en årsak, og den er det dyreeiere som ikke betaler regningene som står bak.

  • Like 3
Skrevet

Min veterinær gir faktura...sist jeg var funket ikke kredittkortet mitt, og da tilbød veterinæren å skrive ut faktura.... Har også fått faktura på akuttbehandling på kveldstid...... Varierer nok fra ett kontor til ett annet..

Stakkar voffsen da.... :(

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg får faktura, men så har både jeg og min mor brukt samme veterinærkontor i sikkert 15år. (aner ikke når vi var der med kattene for første gang) Og har alltid betalt på stedet eller innenfor fakturaens frist/avtalt dato.

EDIT: Nå har jeg ikke lest artikkelen, men er ikke dyreleger pliktige til å hjelpe i akuttsituasjoner?

Skrevet

De er pliktige jo.


Dyrehelsepersonell plikter snarest mulig etter anmodning å yte den hjelp vedkommende evner, personlig eller ved stedfortreder, når det etter tilgjengelige opplysninger må antas at øyeblikkelig hjelp er påtrengende nødvendig. Plikten faller bort ved gyldig forfall eller ved at hjelp i tide blir ytt av annet dyrehelsepersonell.

For den hjelp dyrehelsepersonell har ytt etter foregående ledd, kan hun eller han kreve en passende godtgjørelse fra staten dersom hun eller han ikke etter krav får betaling av rekvirenten eller den som har betalingsplikten. Dersom rekvirenten eller dyrehelsepersonellet selv har hjelpeplikt etter dyrevelferdsloven § 4 og dyret er viltlevende eller ikke har en kjent eier eller innehaver, kan dyrehelsepersonell kreve en passende godtgjørelse fra staten for nødvendig hjelp.

Kilde: Lov om dyrevelferd (www.lovdata.no)

Skrevet

Greit at de vil ha betalt, men de burde behandlet hunden... Hunden burde ikke lide fordi eier ikke har forsikring eller penger...

min veterinær skriver ut regning :-)

Skrevet

Får ikke en veterinær dekket til avliving om klienten ikke gjør opp for seg? Mener det har vært noen saker om det. At de ikke nødvendigvis får dekket full behandling, men bare det mest nødvendige. Det mest nødvendige er rimeligste løsning, hvilket vil si avliving om det kreves mer enn enkel behandling.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...