Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Spot er en av mine store favoritter. Helt fantastisk hund og jeg forstår ikke hvorfor han har stått her så lenge.
Var noen innom å så på Zorina i dag. Veldig herlig hund det også. Husker veldig godt Laika som du hadde "Laikamor" <3

Hihi Renate. Det er så mange herlige hunder her at jeg blir litt sprø til tider. Tenkte å ta med Rico og Dino ut en dag for å få tatt noen bilder av dem :)

Skrevet

Går det ann å bli søtere enn Alvin da...hærregud..og Flax..sååååå kul da.... Håper alle finner seg gode og trygge hjem :)

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Skrevet

Åå endte dere opp med Spot Rolfii? Han var en av mine store favoritter og jeg syntes det ble trist å reise fra han og vite at han sto på kennel. Ble veldig glad da jeg hørte han ble hentet samme dagen som jeg reiste :D

Skrevet

Ja :)

Spot bor her hos oss på Råholt nå, sammen med Sheltien Luna og Aussien Alva. Han er en skikkelig tillitsfull kosegris, elsker å være ute, løpe i skogen, kaste ball/pinne og liker vann, men går ikke lengere enn fotfestet :P Han går kjempegodt sammen med Luna, hun er ekstremt trygg, rolig, sosial og stabil. Så vi håper hun kan hjelpe han med å være alene hjemme! :) ellers har han fått hilse på både katter og unger uten noen tegn til usikkerhet! :) så vi er kjempe glade for at han fikk komme til oss! Har allerede begynt å trene inn litt lydighet, og skal begynne med agility når vi har fått røntget hofter, albuer og ryggen hans! :)

post-13322-0-20638900-1402477458_thumb.j

post-13322-0-63687900-1402478106_thumb.j

  • Like 8
Skrevet

Åååå nå ble jeg glad :D Da kan jeg slappe av og vite at han har det bra. Ble så knytta til hundene jeg jobbet med og spesielt Spot. Hadde han med på mange turer med min egen hund og et par andre. Han har noe spesiellt ved seg og han var jo på kennelen ganske lenge.

kos dere masse og oppdater meg gjerne om dere vil innimellom ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...