Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De adopterer en løskatt som følger etter dem hjem fra parken når de er i datingfasen, og flere år senere så redder pusen barnet deres. Det må sies å være fin belønning for en god gjerning og stort hje

Skjønner ikke hvorfor det skal være så vondt og vanskelig å forstå at en katt (eller en hund for den del), vil beskytte sine egne. Er det så farlig å tillegge et pattedyr noen av de samme egenskapene

Katter er sosiale dyr som verner om og tilpasser seg sine nærmeste. Gammel myte at katter er "einstøinger" som trives best alene osv. Så sant det er nok mat og stor nok plass til alle vel og merke. Sk

Skrevet

Men de utsetter vel ikke guttungen for angrep for å skaffe bevis!

Nei, det håper jeg virkelig ikke! Men er nok slik som Marjan og Tinkie sier. Det er redigert før det ble publisert.

Skrevet

Det jeg ikke får helt til å stemme med den videoen er filminga. Hunden blir zoomet inn før den går til angrep, for å skape spenning liksom? Men then again, hvis dette er konstruert så er det en veldig godt lydighetstrent katt.

man kan fint zoome i ettertid på overvåkningskamera :) gjort det selv mange ganger :)

  • Like 2
Skrevet

Skikkelig ekkel hund, og for en rå katt (uansett hva grunnlaget for å jage hunden var).

Opplevde noe lignende for noen år siden, min og ei venninde sin malamute tispe røyk sammen og ut av intet kommer min vennindes katt og hopper rett inn og freser og slår :P

Ang filminga så regner jeg med at det enten er overvåkningskamera (husker ikke om det ble nevnt) eller evt noen som filmer barnet og hunden, men som ikke vet hva hunden er i ferd med. Er vell ingen som står og filmer noe slikt om de hadde vist hva som kom til å skje, da hadde de vel heller gått å tatt vekk ungen eller hunden før det smalt. Håper ihvertfall det..

Skrevet

En ting skremmer meg mer enn hunden og terminator katten.... Kjerringa jeg regner med er mora bare løper vekk fra gutten med en løshund i området. Hadde nok ikke kostet for mange kalorier å bare løfte eller følge barnet inn..

Skrevet

Det jeg ikke får helt til å stemme med den videoen er filminga. Hunden blir zoomet inn før den går til angrep, for å skape spenning liksom? Men then again, hvis dette er konstruert så er det en veldig godt lydighetstrent katt.

Overvåkingskameraer, så var nok ikke noen som filmet og lagde spenning av det. At det er redigert i ettertid er det nok gjort

Skrevet

Det jeg reagerte på, er at kvinnfolket som kommer stormende til, snur seg og løper før guttungen inn i hagen (port?)...!??

Hadde det vært min sønn hadde jeg enten a) plukket han opp i armene og løpt, eller b) grabbet tak i hånden hans og dratt han med meg fortere enn svint.

Uansett hadde jeg aldri løpt før barnet vekk fra åstedet, jeg hadde sørget for å få med meg barnet på en måte som gjorde at jeg kunne beskytte om hunden kom tilbake!

Ang. kameraene som er diskutert ovenfor; det er overvåkningskameraer (i flertall) på bygningen(e) som gjør at det kunne filmes fra begge sider av varebilen og sette sammen til èn film. Tror nok slike kameraer er mer utbredt i USA enn her.

Råtøff pus altså! :D

Skrevet

Jeg er helt enig, det reagerte jeg også på første gangen jeg så filmen; hvorfor i all verden LØPER hun? Med mindre hun ser hunden et annet sted og løper mot den for å skremme den bort? :huh: Gir fremdeles ikke mening...

Skrevet

Det må jo være for å jage hunden eller rope etter eierne? Jeg klarer ikke å se for meg at hun løper vekk fra barnet sitt hvis ungen ikke er trygg.

Skrevet

Katter beskytter flokken sin.

På samme måte som de "hyggelig " nok mater flokken sin ved å ta med byttet hjem.

Vi hadde en katt som beskyttet lillesøster når vi vokste opp. Utrolig upraktisk, enhver normal gnisning ( søskenkrangel, foreldre som kjefter osv) ble tatt ille opp av Miss.

Jeg forstår ikke hvorfor dette skulle være rart?

Siden man til og med har uenighet i hundemiljøet om eksistensen av "flokk" og hvordan den tolkes av hunden, så er begrepet "flokk" og katt meg fullstendig ukjent. Har du noe tekstmateriale du baserer din påstand "katter beskytter flokken sin" med? :)

Skrevet

Siden man til og med har uenighet i hundemiljøet om eksistensen av "flokk" og hvordan den tolkes av hunden, så er begrepet "flokk" og katt meg fullstendig ukjent. Har du noe tekstmateriale du baserer din påstand "katter beskytter flokken sin" med? :)

Bare årevis med erfaring som katteeier. Nei, ikke alle katter ville beskyttet flokken sin.

Men de fleste katter har en flokk-følelse. Faktisk synes jeg det har vært mer utpreget flokkatferd på enkelte av kattene mine enn hos hundene.

Ingen av bikkjene har kommet med mat til meg.

  • Like 3
Skrevet

Åh fytti for en ekkel film, men tøffeste katta i byn!

Kodakpusen min skulle jage vekk skumle hesten som kom mot meg her en dag, men hun måtte desverre gi seg - hun er heldigvis ikke tøff nok til å gå på, så valgte å gå å gjemme seg istede. Stod en meter foran meg og virkelig knurra på hesten. Katter er undervurderte :wub:

  • Like 3
Skrevet

Det er jo et fåtall videoer av katter som angriper f.eks barnevakter som slår barna! Så de beskyttee ja!

Når nabobikkja kom løs mens pappa og nabon snakka endte det jo opp med 10-15 sting på bikkja mens katta rørte seg lanskje en halv meter! Andre nabobikkja tisser ikke i hagen dems lengre for katta følger med!

Skrevet

En ting skremmer meg mer enn hunden og terminator katten.... Kjerringa jeg regner med er mora bare løper vekk fra gutten med en løshund i området. Hadde nok ikke kostet for mange kalorier å bare løfte eller følge barnet inn...

Kanskje hun går etter hunden? Stopper den hvis den kommer tilbake, rundt bilen igjen? Vi vet jo strengt tatt ikke.

Skrevet

Tøff katt!

Jeg har hatt en katt som uten tvil ville gjort det der. Hun satt i vinduet og knurret om noe uforutsett skjedde med full ståpels og flaskekost hale.
Hun angrep uten et sekunds tvil en hund når denne var på "ulovlig sted". Katten var veldig glad i mitt selskap hun, men denne adferden var nok mest territoriell for hennes vedkommende i alle fall.

Hadde derimot ikke likt å ha den hunden løpende løs i nabolaget.

  • Like 1
Skrevet

Psyko møkka bikkje som ikke fortjener annet enn et hagleskudd i hodet.

Det kan være bikkja egentlig var etter katta, og fløy på gutten som var 'i veien'. Kanskje derfor katta fløy på bikkja, når den så at bikkja var distrahert?

Skrevet

Katter er sosiale dyr som verner om og tilpasser seg sine nærmeste. Gammel myte at katter er "einstøinger" som trives best alene osv. Så sant det er nok mat og stor nok plass til alle vel og merke. Skal se om jeg kan hoste opp en link.

Liker katten i filmen!

  • Like 6
Skrevet

Det må jo være for å jage hunden eller rope etter eierne? Jeg klarer ikke å se for meg at hun løper vekk fra barnet sitt hvis ungen ikke er trygg.

Det var det jeg tenkte når jeg så videoen. Syntes det ser ut som hun plutselig ser den og løper mot den / brøler for å skremme den vekk.

Er oppvokst med katt og for meg er det helt naturlig at katten gjør det for å beskytte "ungen sin". På samme måte som jeg her om dagen så en liten fugl fly på et ekorn som prøvde å stjele fra reiret hennes.

Skrevet

En ting skremmer meg mer enn hunden og terminator katten.... Kjerringa jeg regner med er mora bare løper vekk fra gutten med en løshund i området. Hadde nok ikke kostet for mange kalorier å bare løfte eller følge barnet inn...

Er flere som har spurt personen som la ut filmen om dette, så her er svaret han ga:

Question: Why did the mom run away?

Answer: After checking his wounds she made sure the dog did not return for a second attempt. The owners were there also and she was bit by the dog as she tried to pin him in his yard. The owners did get control of the dog and secured him in which she immediately returned to attending to our son. I did not include that video because it was not so much about the dog but about the cats actions

  • Like 2
Skrevet

Så bikkja beit eieren i tillegg den dagen? For en utrolig elendig drittbikkje. Angriper unger helt uten grunn, biter eieren sin og i det hele tatt ... den bikkja hadde ikke blitt gammel her, nei.

Skrevet

De adopterer en løskatt som følger etter dem hjem fra parken når de er i datingfasen, og flere år senere så redder pusen barnet deres. Det må sies å være fin belønning for en god gjerning og stort hjerte!

  • Like 7
Skrevet (endret)

Min søster's katt kastet seg inn i slagsmål mellom "sin" hund og en som var på besøk han :wub::D .Lenge før eierne kom til var en sjokkert gjeste hund vettskremt :D .

Kattene mine knurrer kraftig på mennesker som passerer på veien :D .

Endret av Toril
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...